Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hányan kell, hogy értékeljenek...

Hányan kell, hogy értékeljenek egy választ ahhoz, hogy megjelenjen mellette a százalék?

Figyelt kérdés

"Ez a válasz x%-ban hasznosnak tűnik."

Ez hány értékelés után jelenik meg?


2014. szept. 15. 20:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
kettő
2014. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Már kettő után megy? Azt hittem, több kell hozzá. Köszönöm!
2014. szept. 15. 21:58
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

Nem lehet tudni, mert sehol sincs ismertetve. Aki értéket ír, az sem tudhatja, csak tippel.

Te is megpróbálhatod megkérdezni e-mailben, de szinte teljesen biztos, hogy nem fogsz választ kapni rá.

2014. szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Majd "össze kellene beszélni". Megbeszéljük, hogy egy adott választ értékelünk ketten (valaki felfele, valaki lefele) és megnézzük, mi jelenik meg. Ha nem jelenik meg semmi,akkor legközelebb 3 jelöléssel próbálkozunk. :D Nyilván nem érdemi válaszra kell gondolni, hanem egy direkt erre kitűzött válaszra. Bár annyira nem fontos, hogy ezt megtegyem valakivel.
2014. szept. 16. 12:47
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem biztos, hogy ez a módszer jó eredményt hoz.

Lehet, hogy adott számú(?)/arányú(?) egyező hasznosság-értékelés kell. Lehet, hogy figyelembe veszik az értékelők értékelés tekintetében elért százalékait (is).

És lehet egész más elv is.


Én már többször kérdeztem ezt is, illetve a válasz hasznossági %-ának számítási feltételeit, algoritmusát a lap alján található elérhetőségen; illetve tudok néhány használót, aki szintén megtette.

Soha, semmilyen válasz nem érkezett.


Ezek után már azt is többször leírtam, hogy - feltételezésem szerint - senki sem tudja, beleértve a jelenlegi üzemeltetőket is.

Valaki valamikor megírta a programot, aki kilépett/elbocsátották/meghalt/elvesztette a dokumentációját/nem dokumentálta stb. és működik, de nem tudni hogyan. Az ezzel kapcsolatos titkolózást semmi sem indokolja, mikor pl. a toplista pontozási rendszerét részletesen ismertetik a GYIK-ben.

2014. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

Kösz a lepontozást, mi kipróbáltuk ismerőssel egy olyan kérdés alatt ahova nem érkezett válasz, sajátom volt, beírtunk random válaszokat és 2x nyomtunk rá tetszőlegesen pirosat, zöldet, félig hasznosat. Az összes esetben elég volt a kettő értékelés, szóval kár itt okoskodni, előbb próbáljátok ki, és aztán pontozgassátok le a valóban hasznos választ, köszi. Én alapoztam is valamire!

Nem a toplistát kérdezte, nem is azt hogy hány %-ban lesz hasznos a válasz... egyébként azt a részét mi sem értettük, talán ahhoz is köze van hogy hány %-ban hasznos válaszadó értékel, de ez csak tipp.

Ahhoz hogy megjelenjen, kettő kell.

A válaszomra elég valószínű hogy valaki nyomott egy zöldet és egy pirosat. Pirike, próbáld ki és utána nyomd.

2014. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Javítanám, azóta még lejjebb ment, mondom, pórbáljátok ki ;)
2014. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én itt senkit nem pontoztam le. Szóval kettő kell, köszönöm!
2014. szept. 16. 18:47
 9/21 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudom a választ, így nem is tudtam írni, és - emiatt - nem is tudtam válaszok hasznosságát értékelni.


Viszont, érdeklődéssel figyeltem a válaszokat. Engem, a kérdezővel ellentétben, egyáltalán ne győzött meg a kettő mellett érvelő sértődött határozottsága.


Sehol nem említette, hogy a két hasznosságot értékelő egyike ő, a kérdés írója volt, vagy két másik személy értékelt; illetve, hogy mindkét változatot kipróbálták-e?

