Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A Gyakorikérdéseken hogyan...

A Gyakorikérdéseken hogyan érdemes válaszolni? A saját stílusunkban, vagy a kérdezőjében?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre érdemes válaszolnom?
2015. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha a válaszaid is ilyen értelmesek akkor inkább ne válaszolj sehogy.
2015. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jutott eszembe rólad.
2015. dec. 29. 15:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Aki annyit nem tud megtenni, hogy kulonvalasztja a stilust a valasz fontos reszetol, az meg is erdemli, hogy valasz nelkul maradjon:)
2015. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy érdemes?

Én a sajátomban válaszolok, pontokba tudnám szedni, hogy miért, de nem látom értelmét.


Mi a csudának válaszolnánk máséban? Kemény munka lehet emulálni mást és fogalmam sincs, mi lenne az értelme.

2015. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kérdező perspektívájából nézve sokkal hasznosabb választ lehet adni egy kérdésre, mint a sajátunkból nézve. Legalábbis így tapasztaltam.
2015. dec. 29. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:
#6: En inkabb objektiv kerdesekre igyekszem valaszolni. Ilyenkor inkabb az eloismeretek mennyiseget eltalalni lenne hasznosabb, de errol a kerdezok 99%-a semmit nem ir.
2015. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindig a saját megkapó, őszinte, néha irónikusan cinikus stílusomban válaszolok :D
2015. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ha ennyire nem vagy tisztában egy fórum íratlan szabályaival, akkor minek akarsz írni?

meg, mi az, hogy a kérdező szemszögéből kell válaszolni? tehát, ha pl a kérdező azt írja, hogy öngyilkos akar lenni, akkor te helyeselni fogsz neki?

2015. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem értem mire akarsz kilyukadni...

Először is, hülyeséget kérdeztél, a stílus azt határozza meg, hogyan válaszolsz, nem azt, hogy mit.


Másfelől persze, fontos lehet az illető szemszögéből is átlátni az általa felvetett problémakört, hogy hasznos választ tudj adni, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az ő szemszögéből is kell megírnod azt a választ. Ellenkezőleg. Kimondottan hasznos lehet, hogyha a saját szemszögedből prezentálod számára a dolgokat. Ezáltal új perspektívát mutatsz felé, így máshogy tekinthet a problémára, és talán könnyebben meg tudja oldani.


Akárhogyis, kőbevésve semmi nincsen, hacsak nem az, hogy a stílusodnak semmi köze ehhez az egész témához :D

2015. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!