Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan kerülhetnék a tudományo...

Hogyan kerülhetnék a tudományok kategória toplistáján az első 20-ba?

Figyelt kérdés
Már nem tudom mit kérdezzek, már annyi kérdést feltettem..
2013. máj. 2. 14:04
 1/10 Silber ***** válasza:
100%
Ha megnézed a listát, láthatod hogy az első 20 ember inkább a válaszadásokkal, semmint a kérdésekkel szerez pontokat. És ehhez legalább egy hónapos, folyamatos válaszolgatás szükséges hogy elérd.
2013. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap majdnem elájultam, amikor megláttam a kérdésedet...

Melyik kérdezősködős troll vagy: Gáspár Merse Előd, nkovn, vagy esetleg más? :D

Nem mintha nem lenne mindegy; az a lényeg, hogy hagyd abba. :D

Teljesen felesleges napi 2-3 értelmetlen/tökkelütött kérdést kiírni, ezzel soha nem jutsz be az első 20-ba.

Ahogy Silber is írta, mi, top20-asok (vagy akár top10-esek :D) inkább válaszolgatunk. A többieket nem tudom, de én speciel max. 15 kérdést írtam ki az elmúlt 22 hónapban, mióta beregisztráltam a GYK-ra. Mert ha valami érdekel, akkor utánanézek önállóan; csak akkor kérdezősködöm, ha egyedül nem boldogulok, vagy ha nem olyan jellegű kérdésem van, ami a neten megtalálható lenne. És annyira nem reflex nálam a kérdezősködés, hogy pl. most pár napja is van egy számítógéppel kapcsolatos problémám, amit egyelőre még nem tudtam egyedül megoldani, de csak két nap után jutott eszembe egyáltalán, hogy kiírhatnék egy kérdést... (Még nem tettem meg, majd meglátom... :D)


A lényeg: nem tudom ugyan, hogy mik a motivációid, miért fontos neked ez, de ha tényleg ez a célod, akkor válaszokat írj. Lehetőleg értelmeseket, hasznosakat, segítő jellegűeket. A jelenlegi pontszámokat alapul véve napi átlag 2-3 válasszal már sikerülhet. (A kérdésekért csak 3 pont jár, a válaszokért - százaléktól és értékeléstől függően - akár 5 is járhat.)


Továbbá értékelheted mások válaszait is, ezzel is tudsz pontokat szerezni. (Lehetőleg ésszel csináld, nem össze-vissza, hasraütésszerűen.)

2013. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon mókás kérdés. Én meg basszus azért csináltam másodreget mert tök gáznak érzem, hogy mennyire a nyomi lista elején vagyok. Oké, nem a tudományban hanem a közoktatásban. Viszont a másodikkal is már egész az elején vagyok, pedig visszafogom magam. Úgyhogy nem hiszem, hogy nagy kihívás lenne. Az már sokkal inkább az, hogy azért a százalék ne menjen mondjuk 80 alá, mert ahogy nézem, mindenkinek csak lefelé van hajlama értékelni :)
2013. máj. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még milyen júzerek vannak a világon... :O

Megnéztem a Közoktatás toplistáját, hát ott sem kell sok válasz az első oldalra kerüléshez: napi 1 elég; napi 2 pedig a top20-hoz is.

Szóval szerintem ne aggódj emiatt. :)


Az értékelési visszásságok ecsetelésébe nem kezdenék bele, mert akkor sosem hagynám abba. :D


Helyzetjelentés az előzőleg említett problémámról: két és fél órámba került ugyan, és nagyon utáltam, de sikerült megoldanom egyedül. :)

Úgyhogy most sem írok ki kérdést. :D

2013. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok, és ha már off, legyen kövér :)

Olyannyira nem kell hozzá sok, hogy a regisztrációt követő 13. napon az első 20-ban találtam magam. Akkor még örültem is neki, de aztán rájöttem, hogy van ott (is) néhány fazon, aki orrba-szájba mindenre válaszolgat teljesen értelmetlenül, szóval az, hogy valaki akár az első tízben benne van (mármint a Közokt-ban) nem jelenti azt, hogy háromnál több agysejttel rendelkezik.


Értékelés ügyben be kell valljam, eleinte nekem is akkor mozdult a kezem, ha baromságot olvastam. Ezek után tudatosan rászoktattam magam, hogy legalább annyi, általam hasznosnak vélt választ értékeljek föl, ahány kreténséget le.


