Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ezen az oldalon minek van...

Ezen az oldalon minek van pontozási rendszer?

Figyelt kérdés

Helló.


Jó ideje járok erre az oldalra, és azt vettem észre, hogy a hasznos- nem hasznos gombot sokan összekeverik a facebook-on található like- dislike gombokkal. Komolyan ennyire sorvadt agyú lenne a magyar, hogy nem képes felfogni mit jelentenek ezek a gombok?



2016. júl. 20. 04:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%

A GyK-ra látogatók között elég sok a töpörödütt agyukkal leragadtak a Facebook "like"-jánál.

Felfogni sem tudják, mi és mekkora a kölönbség a "tetszik" és a "hasznos" közt.

Lehet komment, ami nem tetszik, ám hasznos, mert gondolatot ébreszt. Természetesen, az említettek itt a piros kézre nyomnak, mert nem tetszik a válsz, gondolkodni pedig nem tudnak. Ha tudnak is (a kisebb rész!), akkor arra lusták.

Magamról: tanácsot sekinek nem adok, mert nem tudja az én fejem szerint végig vinni, viszon javaslatot igen.kor is elmondok, ha másnak nem tetszik. ÉSZÉRVEKKEL próbáljon meggyőzni véleményem helytelenségéről.

No és határozott véleményem van, amit ak

2016. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, nekem írta. Én mondtam, hogy személyeskedni akarnak velem és már be is bizonyították. Nincs kint a nevem, a % meg nem bizonyít semmit, azt sem tudják, hogy ki vagyok, csak okoskodnak.
2016. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
52%
Hát szerintem sem logikus, olyan mint ha az oviban lennénk. Amit végképp nem értek, hogy azt miért állapítják meg hogy másokhoz képest én mennyire találok hasznosnak egy választ?
2016. júl. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a pontozásnak akkor lenne értelme, ha a negatív jelűnél a rendszer egyből bedobna egy ablakot, ahol meg kéne magyarázni a negatív értékelés okát.


Ebből tudna tanulni az, akinek rossz véleménye volt, a válaszolók is és a kérdező is.


Annak viszont marhára nincs értelme, hogy sokszor úgy pontoznak le, hogy az okáról sincs gőzöm. Ráadásul az elég visszás, amikor egy kérdésnél én 0%-ot kapok a normális válaszomra, egy másik válaszoló aki egy adott népcsoport kiirtására buzdít 50-70%-okat kap.

2016. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
47%
Én bizonyos kategóriákban, pl. Politika azonnal betiltanám.
2016. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 6 Teljesen egyetértek!


Szerintem itt tényleg nem az a lényeg, hogy van-e pontozási rendszer, vagy nincs, hanem többnyire az is, hogy miért koncentrálnak rá erre az oldal használat közben.


Ez a pontozási rendszer is úgy működik, hogy helyenként "igaza van", tehát egy elfogadható arányt mutat a válaszok hasznosságára vonatkozóan, viszont van ahol nem, ott is már nem a pontozási rendszerrel van a baj, hanem az oldal felhasználókkal.

Viszont olyan kérdéseknél, ahol szubjektív véleményt vár el valaki pl. életmód tanácsokat, abszolút értelmetlen "a válaszok hasznosságát" firtatni, mégis van aki ilyen helyeken is kiáll azzal, hogy az ő válasza miért nem hasznos/igaz/helyes. Ha tényleg csak véleményekről beszélünk, akkor szerintem nem sok értelme van a személyes elfogult vélemények "igazságát" bármelyik oldalról erőltetni. Bár annyi, hogy ilyenkor szemétségnek tűnik a lepontozás(ja!), de attól még egy szubjektív témában nem fogom erőltetni azt, hogy "de hát nekem van igazam, miért pontozzák fel azt, akinek nincs".


Ha lepontozásnál szerintem többnyire nagyobb probléma lehet az, ha valaki inkább azzal van elfoglalva, hogy lesse azt, hogy ki mennyi pontot kapott, viszont egy kifejtett vélemény elolvasásával és értelmezésével kevesebbet foglalkozik. Valószínűleg azért, mert "nem érdekli", de ha erről van szó, akkor minek van fenn ezen az oldalon, pontgyűjtögetésért? Sokkal érdekesebb ehhez képest figyelmesen elolvasni jó véleményeket, azokat kifejtetten elemezgetni, mintsem pontokba tömöríteni mindent.

2016. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!