Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért kell lepontozni a...

Miért kell lepontozni a válaszolókat, akik a kérdezőnek segítenek?

Figyelt kérdés
Kivagyok tőle, hogy normálisan válaszolok egy kérdezőnek és teljesen lepontozzák mások a válaszaimat.
2012. dec. 22. 14:58
 1/8 anonim válasza:
70%
Ne törődj vele, hogy lepontoznak, vannak b*nk* emberek...
2012. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért foglalkozol azzal, hogy lepontoznak? Engem nem különösebben érdekel, az sem, hogy hány %-on állok. Az ha valaki lepontoz, de nem fejti ki, hogy szerinte miért nem igaz, amit írtál, szánalmas.
2012. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!

Több ilyen kérdés is van. Az egyiknél találtam olyan választ, ami elég gyakorlatias (a 3-as):

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__3510879-..

Még hozzáteszem azt, hogy több házi feladat kérdést oldottam meg, általában kevéssel a kérés megjelenése után. Talán az esetek ötödében jelent meg a "Köszönöm". És egyszer volt, hogy értékelést kaptam a korrekt, szépen elmagyarázott megoldásra (amit igyekeztem kedvesen megfogalmazni, nehogy kicsit is kioktatónak tűnjön) és az 0% volt, vagyis piros kéz, vagyis hogy egyáltalán nem hasznos a válasz az értékelő számára. Persze ilyesmi megmarad az emberben, de bosszankodni nem szabad. (Biztosan ismeri azt a mondást, hogy bosszankodni annyi, mint mások butasága, gonoszsága miatt magunkon állni bosszút.)

A következő már nem válasz, csak tanács: ne vegye a szívére. Én a következőképpen vagyok vele:

Egy régóta foglalkoztató kérdésre rendszeresen kerestem választ és egyik alkalommal első találatként a GYK-n levő válasz jelent meg, ami tökéletes volt. Elolvastam a "használati útmutató"-t és regisztráltam. Nem tellett sok időbe, hogy megállapítsam egyrészt, hogy nem helyes megfogalmazás pl. hogy a "Válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad" (ez ugyanis tárgyilagosnak érződik), mert hozzá kellene tenni, hogy a "regisztrált értékelők szerint". Nagyon rövid idő alatt szembesültem azzal, hogy sok esetben nincs is értékelve válasz, illetve elképesztő összevisszasággal van. Úgyhogy első belépésem után néhány perccel megállapítottam, hogy nem érdemes foglalkozni a pontozással. Ilyen klubba léptem be, vagy elfogadom, vagy bosszankodom, vagy eltűnök.

Csak azt tudom javasolni, hogy ne érdekelje. Sehova nem számít, ez nem bizonyítványba kerülő érdemjegy.

Vonja meg a vállát, mosolyogjon és legyen kellemes Karácsonya!

2012. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Mert olyan emberek pontoznak, akik nem értik ennek a pontozási rendszernek a lényegét!
2012. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ők vannak többségben.
2012. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Van ilyen, most rámszálltak épp. Azt elfogadom, ha tényleg mérgemben olyat írok, és lepontozza, de ha már minden válaszomat lepontozzák, az már elég gyerekes. És ők persze név nélkül.
2012. dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
miattuk lettem 42 % utána 40% most meg 19 % :(
2018. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem tudom miért jó ez nekik
2018. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!