Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért hiszik azt a válaszolók,...

Miért hiszik azt a válaszolók, hogy a kérdező pontozza le őket?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom egy-egy kérdésnél, hogy háborodottan írják a válaszolók, hogy őket lepontozza a kérdező,amikor nem írt semmi rosszat.Van, aki már szidja is ezért őt.

Tényleg nem tudják ezek az emberek, hogy bárki pontozhat, aki regisztrálva van ezen az oldalon?

Még csak válaszolni sem kell az adott kérdésre hozzá.


Azért is írtam ki a kérdést, hogy legyenek már tisztába az oldal lényegével, ha már maguk nem jöttek rá. Pedig gondolom ők is szoktak pontozni.:)


2013. márc. 10. 13:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én nem régóta vagyok regisztrálva és tegnap is adtam korrekt választ egy kérdésre és nem telt el fél perc, már le voltam pontozva és hát igen, én is biztos voltam benne hogy a kérdező volt.:-)
2013. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

CsabiH válasza:


El ne hidd! Sőt mondhatnám úgy is, hogy az esetek többségében nem a kérdező szavaz le.

Mint írtam az előbbi válaszomban, hogy engem-mint kérdezőt- is szidtak már, holott nem én szavaztam le őket.


Csak sajnos vannak itt unatkozó emberek, akik így fejezik ki frusztráltságukat. Kb ez is olyan, amikor kamu kérdéseket írnak ki, s a válaszolók szinte már beleélik magukat.

2013. márc. 10. 14:01
 13/21 anonim ***** válasza:

Én meg azt utálom nagyon, hogy van egy kérdés, érkezik rá 4-5 válasz, utána meg oldalakon keresztül azon hisztizik mindenki, hogy le van pontozva...


Most ez komolyan idegesít embereket, hogy merre vannak pontozva??? ÓVODA

2013. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Most ez komolyan idegesít embereket, hogy merre vannak pontozva??? ÓVODA"


Miért szerinted az nem óvoda, hogy valaki arra élvez el, ha lepontozza a válaszokat. Én elhiszem, hogy unalmas az élet otthon azoknak, akiket eltartanak, s már kínjukba nem tudnak mit csinálni. Viszont így az oldal színvonala is lefele fog menni, mert minden abberált beteg idejár már unalmában.

2013. márc. 10. 14:09
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
Múltkoriban egy jogász is panaszkodott, aki jogi kérdésekben szeretett volna segítséget nyújtani és rendre lepontozták... Nehogy azt mondjátok már, hogy ez nem idegesítő, ő tényleg a szabadidejében teszi és azért ez olyan dolog amiért fizetni szoktak... Még őt is lepontozzák mert ez jó szórakozás.
2013. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

CsabiH válasza:


Igen, egyetértek! Nagyon sokan vannak/vagyunk ezen az oldalon, akik esetleg olyan témában adnak választ, amiben jártasak, erre a sok irigy lepontozza.

Én is észrevettem ezt, hogy sokszor irigységből pontozzák le a választ.

Vannak értelmes, normális válaszolók is itt, csak sajna kevés.

Sok az unatkozó gyerek,nyugdíjas,kismama, munkanélküli,eltartott. Nem akarom megbántani pl. a kismamákat, hogy idejárnak, de nem egy eset van, amikor a gyereket le sem szarja, inkább a gép előtt ül.

2013. márc. 10. 14:18
 17/21 A kérdező kommentje:
ja és ha valaki ki is írja pl. egy jogász, vagy egy közgazdász, akkor még jobban lepontozzák, mert azt hiszik fel vág vele, azért írja ki. :D
2013. márc. 10. 14:19
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Tisztelt Kérdező!


A válaszok hasznosságának értékelésével(pontozás) kapcsolatban alapvető gond, hogy tulajdonképpen senki sem ismeri a működését, mert a használati útmutatóban semmit sem írnak vele róla.

Ha lenne ilyen ismertető, ahol leírják, hogy minden regisztrált használó bármely kérdés számára való hasznosságát értékelheti, akkor erre lehetne hivatkozni.