Kérdéskiírás téma: eddig három-négyszer fordult meg a fejemben, hogy kérdezek, de előtte mindig leültem átgondolni, hátha magam is rájövök, hogy mi nem oké. És eddig valahogy mindig rájöttem, szóval egyszer sem lett belőle kiírás :(

2013. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

:D

Így is van, rengeteg kérdés szinte csak arra jó, hogy jól szétoffoljuk. :D

Nem készítettem még statisztikát, de nagyon saccra a válaszaim kb. egyharmada off; vagy abból adódik, hogy egy kérdéshez több választ is írok, mert pl. felmerül további kérdés, vagy vita alakul ki stb. De még ezek nélkül is tartanám az 1. helyet, legalábbis jelenleg. Kb. karácsony óta vagyok folyamatosan első, és csak pár napra előzött meg valaki közben; de ő mostanában nem nagyon ír, biztos talált magának más függőséget a gyk helyett. :D

És hiába megy lejjebb néha a pontszámom, túl nagy a különbség a 2., 3. helyezettekkel, szóval esélyem sincs lecsúszni. :D

De régebben, amíg a Tudományokon belül csak a Helyesírásban válaszolgattam, akkor is szinte mindig benne voltam a top20-ban; aztán amikor az ősszel felfedeztem, hogy a többi alkategóriában is vannak bőven olyan kérdések, amikre tudok válaszolni, nem volt megállás. :D


A Közoktatásban láttam tegnap, hogy ott aztán még sokkal jobban elhúzott az első a többiek előtt; gondolom, ő is vissza-vissza járogat egy-egy kérdéshez, vagy sokat offol, vagy nagyon udvarias, így ha a kérdező megköszöni a választ, akkor még beírja neki, hogy szívesen. :D

Ezt néha én is szoktam; sokkal többször is tudnám, mert talán mostanában javulnak a kérdezők ebből a szempontból; de nem nagyon akarom, mert akkor még több válaszom (és ezzel együtt pontom) lenne... :D

Szóval valahol bennem is ott van egy kicsit, ami benned. :D


Az értékelés nagyon helyes, kellenek a normális értékelések is, nem csak az általános tendencia, merthogy néhányan azzal szórakoznak, hogy minden létező választ lepontoznak... (Meg megy a nick alapján pontozás is...)


Látod, az pedig egy nagy különbség ember és ember között: vagyunk mi, akik átgondoljuk, küzdünk, keresünk, rájövünk, megtalálunk stb., és csak "végszükség esetén" kérdezünk; és vannak _ők_ :D, akiknek az első reflex az, ha nem tudnak valamit, hogy segítséget kérnek.

Na, jó, a két véglet között is vannak persze emberek. :)


Egyébként szerintem megdöbbentő, különösen a Házi feladatok kategóriát elnézve (de sok házis kérdés van a Tudományokban is), hogy mennyi kérdés van; rengeteg gyereknek nem magyarázza el rendesen az anyagot a tanár, a szülők sem tudják, vagy nem érdekli őket, haverok sincsenek... Mással legalábbis nem tudom magyarázni a dolgot. (Persze más a lusták kategóriája, akik egyszerűen csak másokkal akarják megcsináltatni a feladataikat.)


A h.lye kérdések miatt már morogtam, de pont ma jutott eszembe porszívózás közben, hogy lehet, hogy én is kiírok majd egy ilyen idiótaságot, nem nagyon lógna ki a sorból...

Ugyanis már kétszer fordult elő, hogy jobb híján felporszívóztam egy-egy "óriáspókot" :D (értsd: nem kinyújtott lábakkal együtt kb. 3-4 cm átmérőjűeket, és nem kaszás- vagy keresztes, hanem olyan ronda vastaglábú volt mindkettő, bár nem azonos fajta). Szóval mindkét esetben alaposan leragasztottam vagy bedugaszoltam a porszívó csövét, hogy ne tudjanak kijönni, reménykedve abban, hogy egy idő után éhen halnak, vagy a vákuumtól elpatkolnak, vagy mittudomén. De mire kiürítettem a porzsákot, egyiknek sem volt nyoma sem... És nem tudom, mi lett velük: mégiscsak meg tudtak szökni (pl. hátul, ahol elvileg csak a levegő jön ki), vagy hogy szívódtak fel... :D

Szerintem nagyon érdekes probléma. :D

2013. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

(Még mindig #3)

(A másik nickem nem anonim, ennek viszont őrzöm a tisztaságát, már csak kísérleti jelleggel is :S Persze ki lehet következtetni, de talán kevésbé hozza lázba a sorozatgyilkosokat - kivéve persze, ha egyszer pont kifogok egy nyomozó hajlamút...)


A pókos témához sajnos nem tudok érdemben hozzászólni :S Egy biztos, a döglött pók egész picire össze tud gömbölyödni. Bár szőrös lábúnak még nem volt szerencséje hozzám.


