Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért olyan nehéz egyeseknek...

Miért olyan nehéz egyeseknek a kiírt kérdésre válaszolni?

Figyelt kérdés

Végigolvastam pár oldalt, öt percig bírtam. A kérdezők többsége megadja az információkat, körülményeket, és azt is pontosan tudja, mit akar elérni, csak azt nem, hogyan. (Tudom, hogy sokszor ezekből alig közölnek valamit, de amiket én olvastam, ott semmi sem hiányzott!) Szintén gyakori eset, hogy valaki olyan dolog vagy feltétel alapján szeretne szűrni, amit nem lehet csak úgy beírni egy keresőbe, ezért kínjában ide jön legutoljára. A kérdések még csak nem is lennének nehezek, ha egy megfelelően tájékozott ember megtalálná.


A válaszadók - tisztelet a kivételnek - többnyire csak erre képesek:

- a kérdező eredeti szándékától való eltántorítás, győzködés

- "Minek az neked?"

- személyeskedés

- értetlenkedés

- vitatkozás a kérdezővel és más válaszolókkal

- kéretlen véleménynyilvánítás

- felesleges, öncélú kérdezősködés (aztán ha feleletet is kap, hallgat, mint sz4r a fűben, mert semmit sem tud kezdeni vele).


Másokat nem irritál ez? (Költői kérdés, csak azért írtam ki, hogy páran észrevegyék magukat. Ha egy ostoba válasszal kevesebb lesz ettől, már megérte.)



2016. jan. 15. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem az irritál amikor olyan kérdések jönnek ami a kérdezőnek is max 1-2 perc, hogy megtalálja a választ a neten.

A netet nem csak gyakori kérdésekre lehet használni, hanem meg lehet nyitni a keresőt, és máris meg tudja a választ amire kíváncsi. De nem! Inkább leírja 3 percben a kérdést, mint hogy maga kikeresse. Sajnos a kérdések 80% ilyen kérdés, és persze, hogy a legtöbb válasz az, hogy "használd a GOOGLET"

A többi kérdésre meg igazából nem tudsz válaszolni, legfeljebb a saját tapasztalatodat, vagy véleményedet tudod leírni. Mivel ezek a kérdések nem állnak másból csak a kérdező szemszögéből elhangzott panaszkodás-

Ha meg kérdeznek akkor azért mert a kérdező semmi érdemlegeset nem kérdez. Ilyenkor az ember azért teszi fel a kérdéseit, hogy bővebb infóhoz jusson, hátha tud tanácsot adni.

De a legtöbb kérdésnek nincs semmi jelentősége. Vagy kamu, vagy nyafogás, vagy hiszti, vagy csak egy sértett egyén kérdezi aki nem látja be, hogy nem neki van igaza. Vagy önértékelési gondokkal küszködik mert azt hiszi 40 kilóval kövér.

Ez a gyakori egy vicc most már. Sajnos ellepték a 8-14 évesek és értelmetlenné tették.. Mondjuk ott vannak a buta felnőttek is akik nem, hogy helyesen írni, de rendesen fogalmazni sem tudnak.

2016. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Nos, nem akarok csalódást okozni, ezért én sem a kérdésedre válaszolok.

1. Ugyanebből a kérdésből már van rengeteg.

2. A választ magad is ismered

3. Nem tudod megváltoztatni az embereket.


Azzal semmiképpen sem, hogy kiírsz ilyen kérdéseket.


Engem tudod mi irritál? Pl. az, amikor egy kérdést úgy látok, hogy tudok rá érdemi választ adni. Nem is intézem el egy igennel vagy nemmel, hanem legalább olyan hosszan írok, mint most te itt a zöldben.

Vagy saját tudásomból merítek, vagy utánajárok a kérdésnek, s beírom azt az eredményt, amire jutottam.


Eredmény? A kérdező elküld a francba, mások meg lepontoznak. Az eszement hülyeséget megköszöni, s felpontozzák kegyetlenül.

2016. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

jaj ezek nekem is a halálom.. a legjobb az idegesít amikor 2 ember elkezdi oltani egymást kommentben. úgy 2 oldalon keresztül szájkaratéznak.. csóri kérdező nem sokra megy vele..mindig van egy provokatív troll.. de le kell pontozni akkor és ennyi, nem kéne elkezdeni veszekedni vele itt a kérdés alatt. mert ezzel kb ugyanolyan lesz mint a troll.

na meg az örök személyeskedés. kiírok egy kérdést,hogy nem megy a telefonomon valami. erre jön a válasz,hogy apuci majd vesz újat. mintha ez lényeges lenne a kérdés szempontjából. de a külön vicces,hogy sehol le se írom, hogy ki vette a telefont meg hány éves vagyok..de egyből anyagiaskodni kell.

családi kapcsolatban ez általános.. 14-15 éves gyerek kiírja hogy a szülei megverik egy hármasért meg nem engednek meg neki semmit stb.. és akkor is jönnek a válaszok hogy takarodj el diákmunkázni meg add haza és akkor megenyhülnek.. nem tudom az ilyen válaszolók gondolkoznak egyátalán?

szóval sok az agyhalott, de attól még vannak normálisak is.