De ha szerepelne benne, hogy egy-egy válasz hasznossági %-a megjelenítéséhez legkevesebb - és esetleg milyen megoszlású - értékelés szükséges, akkor eleve bizonyítható lenne, hogy a kérdező egymaga nem is értékelhet érvényesen. És akkor nem csak pl. 16%-nál lenne egyértelmű, hogy egyedül ilyen értéket nem okozhatott, hanem pl. 0%-nál is lehetne tudni; lehetne hivatkozni az ismertetőre.


Közvetett hivatkozási lehetőség, hogy számos eset van, ahol jellemzően 1, esetleg 2 válasz érkezik (házi feladat megoldás, film címének-, zeneszám előadójának megkérdezése stb.) és a kérdező örül a válasznak, megköszöni és nemegyszer írja, hogy "ment a zöld pacsi". Aminek eredménye aztán sosem jelenik meg, hiszen nemigen fognak későbbi odalátogatók választ értékelni. (Utólag is jócskán lehet ilyeneket találni.)


Egyébként tapasztalom, hogy értékeléseim döntő többsége nem is jut érvényre, mert semmilyen változást nem okoz a már megjelent %-ban. (Pedig pl. egy 27%-os hasznosságúra értékelt válasznál a zöld kéznek csak kéne valami módosulást okoznia.) De nem; órák és napok múlva sem. És mindegy, hogy a válasz friss, egy napos, vagy régebbi volt.


Már-már azt gondolom, hogy a GYK info-n sem tudják hogyan működik, mert több mint 2 hete kérdeztem meg, de semmilyen választ nem kaptam. Javasoltam, hogy írják bele a használati útmutatóba, de ott sincs, továbbra sem.


Ha a működés technikailag ismert lenne, az sem tenné helyessé.

Nagyon sokan Like-olásként használják a kezeket. Nem a válasz hasznosságát nézik, hanem hogy egyetértenek-e vele.

Szereted a spenótot?-kérdésnél láttam, hogy aki igennel válaszolt 12-28%-ot kapott, aki nemmel, az 85-100%-ot. Pedig azt jelölték, hogy a válasz számodra hasznos, félig hasznos, vagy nem hasznos. Kissé átértelmezték.


Tudom, hogy kellemetlen a "lepontozásos" gyanúsítás.

Volt aki azzal vádolt egy vitánk után, hogy kérdéseket csak azért nyitok meg, hogy az ő válaszait lepontozzam.

Az nem ingatta meg, hogy honnan tudnám kikeresni hol és mikor válaszol? Aztán hogyan adhattam volna a válaszára pl. 16%-ot? Ami aztán nemsokára 12% lett, pedig egy választ nem értékelhetek többször.

Mások is sokszor vitatták válaszait, kifogásolták a bántó stílusát. Csak engem könnyű volt kinéznie magának, mert megjelentetem a választott nevem.

Amúgy már jó ideje nem találkozom válaszaival, kérdéseivel.


Nos én így látom a GYK-s pontozást.

2013. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%
Most mindenképp megérdemlek egy lepontozást. A "vele róla" természetesen csak "róla". Bocs'!
2013. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Pinkó válasza:! Én nyomtam neked két zöld pacsit!:D

Tetszett egyébként a válaszod is! Tényleg lehetne erről ismertető, habár nem tudom elolvasnák-e az emberek.Nem hiszem, hogy sok.

Max. csak tudna a kérdező arra hivatkozni, hogy "olvasd már el haver, utána támadj"


Én már vagy 2 éve "vagyok itt", s magam tapasztaltam ki, hogy hogy működi ez a pontozás. Kezdőket megtéveszthet, vagy aki nem érti meg, hiába mondod el 1000szer.


Egyébként hiába is írja nekem valaki, hogy "kit érdekel a pontozás, meg nevetséges ezzel foglalkozni". Lehet, hogy az, de amit írtak is, hogy sokan adunk olyan tanácsot, amit máshol pénzért kapnál, azt azért ne pontozzák már le. Ennyire ne legyenek már ilyen primitívek a válaszadók, főleg ha azzal a kérdezőt nagyban segítette.

Itt látszik meg, hogy sokan csak unalomból járnak ide, s nem tanácsot adni 1-1 sokszor bajbajutott embernek.

Néha azon is elcsodálkozok, amilyen hangnemben írnak az emberek. Úgy megnézném, hogy ki van ezen szavak mögött. :D

2013. márc. 10. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!