(Az első esetben rajta kívül 2, a másik esetben rajta kívül 3 közreműködő személy szükséges, amit nem könnyű megszervezni, bár nem lehetetlen.)

Ugyanis, lehetséges, hogy a kérdező értékelése "erősebben" számít, vagyis, lehet, hogy ha ő az egyik értékelő, akkor 2 értékelés után, de ha nem, akkor mondjuk csak 3 értékelés után jelenik meg a %-érték.


Egyébként nem tartom valószínűnek, hogy egyszerűen egy ilyen fix, minden mástól független értékelésszám a megjelenés feltétele, hiszen akkor érthetetlen lenne, hogy miért nem adták meg a GYIK-ben, vagy a Szabályzatban.


De, a lényeg: ma egy hete (16-án, mikor a válaszok nagyobb része íródott), privát üzenetben kértem a kettő mellett erősen érvelő válasz-írót, hogy adja meg, melyik volt a kísérletezős kérdés.

Választ nem kaptam.


Akik elolvassák - a többi ezt firtató kérdés válaszai mellett - ezeket a válaszokat is, kérem, gondolkozzanak el.

2014. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Kedves 9es válaszoló!

Ide írom a válaszom, mivel biztos másokat is érdekel, illetve a kérdésre is - ismét - válasz.

Az általad említett sértődött határozottság, egyrészt annak tudható be, hogy ismételten elmondom, az állításom nem csak üres szavakból és találgatásokból áll, a másrészt pedig többekkel beszéltem már erről, és olvastam, hogy a válaszokat nem a valódi hasznosságuk mértéke szerint pontozzák, hanem kedv, és tetszés szerint, ami sajnos félrevezethet másokat, nem tölti be az eredeti funkciót, mivel hiába ír az ember teljesen értelmes, hasznos, és segítő, igaz választ, mégis kapja sorban a pirosat (és nem panaszkodásnak szánom, hanem észrevételnek, és nem kuncsorgom senki zöldjéért, csupán elmondom a véleményem, közvetítem másokét és leírom tapasztalatokat.)


Két okból nem válaszoltam a leveledre, az egyik az, hogy nem láttam értelmét tovább bonyolítani ezt a kérdéskört, hiszen a válasz már megszületett, nem gondoltam hogy meg kellene magam ismételni, de látom elég kíváncsi típus vagy, ismét válaszoltál és kifejezted nemtetszésed.

A másik ok pedig az, hogy az általad privátban említett 50 és 75%-ok egyszer sem jelentek meg az itt töltött időm alatt, illetve az általam említett kérdésnél, ugyanis a pontozási rendszert, ahogy már említettem nem sikerült megfejteni, de ahogy láthatod, és csak önmagamat ismétlem újra, a kérdezőt nem főként ez érdekelte, hanem hogy hány értékelés után jelenik meg a leírásban szereplő mondat.


A kedvedért kitérek a módszertani leírásra is részlegesen.

A pontozás kettő emberrel történt meg, két külön gépről, így mindketten tudtak értékelni egymástól függetlenül. A válaszok hasznossága, mint ismétlem nem releváns információ ebben az esetben, de biztosíthatlak róla, hogy mindegyik esetben tökéletesen elég volt kettő, azaz 2 darab értékelés ahhoz, hogy megjelenjen mellette a %.

Nem szándékom senki félrevezetése, csak teszteltük, és bizto vagyok a dologban.


További információkért javaslom, hogy próbálkozz, és látni fogod, hogy nem üres fecsegés az írásom, de mivel ezt nem tudom neked videófelvétellel bizonyítani, ahogy azt sem, hogy azóta nem értékelték-e még mások is azokat a tesztválaszokat, így az igazság demonstrálása technikai okok miatt elmarad.


Teljesen felelsleges arra buzdítanod másokat, hogy gondolkozzanak el, ugyanis hiába gondolkozik bárki, ha nem fordítja a gyakorlati részre át a kíváncsiságát, és győződik meg maga arról, hogy vajon hány értékelés is szükségeltetik.


Ennyit szerettem volna, tovább már tényleg nem bonyolítanám a kérdéskört.

2014. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!