Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötletnek tartjátok?

Jó ötletnek tartjátok?

Figyelt kérdés

Van egy kis keverékkutyusom, aki nagyon jóban van más kutyákkal. Olyan kutyákat is eltűr maga mellett, akiket más kutyusok nem, és olyan kutyák is szeretik, amik egyébként más (fiú) kutyákat nem tűrnek meg.

Ezért állok olyan döbbenten a történtek előtt. Van a környékünkön egy nagyon barátságos, nagytestű keverékkutyus. Többször találkoztunk vele úgy, hogy mindketten póráz nélkül voltak; a kutyus példásan engedelmes, nyugodt. A két kutya összeszagolt, nem történt semmi baj. Aztán egyszer úgy találkoztunk vele, hogy mindketten pórázon voltak. Az enyém, még jóval azelőtt, hogy közel mentünk volna, elkezdett ágaskodva, magából kikelve hörögni-morogni. Én erre félreálltam, és nem engedtem össze a másikkal, ő még sokáig hörgött utána, a másik csak meglepetten nézte. Azóta csak pórázon találkoztunk, nem engedtem össze vele, de ugyanezt csinálja.

Azon gondolkodom, hogy mivel, mint említettem, a másik kutya nagyon békés és nyugodt, valamikor, ha póráz nélkül vagyunk, összeengedem őket, és ha az enyém kemény lesz, majd a másik helyrerakja. Nem hinném, hogy bántaná. Ti mit tennétek?



2015. febr. 19. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A kutyád reakciója pórázon nem felel meg a valódi viselkedésének, hogy milyen lenne akkor, ha szabadon találkozna a másik kutyával. Pórázon semmiképp ne találkozzanak, de ez minden más kutyára is igaz.

Ezek alapján én azt gondolnám, hogy póráz nélkül nem is feltétlen lenne konflikt. Azt így interneten keresztül nehéz megítélni, hogy ha lenne, mi történne. Ha alapvetően úgy érzed, hogy tisztában vagy a kutyák kommunikációjával, és tudod, hogy mikor kell közbeavatkozni, akkor hajrá.

2015. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pórázon sok kutya őrjöng a másikra. Ezt általában a gazda rögzíti be a kutyába, pl. azzal, hogy megfeszíti a pórázt, mikor szembe jön egy másik kutya. Egy ilyen apró dolog elég ahhoz, hogy a kutya utána minden kutyára acsarogjon a pórázon.
2015. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

Pórázon egyik kutya se találkozzon??? Mekkora hülyeség ez??

Kedves kérdező!

Alapvető probléma, hogy a feszes póráz önbizalmat ad a kutyának, így ezzel egy időben beindul a védő ösztöne is..

Pórázt próbáld meg lazán tartani, ha a kutyád így is acsarkodik,akkor csattanhat a pofon neki! Fegyelmezd közben, értse meg hogy ez nem hel,yyes viselkedés, ebben a szituációban!

2015. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
NEM tartom feszesen a pórázt. Ezt szeretném leszögezni. Direkt nem, sose tartottam, a szembejövő kutyától pedig végképp nem akartam elhúzni, mert ismertem. Nem fogom megverni, nem hiszem, hogy az segít.
2015. febr. 19. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A pofon mióta verés?? Vagy azzal hogy szótlanul állsz jót teszel a kutyának? Nem leszel ám állatkínzó egy kis fegyelmezéstől meg egy-két jól irànyzott pofontól a kutyádnak! :)
2015. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pórázon megnő a kutyák önbizalma, szinte biztos, hogy póráz nélkül ezután sem lenne gond.


A másik dolog, hogy valóban nem szabad feszülnie a póráznak! Tudom azt írtad, hogy nem feszül, viszont azt is írtad, hogy: „elkezdett ágaskodva, magából kikelve hörögni-morogni”, ágaskodni pórázon akkor szoktak ha feszül a póráz és húz a kutya! Ezt mindenképp kerülni kell, ha nincs mód rá, hogy elengedd, akkor inkább jó nagy ívben el kell kerülni a kutyát.

2015. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem állok szótlanul. Leültetem, lenyomom a seggét, rászólok, meghúzom a pórázt, ha feláll (a szokásos laza póráz kis rántással). A kezemet rárakom a szájára.

Nyilván van, mikor feszül, de nem én feszítem meg, hanem megpróbál kiugrani. Visszaültetem.

2015. febr. 20. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!