Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek hány %-tól lehet...

Szerintetek hány %-tól lehet valaki hasznos válaszokat adó válaszoló?

Figyelt kérdés
Én 83%-os vagyok. Nyilván ez attól is függ, mennyi trollal találkozok, akik "Nem hasznos"-ra mennek, de szerintetek ez jó arány?

2016. júl. 18. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít az arány?

Egyébként technikailag 50% fölött 'jó' az arány.


Amúgy sem az számít, hogy mi az arányod, mert az attól is változik, ha lepontozol valaki mást.


A kérdésre adott válasz az, ami valóban számít.

2016. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Akinek "A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik" "A válaszíro 100%-ban hasznos válaszokat ad", van kiírva, az elég jó válaszokat adhat, az egyik kérdésemre tegnap válaszolt egy ilyen.
2016. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor ad valaki hasznos választ, ha a kérdésre válaszolva, a kérdezőt segítve ad egy normálisan megfogalmazott választ, ami, hogy úgy mondjam, megfelel a valóságnak, azaz nem vezeti félre a kérdezőt.

Nagyjából így tudnám egy mondatba belesűríteni :D

Azon belül, hogy az a válaszoló hány %-os, szerintem mindegy. Gyakorlatilag nagyrészt úgyis attól függ, hogy hány trollal vagy hülyével találkoztak össze a válaszai...az meg egyrészt kategóriától, másrészt meg szerencsétől függ. (sajnos)

Bár a 83% az tényleg jó arány, sőt... :)

2016. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
totál nem számít szerintem, van hogy a magas százalékú ír hülyeséget az alacsony százalékú meg okosságot:D Én nem szoktam ez alapján ítélni, de ha hülyeséget látok és alacsony akkor nem lepődök meg:D Amúgy idő is számít, 90 felettit aktív felhasználóként hosszú távon nem igazán lehet fenntartani, szóval szerintem aki 80 felett van az már jó. De mondom az adott válasz számít nem a százalék.
2016. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
2016. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Hát, nem tudom. A feleségem ugyan nem szokta mondani, hogy hány százalékos vagyok, de azt időnként igen, hogy nem vagyok százszázalékos. A hangsúlya és a tekintete alapján én ezt egyáltalán nem érzem dicséretnek. Nem tudom, hogy 83%-os létedre mennyire lehetsz büszke? Hiszen, akkor, te sem vagy 100%-os.


De, komolyabban. Elég szembetűnő, hogy az idők során sok választ írók, és emiatt, feltehetően, sok értékelést kapók között jócskán vannak hetven-valahány és nyolcvan-valahány százalékosok. („A válaszíró X%-ban hasznos válaszokat ad.”)

Ezt alátámasztja toplista is. Az all-time pont-listán (ez a teljes GYK-s „életút” gyűjtögetésének eredménye) a legtöbb pontot gyűjtő 500 felhasználó adatai láthatók.

(Köztük ketten vannak, akiknek nincs egyetlen válaszuk sem értékelve. Egyiküknél lehetőség sincs rá, hiszen nem írt választ. Sőt, kérdést sem tett fel. Nekik abból van 79243, illetve 28011 pontjuk, hogy mások válaszait értékelték.)

A többi, szám szerint 498 válaszoló esetén, a válaszaikra kapott értékelés („A válaszíró X%-ban hasznos válaszokat ad) megoszlása:

- senkinek sincs X < 50% értéke;

- mindössze 0,42%-uk X-értéke van 51% és 60% között;

- csak 7,23%-uk X-értéke van 61% és 70% között;

- de, 41,16%-uk X-értéke van 71% és 80% között;

- és 46,39%-uk X-értéke van 81% és 90% között;

- és csak 4,82%-uk X-értéke magasabb 90%-tól.

Tehát, 71%-os és 90%-os értékek között van a 94,76%-uk!


Ennek matematikai okai vannak.


Egyrészt:

Ha egy választ ketten értékelnek, az 9-féleképpen lehetséges, de csak 5-féle, adott eredménye lehet. És ezek sem egyforma „esélyűek”. Az 5-ből 2 érték csak 1-féleképpen, másik 2 érték 2-féleképpen, 1 érték pedig 3-féleképpen is adódhat.

Ha egy választ hárman értékelnek, az 27-féleképpen lehetséges, de csak 7-féle, adott eredménye lehet. És ezek sem egyforma „esélyűek”. A 7-ből 2 érték csak 1-féleképpen, másik 2 érték 3-féleképpen, további 2 érték 6-féleképpen, és 1 érték 7-féleképpen adódhat.

Amiatt, hogy 1-gyel többen értékeltek, az 3-szor annyiféleképpen lehetséges (27:9), de a megjelenő eredmények még másfélszeresükre sem nőttek (5-ről, 7-re).

És ez az aránytalanság áll sok-sok értékelés esetén is. Oka, hogy csak 3 értékből lehet választani egy 101 db-os (0 – 100) tartományban. (Ráadásul, a gyakorlatban, az 50%-ot érő kék kéz, vélhetően, elhanyagolható mértékben van használva.) Ugye, nem lehet odaírni, hogy szerintem ez 33%-os, ez pedig 90%-os válasz.

• Ennek két tanulsága van.

- Tehát, eléggé behatárolt, hogy hányféle eredmény lehet.

- De, ezek közt is vannak, amelyek csak kis esélyűek, és vannak, amelyeké sokkal nagyobb. (Három értékelő esetén 1:7 az arány, bizonyos lehetséges eredményeknél.)

Tehát, vannak gyakrabban előforduló értékek.


Másrészt:

Ha egy 80%-os válaszoló 1 piros kezes értékelést kap (értéke 0%), akkor azt 4 zöld kéz (értéke 100%) egyenlíti ki, így marad változatlan az érték, ami egy átlag-érték. (Mert 80-0= 80; 100-80=20; és 80/20=4.)

Ha egy 75%-os válaszoló 1 piros kezes értékelést kap, akkor azt 3 zöld kéz egyenlíti ki, így marad változatlan az érték, ami egy átlag-érték. (Mert 75-0= 75; 100-75=25; és 75/25=3.)

• Ezek az átlagosan 3-4 zöld kezenként 1 piros kéz körülbelüli arányok hosszú távon tarthatók, így beállnak ezek az értékek.


Így jártál. Értékeddel, egy tömeg picinyke része vagy.

Itt is látszik. Téged, és magam is beszámítva, eddig, 6 felhasználóból 5 felhasználó a 74% - 86% tartományban van.

2016. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak ezen múlik. Ha valaki igazat ír, de az sok embernek nem tetszik, akkor lepontozzák. Ha értelmetlen bullshitet ír, de az tetszik az embereknek, akkor felpontozzák. A hasznosság is egy tényező, de az őszinteség és a szókimondás legalább annyit számít (negatívan).
2016. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Édes mindegy a %. Tapasztalatból mondom, hogy ha valakinek nem tetszik a válasz, a másik reflexből le foglya pontozni.


Ha hasznos volt a kérdezőnek, ha nem. Egyáltalán hülyeségnek is tartom ezt a pontozósdit.


83 az jó. Most, hogy írom ezt azt se tudom az enyém mennyi. Nem is érdekel, mert tuti lesz egy idióta, aki ezt a válaszomat is lepontozza, mert nem tud különbséget tenni a dislike, és a haszontalan gombok között.


Egyszóval itt nem a hasznosságot pontozzák sokan, hanem azt, hogy a saját értékrendje alapján tetszik e neki a válasz avagy sem...

2016. júl. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!