Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Milyen ötletnek tartjátok?

Milyen ötletnek tartjátok?

Figyelt kérdés

Kicsit elszomorít, hogy milyen állapotok is uralkodnak az oldalon. És főleg a sok felesleges, egyszerű logikával megoldható kérdések és a rájuk érkező válaszok miatt.

Helyesírást és fogalmazást már meg sem említem.


Arra gondoltam, mi lenne ha a meglévő tagok egy IQ-tesztet töltenének ki kötelezően és bizonyos pontszám alatt tiltásra kerülnének. A beregisztrálóknak pedig alap lenne a teszt és csak utána engedné regelni őket a rendszer.


Így azért már kiszűrhetőek lennének a trollok és a színvonal is emelkedne.


Szerintetek?



2015. nov. 2. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Csacskaság. Tömören.
2015. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
44%
130 feletti az IQ-m és szoktam trollkodni, mert vicces.
2015. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező bukna el elsők között.


Egyébként kíváncsi vagyok, milyen összefüggés van a ilyen javaslatot támogatók és a szavazati jog korlátozása mellett érvelők között.

2015. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2xSü ***** válasza:
96%

> Arra gondoltam, mi lenne ha a meglévő tagok egy IQ-tesztet töltenének ki kötelezően és bizonyos pontszám alatt tiltásra kerülnének.


Tehát aki már elve rendelkezik némi gógyival, az legyen még okosabb, aki viszont alacsonyabb értelmi képességekkel rendelkezik, az meg maradjon hülye, mert nem kap egy választ egy felmerült kérdésére?


Értem a felvetés miértjét, de nem hiszem, hogy ez jó megoldás lenne.

2015. nov. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

> Egyébként kíváncsi vagyok, milyen összefüggés van a ilyen javaslatot támogatók és a szavazati jog korlátozása mellett érvelők között.


Azért az egy kicsit más tészta. Ott egy döntés kell hozni, ami a te és – ami fontosabb – mások életére is kőkeményen kihat. Ez megy egy oldal, aminek a használata nem alanyi jogon jár. Egyébként nagyon jól lehet érvelni a szavazati jog korlátozása mellett is, csak az nem mindegy, hogy milyen alapon korlátozzuk azt a szavazati jogot. Én pl. biztos, hogy ahhoz kötném, hogy valaki úgy általában ismeri-e azt, amiről szavaz, tudja-e, hogy jelenleg kik vannak kormányon és kik ellenzékben, tudja mi a különbség a miniszterelnök és az köztársasági elnök között, hogy tudja mi a különbség az országgyűlés, a kormány, a párt és a frakció között, hogy azért kb. tudja mi az a GDP, költségvetési hiány, államadósság. Ha én dönthetnék erről, akkor biztos, hogy függővé tenném a szavazati jogot attól, hogy valaki ezekre a fogalmakra tud-e kért értelmes mondatot írni, és egyszer számot adott erről, mondjuk levizsgázott állampolgári ismeretekből. És nem kérnék többet, csak a fentebb felsorolt fogalmak ismeretét, sokkal több nem is kellene. Csak hát a mindenkori hatalom abban érdekelt, hogy az emberek annyira ne tudjanak erről, mert úgy könnyebb őket érzelmi alapú döntésre bírni, ami soha nem a szavazóknak jó. Neked sem.


Persze erről lehet vitatkozni, és elfogadom, ha valaki máshogy látja, de szerintem a két dolog között van némi különbség.

2015. nov. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 fersk ***** válasza:
88%

Főoldal jobbra: "Naponta 370 000 látogató!"

Csökkenteni akarod egy üzleti vállalkozás kuncsaftjainak számát? Ebből adódó reklámfelületének értékét? :D

2015. nov. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!