Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek itt miért pontozta...

Szerintetek itt miért pontoztak le?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy mivel mondtam volna annyira rosszat, hogy 57%-ra lepontozzanak. Nem magasztaltam túl egyik filmet sem, csak elmondtam, ellenben vettem a fáradságot és röviden jellemeztem azt a hármat, melyeket a leginkább motiválónak tekintettem. Szerintem így helyes, ha érdemben válaszolunk a kérdezőnek és nem csak odalökünk egy-két szót.


Szeretek, szívesen segítek, de nem valami jó érzés, amikor azt látom, hogy hasztalanul fektettem valamibe energiát. Sajnos ez nem az első. Egy másik kérdésnél kérdezték, hogy "Hogy telik általában a napotok?" és én leírtam. Valakit nagyon feldühített, hogy személyes kérdésre személyes választ adtam, az én saját napom menetét? Ezt a legkevésbé sem szeretném, elnézését kérem. Vagy az zavarta, hogy mindezt nem csak szavak felsorolásával oldottam meg, hanem megfogalmaztam, hogy kifejezőbb és átérezhetőbb legyen? Mert a kérdezőt gondolom ismét csak nem odavetett szavak, esetleg egy-két tőmondat érdekelte, hanem az, hogy küzdenek-e mások is hasonló problémákkal és átélik-e ugyanazt nap mint nap.



#pontozás #aranyostengerilényecskék
2013. szept. 18. 16:22
 1/9 A kérdező kommentje:

Opsz, elnézést. Ez lemaradt.

Konkrétan itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__48381..

2013. szept. 18. 16:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én ma 0-át kaptam korrekt válaszomra ... szóval ne törődj ilyennel
2013. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, de hát sajnos nem arról kéne szóljon, hogy ha valaki értelmesebb választ adott az illetőnél, akkor azt bosszúból lepontozza. Vagy éppen azért, hogy ő jobban előtérbe kerüljön. Kicsit paradox dolog úgy segíteni másoknak, ha közben önző szándékaink is vannak. Az a baj, hogy ezek az személyek nem is igazán segítenek, csak ócsárolnak, leszólnak, gyalázkodnak a legtöbb esetben. Egy pszichológus bizonyára azt mondaná erre, hogy a belső feszültségeik, komplexusaik miatt, szerintem is így lehet.


(Bocs, a kérdésben van egy-két fogalmazásbeli zavar, fáradt vagyok kissé)

2013. szept. 18. 16:33
 4/9 A kérdező kommentje:

Én például lepontozni nem is szoktam, csak felpontozni, hogy azzal tűnjenek ki az általam helyesebbnek vélt válaszok a többi közül.


(Amúgy már megint, bocs a hibákért. :D)

2013. szept. 18. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
ne nézd a pontokat ... én téged olvasva néztem vissza az enyémet, de marhára nem érdekel
2013. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oks, rendben. Köszi. :) Attól még nem szép dolog, de hagyom annyiban akkor.
2013. szept. 18. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok kretén pontoz itt,teljesen hiteltelen történet ez a pontozósdi . Az sem kizárt,hogy az oldal is játszik a százalékokkal....
2013. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne törődj a válasz értékeléssekkel ("pontozás")!

Talán tudok ehhez segítséget adni.


A lap alján található "GYIK" és "Szabályzat" egyetlen mondat ismertetőt sem ír róla. Ennyire számít ezen az oldalon.


Én ma kaptam egy válaszomra 0%-os értékelést. Számos válasz közül csak az enyémnél van értékelés. Pedig hiteles helyen lévő, élő jogszabályra hivatkoztam. Csak hát nem tetszett, szemben a ki-ki által kitalált, többféle, sehol meg nem található, sosem volt "szabályával", "törvényével" (mert bizony igen lazán bánnak a fogalmakkal).

Észrevettem, de ennyi. Ráadásul a kérdező nagyon szépen megköszönte a választ. Ilyen sokszínű itt az "élet".


Volt, hogy elvétettem a választ, utána megérkezett a helyes válasz. Ezt felismerve, hogy ne legyen kétsége a kérdezőnek, új válaszban megírtam, hogy miben tévedtem és hogy melyik válasz a helyes. Akkor még nem volt értékelés a válaszom mellett. Később visszatérve láttam, hogy a rossz válaszomra 100%-ot kaptam, a helyesbítésre (az tkp. nem is volt válasz) 16%-ot. Aki a helyes választ írta, 82%-ot kapott.


Na, ezek után törődjek az értékelésekkel?


Az a szándékom, hogy segítő választ kapjon a kérdező. Ha sikerül, a jó érzést nem nyomhatná el a -100% sem.

2013. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon helyes ez a hozzáállás, legalább pár ember legyen ezen az oldalon, aki tisztességesen segíti azokat akik kérik. :)
2013. szept. 19. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!