Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az ember egyszerűbbet kérdez akkor kiosztják, ha bonyolultabbat akkor meg valahogy nem érkezik válasz?

Figyelt kérdés

Érdekes módon amikor az ember valami egyszerűbbet kérdez, akkor mindjárt jönnek az okostojások, hogy "google a barátod" meg hasonlók.

De amikor jön egy olyan kérdés amire komplexebb válasz kell akkor ezek az emberek valahogy eltűnnek.



#Google #a barátod
2016. márc. 21. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

És te nem érted, miért, ugye? Elmagyarázom.


Amikor megkérded itt azt, hogy mi Sri Lanka fővárosa, ahelyett hogy beírnád a gugliba, akkor tudod mi történik éppen? Az, hogy hülyét csinálsz magadból. Miért is? Mert ha beírnád gugliba, öt másodperc múlva tudnád a pontos választ. Ehelyett itt vársz arra, hogy majd valaki fél óra múlva megnézi a kérdésedet, megpróbál fejből valamit válaszolni, ami vagy helyes vagy nem - tehát fél óra múlva sem leszel a válasz birtokában.


Namármost, ha valaki nem okos - tehát butus -, azt a zemberek szeretik kinevetni. Igen, az egyszerű guglis kérdésekre ezért mennek sokan és mondják meg neked, hogy butus vagy.


Ha viszont valami értelmeset kérdez valaki (nem te, mert te butus vagy), akkor nem mennek oda az emberek trollkodni, mert aki értelmeset tud kérdezni, az megérdemli, hogy segítséget kapjon - viszont nem biztos, hogy van itt olyan, aki tud szakmai segítséget nyújtani, vagy egyszerűen rendelkezik olyan tapasztalattal és/vagy tudással, hogy hasznos választ legyen képes adni.


Az ilyen kérdések tehát néha megválaszolatlanok maradnak, viszont nem lesznek széttrollkodva. Hülyegyerek viszont hülye válaszokat fog kapni.


Kivételek persze vannak, mert most igyekeztem értelmesen válaszolni neked.

2016. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Kivételek persze vannak, mert most igyekeztem értelmesen válaszolni neked."


Próbáltál de nem sikerült, mert tipikus beképzelt szűk látókörű magyaros választ adtál. Mindenk hülye csak te vagy helikopter....

2016. márc. 22. 06:41
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Látom, zavar a sok betű és csak az utolsó mondatot olvastad el. Pedig a többiben ott a válasz.
2016. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, a pökhendi magas lóról beszélő stílusod ami zavaró, ami az utolsó hozzászólásodból is süt.


Ha szerinted csak az a két féle kérdés létezik hogy mi egy főváros, vagy pedig a következő fokozat a megválaszolhatatlan, akkor már büszke lehetsz, mert van 1 bited, amivel eldőntheted hogy valaki buta vagy Einstein.


A valóság kicsit árnylatabb. Lehet felteszel egy kérdést, pl. hogy a magyar nyelvben kit használnak penészvirágnak. A google vagy a gyapjas penészvirágot részletezi, vagy van annyi féle kontextusban, hogy nem jösz rá. Felteszel egy kérdést, hogy a vonal más hús-vér emberek leírják a váleményüket, és akkor jön gipsz jakab, hogy googlizzál. És akkor poénból rákeresel a googlival, és mit kapsz. A növény leírását, a 7. pozíciótók meg különféle fórumokat ahol a gipsz jakabok leírják hogy googlizzál.


Már évek óta egy ilyen nethuszár ismrősöm aki élő beszédben is osztotta az észt hogy "google a barátod", na pont ő panaszkodott, hogy keres valamit, és az első 2 oldal tele van olyan találatokkal ahol a hasonszőrű bölcsészek osztják a googlés okosságukat.

2016. márc. 22. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Két példát írtam, jóember! Az, hogy írok két példát, nem jelenti azt, hogy szerintem csak ez a két kérdés létezik az egész Univerzumban. Próbálj már egy kicsit gondolkodni!


Megpróbálom a szádba rágni, hátha második nekifutásra sikerül egy kicsit megértened belőle: ha olyan egyértelmű a kérdés, amire gugli azonnal megadja az egyértelmű választ, akkor a kérdező hülye. Ha nem olyan a kérdés, amire a gugli azonnal megadja az egyértelmű választ, akkor a kérdés jó eséllyel értelmes, és ideális esetben nem fognak olyan válaszok megjelenni, hogy gugliabarátod. Majd valaki, aki tud érdemi választ adni, megválaszolja.


De - hogy téged idézzelek - a valóság kicsit árnylatabb. Vannak menthetetlen hülyék, akik képesek baromságot írni értelmes kérdésekre is, sőt vannak olyanok is, akik a hülye kérdezőknek is próbálnak segíteni.


Érted már, miért van, hogy az általad "egyszerűbbnek" nevezett kérdésekre miért írják be sokan, hogy gugliban sokkal hamarabb megtaláltad volna a választ, vagy mondjam el harmadszor is?


Bónusz kérdés: tehát érted amit írok, csak a stílusom nem tetszik, ezért csinálsz úgy, mintha nem értenéd?

2016. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A bónuszkérdésre a válasz:


"Megpróbálom a szádba rágni, hátha második nekifutásra sikerül egy kicsit megértened belőle:"


Tele van az írásod ilyenekkel, egyébként értelmes dolgokat írnál, csak ezzel rossz csomagolásban adod el.

Szerinted bármely kérdezőt ha butának állítod be, meg fogja köszönni?


Egyébként nyilván nem azokon a guglis válaszokon akadok fent amikor valki nem képes megkeresni hogy hány lába van a kutyának, hanem van amikor a kérdés egyel komlexebb, és a keresőben is van egy rakat találat, esetleg az ember más területről jön és nem tudja melyik a helyes válasz a kérdésére.


Csak egy példa: Én buta műszakis vagyok, nem értek a pénzügyhöz, ami egy egyszerű könyvelőnek ujjgyakorlat. A ggogléban esetleg azt sem tudom hogy milyen szóval keressem, de ha keresem, van 10 féle válasz. Nem tudom eldönteni melyik a helyes, megkérdezem, hátha odatéved valaki akinek már van tapasztalata. És erre kapom a választ hogy milyen egyszerű, miért nem keresek rá. Nekem pl. szabályozástechnika, meg automatizálás gyerekjáték, de sosem osztok senkit le, aki pl. próbálja megérteni kondenzátor működését.

2016. márc. 23. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!