Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Melyik kategóriába szabad...

Melyik kategóriába szabad ismerkedés céljából, , kérdést" kiírni?

Figyelt kérdés
Régen jártam az oldalon, de emlékszem, hogy meg lett engedve a kulturált ismerkedős kérdés feltevése. Azóta változtak a kategóriák és nem tudom, hogy hol lenne szabad ilyet kiírni. Esetleg azóta módosult a dolog, és nem is szabad ilyet kiírni?

2015. okt. 17. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem szabad.

Külön a kérdés létrehozásánál az általános szabályok között is leírja:


" Ne használd ismerkedésre, társ- vagy partnerkeresésre a kérdéskiírást!

Tilos más magánszemélyek képeit linkelni, adatait nyilvánosságra hozni!"

2015. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Korábban már volt hasonló kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb-..


E szerint normális stílusban megengedett (volt). A kérdés, hogy még mindig ez a helyzet-e és ha igen, akkor melyik kategóriába szabad?

2015. okt. 17. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

A "Szerelem,Szex" kategóriát 2015 áprilisában bontották szét, az "Ismerkedés" kategóriát ekkor törölték, és az ismerkedést tiltó szabályt ekkor vezették be. Azóta az ismerkedős kérdéseket kategorikusan tiltják és törlik.


Egy 2014-es válasz ebből a szempontból nem irányadó és nem már nem hasznos, mivel a 2015-ös új szabályozást ezt felülírja, és a továbbiakban tiltja az ismerkedést.

2015. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi. A 2014-es kérdést azért linkeltem be, mert amikor itt jártam még az volt érvényben (jeleztem is, hogy rég voltam itt).

Tehát sehova semmilyen formában nem szabad... bár most is látok néhányat, de gondolom csak idő kérdése és törlik.


Amúgy szerintem egyszerűbb lenne megengedni és egy külön kategóriát létrehozni erre a célra, így akit érdekel megnézi, akit nem annak meg így nem szúrja a szemét. Mert ha tiltják akkor is fognak próbálkozni és több meló kiszemezgetni az ilyen kérdéseket és törölni, büntetni a kiírót. De ahogy gondolják, tudomásul veszem a jelenlegi helyzetet.

2015. okt. 17. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Volt ilyen témakör, elvetették. Egyrészt ez egy kérdés-válasz oldal és nem társkereső, másrészt egy anonim oldal ahol vissza lehet élni azzal hogy kinek adod ki magad, és meg is lehet ütni a bokád azzal, hogy te 18 éven aluliként vagy aluliakról intim képeket tárolsz vagy terjesztesz - ez konkrétan bűncselekmény. Márpedig aki ismerkedni akar, annak egy része nem csak beszélgetni szeretne, hanem többet is. Az oldal ebben pedig nem nyújthat segítséget.
2015. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy anonim az oldal és ezzel vissza lehet élni, de kamu profilt társkeresőn, facebookon, szinte bárhol létre lehet hozni. Ha annyira nem akarna ilyen dolgokban segítséget nyújtani az oldal akkor a privát levelezés funkciót úgy ahogy van törölhetné is, mivel kérdést feltevők és válaszadók is szokták jelezni a korukat és a nemüket (az más kérdés, hogy valós-e). Így levelezésbe kezdhetnek amiből aztán ki tudja mi kerekedik ki.

Szóval véleményem szerint az ismerkedés kategória törlése amolyan félmegoldás, de ez csak személyes megjegyzés.

Azért köszönöm a választ.

2015. okt. 17. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért itt akarsz ismerkedni? :)
2015. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Miért ne? :D Mármint így, hogy nem szabad így nem írok ki ezért kérdést, de régebben egész jókat leveleztem itt.
2015. okt. 18. 00:13
 9/9 anonim válasza:
100%

Legyünk őszinték. Sokat ismerkednek itt továbbra is, és nem veszik észre az oldalról, mennyi jóval járt az, hogy lehetett ismerkedni. A külön kategória miatt nem kavartunk sok vizet, aki nem akart ezzel foglalkozni, nem kellett, hogy ilyesmit olvasson. Erre elvették, hogy plusz köröket fusson, aki akar beszélgetni.


Én azért szerettem itt levelezni, mert végre nem azonnal kép alapján ítéltek meg, és én sem passzoltam egy olyan embert, aki belül irtö jó arc volt, de egy társkeresőn valószínűleg átsiklottam volna felette. Az első kapcsolatom is egy itteni levelezésből alakult ki.


Igen, van, aki ezzel visszaélhet, de az nem megoldás, hogy nagyon sokak ellenére nem lehet beszélgetésbe elegyedni, ismerkedési célzattal, és figyelmeztető, kitiltó üzenetet kap az, aki véletlenül kiír ilyen kérdést. (Amúgy nem küzárólag ismerkedésre használom az oldalt, és azt sem hiszem, hogy valaki CSAK erre akarná használni.) A kérdés kiírójával tehát egyet értek. Ebben a helyben volt valami plusz, valami kíváncsiságot szülő anonimitás, ami az életben nincs meg, és emberek elsétálnak egymás mellett, csak mert a külső ilyen lényeges... Itt szabadságot élvezett az, ami belül van. És először tényleg az derült ki (amennyiben nem kamu volt az illető), hogy mit gondol és milyen személyiséget képvisel. Ez hiányzik.

2015. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!