Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit keres az álomfejtés...

Mit keres az álomfejtés témakör az ezotéria kategóriában?

Figyelt kérdés
Mármint, azért ennek a témakörnek elég erős pszichológiai/pszichiátriai irodalma van... És mondjuk Freud-ot nem nevezném az ezotéria úttörőjének. :D Vagy fenn van máshol (is) csak nem találtam? Mármint nem akarom támadni az oldal készítőit, tök jó, hogy van ez a cucc, de csak én raktam volna máshova ezt a témát?

2013. febr. 22. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az álomfejtésnek, amiröl az ezotéria rovatban szó van, annak semmi köze a pszichikai álomelemzésekhez. Ami ott van, az tipikusan az, hogy ha valaki akár mit álmodik, akkor az feltétlne jelent valamit - ami egyáltalán nem igaz, a legtöbb álomnak nincs jelentése a szakirodalom szerint.


Ha ezt a tudomány témnakörbe tennék, akkor ott sokkal inkább téves helyen lenne - igy 100 kérdésböl esetleg egy (vagy még kevesebb) az, ami nem csak idétlenség, hanem tényleg komolyabb jelentése lehetne.

2013. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Az UFÓ-észleléseket is lehetne nyugodtan a tudományhoz is sorolni, hiszen a „hivatalos” kutatás is foglalkozik vele.

Az Ezo rovatott egészében a szellemi bűnözéshez sorolnám. Hihetetlen sok ostobaságot tudnak leírni emberek.

2013. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezzel alapjaiban egyetértek, de akkor most alkalmazkodni kell a "h.lyeség"-hez és teret adni neki? Amúgy meg (nyilván végtelenül bonyolulttá tenné az oldalt, ésszerűségi korlát kell)de adott témakört megközelítés szerint külön kategóriákba tenni, nem oldhatná fel a problémát, vagy nem lenne gondolkodásmód szempontjából helyesebb? Itt már nem az oldalról beszélek, hanem logikus elrendezlésről (nyilván ez egy idilli kérdés, tekintve, hogy senki nem tartaná tiszteletben a határokat). Amúgy meg az arányodat eltúlzottnak érzem, egy csomó kérdés ott ezotériától mentes álomelbeszélés volt, ahogy én tapasztaltam (nyilván nem a többség, de nem is 100-ból 1), legtöbbször a reakciók miértjére vonatkozólag, és részben/egészben pszichológiai válaszok érkeztek. Mind1 igazából ény csak unatkozom:)
2013. febr. 22. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem teljesen tiszták a fogalmaid arról, mi tartozik az ezotéria témakörébe. A legtöbb ember sajnos azt hiszi, hogy az ezotéria mindenféle sarlatánságot, jövőbelátást, meg tenyérjóslást magába foglaló áltudomány, ami itt véget is ér. Szomorú, hogy azok a tévében is "engedélyezett" csalók, akik mindenféle álboszorkonysággal foglalkoznak, ennyire lerontják ennek a témának a hitelét. Valójában van már egy akkreditált főiskola is Magyarországon, a Mantra, ahol alternatív természettudományokat tanítanak, többségében az ezotéria témakörébe sorolt ismeretanyagot is, természetgyógyászatot, összehasonlító valláselméletet, szimbológiát, asztrológiát (ami egy többezer éves tudomány, és aminek a hitelét szintén alaposan lerontották). Az álomfejtés egy az egyben a szimbológia témájához kapcsolódik, és itt átfedésben van a pszichológia/pszichiátria tudományterülettel is, de alapvetően nagyon is helye van az ezotériában, tekintve, hogy ez tudományosan nem elfogadott témakör.
2013. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az átfedéssel egyértelműen egyetértek, a prioritás hit kérdése. Azt látom, hogy itt mik vannak az ezotéria témakörbe (tisztelet a kivételnek...)
2013. febr. 27. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!