Amihez viszont van hozzáfűzendőm, az a lusta gyerek /figyelmetlen szülő stb. téma:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Ebben a 4. és a 6. válaszoló voltam én, szerintem igen vidám és tanulságos, ámde igaz történet :D

2013. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg igen vidám és tanulságos történet, köszi, hogy megmutattad. :)

Komolyan nem láttam még ilyet ezelőtt, pedig elég sokat olvasok. :D

Olyat már igen, hogy kiderült, hogy apa és fia is gyk-znak. Tessék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__257..


Visszatérve a kölykökhöz: ma ismét megállt az eszem, ugyanis 9:38-kor valaki "segítséget kért" az irodalom érettségijéhez... Konkrétan azt, hogy ugyan írjuk már meg neki a Márai-elemzést. Egy "válaszoló" meg sürgette a válaszokat, mondván, neki is nagyon kellene...

Nem hiszem el, hogy három téma közül nem tudnak egyet sem tisztességesen kidolgozni. Ha meg mégsem, akkor megérdemlik a bukást.

A másik, hogy ugye 180 perc volt rá; nem tudom, hogy gondolta az illető, hogy majd valaki melózik vele vagy egy-két órát (mert ügyesek vagyunk stb.), aztán ő meg bemásolja (kézírás oldalanként 20-30 perc saccra).

Szóval azért jópofi, nem?

Mire kb. ugyanezt leírtam, csak sokkal-sokkal hosszabban, letörölték a kérdést.


A "sorozatgyilkosok" szerintem nem olyan eltökéltek, hogy nyomozgatnának, és nem is olyan okosak, hogy tudnák, hogyan kell. Úgyhogy no para. :D

(Nekem van egy módszerem, amivel már - bár nem működik 100%-osan, de - lecsekkoltam néhány júzert; de ez csak kíváncsiság, nem rosszindulat. Meg két embert is felismertem különböző regekkel (konkrétan 4-4 darabbal) stílus és egyebek alapján, egyikőjük engedélyezni szokta a nickjeit, a másik - iszonyatosan bunkó - nem. Ja, és "lefüleltem" azonos regről írókat is; ahhoz is elég ruganyos gerinc kell, hogy ketten írjanak egymást támogató válaszokat...


Pókügyben lehet, hogy igazad van; amikor spray-vel fújtam le egy-egy óriást, tényleg megdöbbentően picire összezsugorodtak. BW, the spider-killer. :D

2013. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát vannak néha tréfás kérdések, ez nem vitás :S

A mai napra rendelt (egyik) szent agyatlanság:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Ilyenkor elképzelem, amint az egyed töpreng, töpreng már egy ideje, de csak nem jön rá... és akkor kiírja a kérdést, mert nem szeretne tudatlanul halni :D


Honnan szedsz te ennyi pókot? :DD

2013. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés nagyon fájt... De szerintem az "egyed" nem töprengett a kérdés kiírása előtt, mert úgy csak rájött volna. Vagy mégsem? :D


Mutatok egy másik "töprengőst":

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Az a fajta, amelyiktől sikítófrászt tudok kapni... (Nyelvi zelóta vagyok. Régiesen nyelvtannáczi. :D)

És itt egy régebbi, hasonló stílusban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


Ez sem rossz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__431614..

:Oo


Még néhány nap vagy hét, és egész jó kis gyűjteményünk lesz itt. :D


-------


Hogy honnan szedek ennyi pókot? Nem szedem őket, jönnek maguktól. :D

Ahol most lakom (közel két éve, földszinti lakás), többnyire csak picikék vannak; igazából nem is nagyon látom őket, csak a plafonon szőtt apró hálókba ragadt zsákmányaikat; nyáron többször is porszívóval szedtem le a cuccot.

A nagy pókon alaposan meglepődtem (az előszoba egyik zugában bukkantam rá).

Ezelőtt pedig több évig egy kertes területen éltem, bár az emeleten. Ott heti 2-3 nagyobbacska "áldozat" biztos volt tavasztól őszig... És az első óriással is még ott találkoztam, az volt az első porszívós megoldás; az utána következő rokonait spréztem, de szerencsére nem jöttek túl sokan. :D


De volt még más ijesztő is: amikor tavaly augusztusban először láttam, azt se tudtam, mi az; a tiszta ruhákkal hoztam be. Órákig keresgéltem, miután elszaladt és elbújt, aztán pedig lefújtam, amikor végre megtaláltam.

Egy gyk-s ismerősöm világosított fel, hogy pókszázlábú volt. (A Wiki sokkal kisebb méretet ír a valóságosnál, vagy csak mindketten egy-egy mutánssal találkoztunk... :D)

Azóta volt még egy ugyanilyen, de legalább kisebb. Fogalmam sincs, hogy jutott be az előszobába. :O

2013. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!