Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem kellene ide egy kategória,...

Wadmalac kérdése:

Nem kellene ide egy kategória, ahol kifejezetten az oldal moderátoraihoz lehet kérdést feltenni, az oldallal, annak szabályaival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csak mert véleményem szerint lehet sok olyan kérés, ami közérdekű, többeket is érint a válasz, ezért privát üzenetben nem praktikus.

#moderátor #gyk szabályok
2013. aug. 28. 15:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Felesleges.

Arról nem tehetnek, hogy sokan hülyék és nem képesek felfogni azt a néhány egyszerű szabályt.

2013. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És az esetleges fejlesztési ötletek? A mit kezdhetünk a trollokkal kérdés ezer variációja? Nem arra gondoltam, hogy olyanra visszakérdezni, ami egyértelműen le van írva.
2013. aug. 29. 07:18
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
GYIK = gyakran ismételt kérdések, azaz az oldal működésével kapcsolatos kérdések. Ez a témakör pont erre való, de az nem várható el hogy személyesen a moderátor válaszoljon mert nem az a feladatuk, illetve nem olyan jogkörben vannak mint egy sima felhasználó hogy itt álljanak le beszélgetni (alapból ez nem fórum hogy megvitassanak dolgokat, csak kérdés-válasz).
2013. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet :)
2013. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Megtisztelsz, kedves 1. válasz írója!

De pl. én olyan hülye vagyok, hogy nem tudom hogy egy válasznál milyen feltételekkel jelenik meg először a hasznos %-érték (hányan, esetleg mennyire egybehangzóan, milyen személyes %-kal értékeltek; illetve hogy milyen, általam nem is gondolt feltétel van); milyen feltételrendszer és algoritmus szerint számítják a válasz értékelését. Mennyi idő elteltével lehet választ érvényesen értékelni? 1 hétig, 1 hónapig, 1 évig, bármeddig? Ezek sehol nincsenek leírva.


A pontozásról például írnak. Abban szerepel például, hogy "Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.". Hány értékelés és milyen feltétekkel, hogy elegendőnek tekintsék?

2013. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom az általad részletezett dolgok okkal nincsenek kifejtve. Ez az oldal saját belső működésének az egyik alapja, valószínű hogy nem fogják publikussá tenni azt a rendszert ami által létrejön az értékelés (azaz céges titok - vagy bármilyen más szerveződésé amin ez az oldal létrejött). Egyszerű az oka: ne tudja más konkurencia felhasználni.


Vannak dolgok amiket ki tudsz tapasztalni vagy következtetni egy kis matekozással, de ilyet biztos nem fognak neked részletesen megmondani.


Neked felhasználóként nem is kell ilyen szinten tudnod arról hogy miért kapsz pontot, mert nem a pontgyűjtés az oldal célja, sem a toplistákon való helyért versenyzés (leszámítva azt az embert aki most is a toplista elején van azzal hogy csak értékel, de azt naponta órákon át és már években mérhető hogy mióta csinálja; de ez egy torzult személy lehet aki egy virtuális világban próbál így fals elismerést szerezni).

2013. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind megérdemli a zöldet, még olyan aspektusok is szóba kerültek, ami meg sem fordult a fejemben. Például sosem figyeltem ezt a pontozás dolgot, most belenéztem és meg is lepődtem rendesen. Nem gondoltam volna, hogy az értékelések ilyen sokat számíthatnak, mármint az értékelő személy számára.

Mindenesetre valóban sekély élet lehet, amit egy itt elért pontsiker aranyoz csak be. :D

Egyébként szánom-bánom saját bénaságom, hogy a GYIK topic létezését eddig észre sem vettem ,pedig azért nem két napja vagyok itt.

2013. aug. 30. 11:01
 8/24 A kérdező kommentje:

Ööööö, isten bizony nem értékelési pontgyűjtésre nyomtam zöldet mindenkinek. :D

Csak értékelem, hogy hozzászóltok. :D

2013. aug. 30. 11:02
 9/24 A kérdező kommentje:

"leszámítva azt az embert aki most is a toplista elején van azzal hogy csak értékel"

290/8135?

:D

Érdekes. :D

Baromi jó bróker lesz belőle. :D

2013. aug. 30. 12:16
 10/24 anonim ***** válasza:

Akkor sem hiszem hogy normális. Mi a dolgod? Ha találsz egy 100%-ra értékelt választ akkor te is jól értékeled, ha találsz egy 0%-ot akkor rosszul. És ez mindenhol, mert így kapsz 1 pontot. És ez minden nap, hiszen így lehet több ezer pontot szerezni, bár nem értem mire jó.


Ha naiv vagyok azt mondom: milyen rendes hogy ő értékeli az embereket, mert van akinek nagyon számítanak a számok, és összejön belőle a toplista pár éven át.

Ha gonosz vagyok azt mondom: álszent, mert csak úgy értékel ahogy a többség, mert így lesz sok pontja. És rengeteg ideje van amit arra pazarol hogy nyomkodja a kezeket, ahelyett hogy mondjuk segítene másoknak (hiszen látszik hogy válaszai szinte nincsenek).


De mielőtt valaki felveti hogy milyen irigyek vagyunk, ezen nincs is mit irigyelni.

2013. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!