Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van a pontozásnak...

Mi értelme van a pontozásnak olyan kérdésnél, amelyben a kérdező saját véleményeket gyűjt össze tetszésnyilvánítási kérdésben?

Figyelt kérdés

A napokban egy kismama három női nevet jelölt meg, valamint a családnevüket.

Két kérdése volt. Az egyik az, nekünk melyik utónév tetszik jobban, a második kérdése az, hogy a családnevükhöz a három név közül melyik illik jobban. Szerintünk.

ld. itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Tetszettek a kérdések, válaszoltam rájuk.

Kizárólag a kérdésekre, vagyis nem off-oltam.

A tetszésnyilvánításomat meg is indokoltam. (Más is megtette.)

Tegnap megnéztem a pontszámaimat, de nem emiatt a hozzászólásom, hanem más csoportbeliekben tett hozzászólásaim miatt.

Elhűlve láttam az ittenit: -5 pontot kaptam.

Ugyan miért?!?



2015. aug. 19. 09:12
 1/6 anonim válasza:
62%

Na ezt én sem tudom.

Meg a "milyen márkájú cumit használtok", meg a "hogy hívják a fiadat" "tetszik-e ez az óra"és a hasonló kérdések.

Én egyszer válaszoltam ilyenre, hogy mi a neve a gyerkemnek és le lettem pontozva 12 %-ra. Pedig nem Winnetou a neve... :/ :/

Szerintem van, aki mindent lepontoz válogatás nélkül, mert esetleg neki is rossz a %-a, vagy neki Béla a gyerek neve és nem tetszik a Lajos név. Pf.

Szerintem semmi de semmi értelme nincs ennek az egésznek!

Ja meg tegnap válaszoltam egy kérdésre, hogy milyen öblítőt használok. Erre le lettem pontozva és jött a privát üzi, h bocsi, de véletlenül nem a zöld kézre nyomott és sajnálja. Hát köszi...

Ha meg ilyen b.romságok miatt vkinek lemegy a %-a mondjuk 52-re, akkor egy valóban fontos kérdésnél hiába ad tökéletesen hasznos választ, a kérdező csak azt látja, hogy nem ad összességében hasznos válaszokat, így nem is biztos, h elhiszi amit ír, nem bízik benne.

:/

2015. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

A kérdésedben általánosítasz a pontozás értelmével kapcsolatban, de,konkréten az nem tetszik, hogy egy válaszod haszontalannak minősítették.


A -5 ponton való elhűlést nem értem. Ugyan miért? A válaszod 0%-os hasznosságúnak ítélték (legalább ketten, másképp nem lenne megjelent érték), erre, automatikusa -5 pontot adnak. („Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.” Lap alján „GYIK”, illetve bármelyik toplista tartalmazza ezt az ismertetőt. Azért gondolom, hogy a tiéd a 0%-os hasznosságúnak ítélt 24. válasz, mert az ezután következő legkisebb érték 33%, ami azt jelenti, hogy a -5 pontos tartományban csak a 24. válasz van.)


Ráadásul, bár nem szoktam értékelni a válaszokat, de ha kéne, azt a választ én is haszontalannak minősíteném. Nem tetszésnyilvánítási okból, hanem azért, mert a kérdező azt kérdezte, hogy adott három névből melyik szebb, illetve, hogy (nyilván, ezek közül) melyik illik jobban a megadott családnévhez? És mi van a 24. válaszban? Hogy egy negyedik (a kérdésben nem említett név) a „cukibb”, és még javasolva van egy ötödik név.

2015. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Előző!


Úgy gondolom, a pontozással kapcsolatban feltett kérdésem nem általánosít, hiszen megjelöltem, milyen fajta kérdésekben tartom azt értelmetlennek.


Ami a válaszod további részét illeti, én a 25. hozzászóló vagyok, nem a 24.

(A huszonnegyedikként válaszoló off-olt, azaz nem a feltett kérdésre válaszolt, tehát méltán pontozták le.)

2015. aug. 20. 10:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Az 1. számú hozzászólóval értek én is egyet.


Az ilyen jellegű kérdéseknél teljesen fölösleges és -ahogyan ő kifejti-, a válaszadó válaszainak értékét, hasznosságát, megbízhatóságát lerontó értékelések születnek.


Semmi, de semmi értelme az e kérdésere adott válaszok pontozásának.

Ezt a GYIK szerkesztőinek végig kellene egyszer gondolniuk.

2015. aug. 20. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:

A GYK szerkesztői már óhajod megírása előtt végiggondolták, mert a lap alján található GYIK tartalmazza az ajánlásukat: Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz! (Ezt, én, nem csak szó szerint értem; hanem általában, olyan kérdésekre, amiből egyet belinkeltél.)

Ha nem létezik helyes válasz, akkor helyes válasz-értékelés sem. Ha valaki ezt előre, magától, meggondolja, vagy megfogadja a tanácsot, akkor nem válaszol ilyen kérdésre; vagy vállalja a neki nem tetsző, illetve megkérdőjelezhető értékelést. Reklamálni nincs oka.

A „Szabályzat” nem tiltja az ilyen kérdések kiírását, a moderátorok, ennek megfelelően, nem törlik. Aki válaszíróként beszáll, az vállalja a játékot.


Az, hogy itt, egy kommentben említesz egy működésmódosítási elvárást, az: semmi. Tégy javaslatot az általad megnevezetteknek! Az eredményét, gondolom, te is, előre tudod. Nem ezen múlik, de, ráadásul, nagyszámú támogatót, nem fogsz tudni bemutatni.


A 25. válaszban, én, nem találok kivetni valót. Annyit viszont sikerült elérned, hogy az említése után, egy, vagy több értékelő, piros kezet nyomott, mert most már látszik a 0%; az előző válaszírásomnál még nem látszott. Nem tudom, hogy tegnap, vagy ma történt a változás, de ha keserít, ha bosszant, én megörültem neki. Nem kárörvendésképp, hanem azért, mert egy újabb dolgot tudtam meg az értékeléssel kapcsolatban. Kérdésed és kommented révén – és az újabb értékelő(k) révén – megtudtam, hogy egyetlen válasz-értékelés esetén is adnak pontszámot. Eszerint, te azért kaptál már régebben -5 pontot, mert volt egy piros kezes értékelés a válaszodra, ami még nem mutatkozott.


Bár az ilyen panaszkodós kérdésekre nagyon kevés válasz szokott érkezni, én sem szoktam írni, de, most örülök neki, hogy megtettem. Így, a sehol sem ismertetett, de engem érdeklő értékelési rendszer működésének 5. titkát sikerült megtudnom, ráadásul úgy, hogy ezúttal ezért még %-áldozatot sem kellett hoznom. De, az esetleges romlás is megérte volna; hiszen érdemben sem ez, sem a pontozás, a valós életben, nem számít semmit.


Akinek pedig fontos az értékelés, ne olyan kategóriákban válaszoljon, melyekből már több kérdés és válasz került a napiszar honlapjára, közröhej tárgyaként.

2015. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Látom én is, hogy a hozzászólásommal elértem, hogy "csak azért is" megbüntessenek.

Megtehették, megtették, lelkük rajta.

Elérték azt, hogy ha ilyen jellegű kérdést feltesz majd valaki, akkor nem kap rá választ. Jóindulatút, jó szándékút semmiképpen. Tőlem, s a velem egyetértőkkel nem.

Gratulálok nekik...

(Amúgy a GYIK küldte, mint a hét legérdekesebb kérdései egyikét....)

Köszi a válaszodat...

2015. aug. 21. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!