Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ezen az oldalon minek van...

Ezen az oldalon minek van pontozási rendszer?

Figyelt kérdés

Helló.


Jó ideje járok erre az oldalra, és azt vettem észre, hogy a hasznos- nem hasznos gombot sokan összekeverik a facebook-on található like- dislike gombokkal. Komolyan ennyire sorvadt agyú lenne a magyar, hogy nem képes felfogni mit jelentenek ezek a gombok?



2016. júl. 20. 04:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek
2016. júl. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Van értelme a pontozási rendszernek. Nem is egy!

1./ Egyesek kiélhessék vágyaikat, hogy haszontalannak nyilvánítsák a másik véleményét;

2./ élvezze, hogy neki hány pontja van, mennyien vanna mögötte és butaságában elhitethesse magával, hogy ő mennyire okos, mennyivel okosabb másoknál.

2016. júl. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

Igen, ezt én sem értem. Eleve nem tudom, milyen elvetemült gondolat az, hogy értékeljük, pontozzuk egymást? Mint valami szépségversenyen. Undorító.


Ráadásul teljesen normális véleményeket simán "lemínuszolnak", csak mert nem értenek vele egyet.


Kérdem én: ha mindenki egyformán gondolkodna, nem lennének különböző vélemények, akkor egyáltalán lenne-e értelme ennek az oldalnak? Vagy csak úgy általában beszélgetni bárkivel is?


Egyesek egész egyszerűen semmit sem fogadnak el, ami nem szó szerint az, amit ők maguk gondolnak, mivel ugyebár csak az lehet az egyetlen igazság. És ennek megfelelően használják ezt a pontozási rendszert is.


Úgy kellene megszüntetni, ahogy van.

2016. júl. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Nekem minden válaszom lepontozzák, pedig szerintem hasznosakat adok. 76%-on voltam, de folyamatosan esik, így már azt sem tudom, hogy most mennyin vagyok. Sőt, el van rejtve a nevem, de személyeskednek, hogy "Nem te vagy ez, meg az?" stb. Tuti most is le fognak pontozni.
2016. júl. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Arról már ne is beszéljünk, hogy hányan belém kötnek még így ismeretlenül is.
2016. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek akitérőért, tisztelt kérdező! Csak, sajnálom a panaszkodót. És végülis, egyfajta válasz van benne a kérdéssel kapcsolatban is.


Szóval, kedves panaszkodó! Veheted ezt is kötekedésnek, de ne csodáld, ha rád ismernek! Központi témád az értékelés, a válaszaid értékelékelésére való panaszkodás, a jobb érték utáni sóvárgás. És egyik jellemződ, hogy néhány mondatos választ is két részletben írsz meg, mint itt is. Ráadásul vitákba keveredsz, és van egy felismerhető, kihívó, sértődős, többeket bosszantó stílusod. Egy-egy kérdésnél főszereplővé válsz három, öt, vagy akár sokkal több válaszoddal.

Azt komolyan írtam, hogy sajnállak. Ennek a virtuális, ráadásul megkérdőjelezhető tárgyilagosságú értékelésnek nem lenne szabad kicsit sem fontosnak lennie az életedben. Bizonyára, hiába való tanács, hogy ne foglalkozz vele. Én jónéhány éve gyakorizok, de nem értékeltem választ. Azzal sem foglalkozom, hogy az enyéimet értékelik-e, és hogyan. Sem a családtagjaim, sem a barátaim, munkatársaim, ismerőseim, vagy akár az állataim szeretete, megbecsülése nem lenne kisebb, ha fele annyi százalékom lenne, mint amennyi a most nem tudom éppen mennyi.


Nem gondolom, hogy törölni kéne a gyakoriról az értékelést. Nem kötelező használni, nem kötelező törődni vele.

2016. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha minden kérdésbe beleoffolsz és elmondod hogy milyen szemetek az emberek mert téged lepontoznak, azzal te magad provokálod őket.

+ direkt trükközöl azzal hogy szétválasztod a kommenteket több részletbe hogy azokat külön értékeljék, ahelyett hogy normálisan a kérdésre válaszolnál


Ha pedig valaki megpróbálja közölni veled hogy a saját érdekedben ezt ne csináld, akkor támadsz és személyeskedsz, sértegetsz és szitkozódol, közben offolsz és floodolsz, feleslegesen vitát generálsz és eltéríted a kérdés témáját. Most is a kategóriában sorban van 3-4 kérdés ahol sajnáltatod magad és offolsz azzal hogy téged hogy megsértenek...


És hogy miért is van pontozási rendszer? Hogy kiszűrjék az ilyen embereket. Van aki persze bosszúból mindent negatívan értékel, de a többség általában észnél van és ha nem is 0-50-100%-ra egy emberként döntenek, de amelyik fel dől a többség aszerint fog a pontozás is fordulni.

A másik célja a pontozásnak, hogy két (vagy több) ellentétes válasz közül jelezze a többség melyik a troll vagy téves, ami mindenki érdekében történik. Ha nem lenne értékelés, te soha nem tudnád hogy több jelentősen különböző válasz közül melyik a helyes (ha a kérdésre adható ilyen).

2016. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is látszik, hogy mennyire nincs értelme a ponozásnak. Sokan direkt azért nem válaszolnak, mert tudják, hogy le lesznek pontozva és inkább privátban írják meg a kérdezőnek, amit szeretnének. Egyébként nem lenne rossz ötlet, csak rendeltetésszerűen kéne használni. Ezt sokat nem teszik, sőt van aki csak azért pontozza le az értelmes választ, mert mások lepontozták és ha felpontoznák úgysem változna az érték egy szavazattól és még pontot is vonnának le tőle. Egyébként szerintem nincs értelme a % alapján megkülömböztetni válaszolókat.
2016. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
# 7 Nem tudom kire gondoltál a válaszodban, én nem szoktam megreklamálni ha lepontoznak.
2016. júl. 20. 14:58
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem neked írtam, nem a kérdezőnek szólt az első fele.

Tudja az akiről szó van, ugyanis bármit írok ebben a kategóriában az automatikusan "nem hasznosnak" van értékelve. Mivel nem tud szegény beletörődni, inkább bosszút áll azokon akik megszólították.

Nem szabad ilyen rögeszmésen a százaléktól függeni.

2016. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!