Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem kellene ide egy kategória,...

Wadmalac kérdése:

Nem kellene ide egy kategória, ahol kifejezetten az oldal moderátoraihoz lehet kérdést feltenni, az oldallal, annak szabályaival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csak mert véleményem szerint lehet sok olyan kérés, ami közérdekű, többeket is érint a válasz, ezért privát üzenetben nem praktikus.

#moderátor #gyk szabályok
2013. aug. 28. 15:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Érdekes dolog az emberi jellem. :D
2013. aug. 30. 12:41
 12/24 A kérdező kommentje:
....meg a hiánya is. :D
2013. aug. 30. 12:42
 13/24 A kérdező kommentje:
El kell ismerni, hogy az oldal moderátorai nem alszanak. Én egyéb-egyébbe tettem a kérdést jobb híján, áttettek GYIK-be. Névtelenül, háttérben ,de dolgoznak szorgalmasan. Respect.
2013. aug. 30. 12:59
 14/24 A kérdező kommentje:
Vajon paranoia a feltételezés, hogy a moderátorok (részben vagy mind) simán ismert hétköznapi userként részt vesznek az oldal kommunikációjában, csak nem szellőztetik, hogy ők a MOD-ok? :)
2013. aug. 30. 13:20
 15/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem az itteni válaszolók között is van egy moderátor. A hozzáértése alapján már több, ebben a kategóriában feltett kérdésre adott válaszánál felfigyeltem rá, hogy elég modigyanús:). Megismerem a százalékáról, elég régóta ugyanannyin áll.
2013. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én? (tekintettel hogy a válaszok többségét én adtam)


Nem lenne szerencsés egy ilyen dologba belekever(ed)ni. Két dolgot tudok mondani: kb 3 és fél év alatt sosem láttam annak egyértelmű nyomát hogy bármelyik moderátor is válaszolgatna. Sőt, ha valaki kijelentette hogy ő moderátor, akkor kitiltották mert megtévesztette a többi tagot. Én sem vagyok az. Az, hogy tudok dolgokat az egyszerű tapasztalat ami az évek során kialakul, hiszen az oldalt használva jól lehet az ismeretünket is bővíteni, tanulni mások problémájából vagy más tudásából amit megad az oldalon.

Mondjuk úgy, én egy klasszikus tagnak számítok akit érdekel az oldal alapelve, és nem azért járok fel hogy másokat névtelenül alázzak vagy a kamukérdések számát növeljem. Azzal hogy valakinek próbálok választ találni én is okosabb leszek, közben a másik fél is örül hogy foglalkoztak vele, és talán még a gondja is megoldódott.


Az, hogy stabil és magas a százalékom, szerintem még nem jelent sokat. Elég egyszerű a titok, arra használom az oldalt amire kitalálták, azaz konkrét kérdésre adok konkrét választ, és arra válaszolok amiben teljes mértékben biztos vagyok, vagy tudok rá választ keresni (ugyebár a kérdések többségére Google is választ adna ha nem lennének lusták keresni az emberek). Ha kerülöd a véleménynyilvánító, beszélgető, provokáló, veszekedő, trollkodó kérdéseket és tagokat, akkor nem tudsz olyan helyzetbe kerülni hogy egymást az emberek bosszúból negatívan értékeljék. Túl jó így sem lehetsz, mert ha látják hogy az átlagtól magasabb az értékelésed, akkor úgysem hagyják te jobbnak tűnj ki a tömegből.

A másik pedig az értékelési rendszerből ered. Minél magasabb a hasznos válaszaid aránya, annál több negatív kell hogy a százalékos értékelés csökkenjen. Nekem 631 oldalnyi megválaszolt kérdésem van, amit ha felszorzol a 30 kérdés/oldal darabszámmal, akkor kijön hogy kb 19,000 kérdésnél olvasható válaszom, és persze nem mindenhol 1 db. Ha van 25,000 hozzászólás aminek a 91%-a pozitívan van értékelve, akkor igencsak sok kell ahhoz hogy negatívba forduljon át és csökkenni kezdjen. És ezzel felhívtam a figyelmét az utálkozóknak, akik most bosszúból is elkezdik csinálni :D

2013. szept. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
:D Tudtok még újat mondani nekem. Én is csak olvasok, igyekszem jó válaszokat adni, hogy a háttérben presztízsharc folyik ,sosem tűnt fel. :D
2013. szept. 3. 07:27
 18/24 anonim ***** válasza:

S mi van akkor, ha valaki egy másik válaszolót sérteget, akkor az megengedett? azt gondolom ha létrehoznak egy társas, beszélgető, gondolatokat, véleményeket, tapasztalatokat cserélő oldalt, akkor ha másért nem, már ezért is szükség lenne moderátorra.


Az még is megengedhetetlen hogy valaki büntetlenül pocoknak vagy féregnek vagy mit-tudom én minek nevezzen egy másik embert, csak azért, mert a véleménye más mit neki.

2013. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18. válaszoló!

Az oldalnak vannak moderátorai. Ennél a kérdésnél csak azt vitatjuk, hogy a moderátorok vajon hozzá szoktak-e szólni egyes kérdésekhez vagy sem.

2013. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18,19:

Igen, ez tulajdonképpen kényes kérdés nehéz határvonalat húzni. Igazán sértő kifejezések nélkül is átmehet egy vita személyeskedő vitatkozásba és az ugyanúgy káros a vitára, még károsabb, mint a simán "te hülye" kifejezéssel megtoldott, de a témánál maradó vita.

A tipikus nem buta trollok éppen erre gyúrnak, hogy a vitapartnerből kényszerítsék ki a sértegetést.

Nem egyszerű igazságosan moderálni, nem irigylem a modokat.

2013. szept. 5. 07:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!