2016. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Mert egy csomo kerdes egy nagy baromsag, vagy szandekos provokacio.


Ott meg csak trollkodni lehet.

2016. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, lehet, hogy néhányat én követtem el. Nem szándékom megváltoztatni senkit. Beletörődni viszont nem fogok a fenti körülményekbe, lehet cselekedni egy pozitív irányú elmozdulásért. Tőlem annyira telt, hogy indítottam egy beszélgetés, amit ti változatosan folytathattok, gondolkozásra késztetve a későbbi olvasókat.


Pár sor a kérdésből:

"amit nem lehet csak úgy beírni egy keresőbe, ezért kínjában ide jön legutoljára"

"csak azért írtam ki, hogy páran észrevegyék magukat"


Nem kell, nem lehet rá jól válaszolni, én is csak panaszkodni jöttem.

2016. jan. 15. 10:02
 6/18 anonim ***** válasza:

"Nem kell, nem lehet rá jól válaszolni, én is csak panaszkodni jöttem."


Tehát te sem a rendeltetése szerint használod az oldalt. Akkor ezt milyen alapon várod el másoktól?

2016. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik, ne olvasd, ne írj, senki sem kérte. Elfér. Kifejtheted, mi az oldal rendeltetése. Amit a kérdésben leírtam, az a viselkedésről (és annak hiányáról) szól.
2016. jan. 15. 16:31
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Na lássuk csak.


1: Tisztában vagy vele, hogy ez itt egy olyan oldal, ahol kérdésekre értelmes választ várnak a kérdezők.

2: Kiírsz egy kérdést.

3: Megállapítod, hogy erre nem is lehet válaszolni, valójában csak panaszkodni akartál egy jót.

4: Azt is kijelented, hogy tisztában vagy azzal, hogy nem kérdezel, csak beszélgetni akarsz.

5: Legorombítasz, hogy ha nem tetszik, ne olvassam, nem kérted.


Ezek után nem érted, miért olyan itt a színvonal, amilyen, ugye?

2016. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

1. Az oldal funkciója - szerintem - nem korlátozódik csak a kérdezz-felelekre, lásd azon szerencséseket, akik innen ismerkedtek, akár házasodtak. (Az Ismerkedést azóta törölték.)

2.-3. Igen kiírtam, azzal együtt hogy "Költői kérdés, csak azért írtam ki, hogy páran észrevegyék magukat." Megtehetem, ahogy te is szabadon kötekedhetsz.

4. A beszélgetést, vitaindítást tiltja az oldal szabályzata?

5. Ezt nem kellett volna, ezért elnézést kérek. Azért írtam, mert a kérdésemben említett válaszadót vélem fölfedezni benned. Nem ismerlek, te sem engem, tehát csak azok alapján, amiket írsz.


Azt nem értem, miért nem akad jobb dolga a "haszontalan" válaszok íróinak, és miért kell visszaélni a kérdezők ebbe az oldalba fektetett, lassan nulla bizalmával.

2016. jan. 15. 17:25
 10/18 anonim ***** válasza:

1: De igen. Hogy te mit gondolsz, az irreleváns - pontosabban bizonítja azt, hogy idejársz ki tudja mióta, de még egyszer nem vetted a fáradságot, hogy elolvasd a GYÍK-ot.


2: Így van, nem is mondtam, hogy ne tedd. Azt mondtam, hogy ezzel szándékosan megszeged az oldal szabályait, miközben másoktól elvárnád azok betartását.


4: Igen.


5: Spongyát rá.


+1: Azért, mert az oldal nincs tisztességesen karbantartva, a nem ideillő kérdések és válaszok nincsenek következetesen moderálva, így az emberek megszokták ezt a szintű szabadosságot. ez ellen te nem tudsz tenni, az oldal üzemeltetői tudnának, ők viszont szemmel láthatóan nem akarnak. Jó nekik így, szóval vagy megszokod, vagy törlöd a bookmarkjaid közül.

2016. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!