Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem szól bele az én...

Miért nem szól bele az én értékelésem itt a százalékba?

Figyelt kérdés
Kiirja hogy szerinted hasznos, de nem módosít a %-on. Mér elég régóta ez van.

2016. aug. 25. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a fontos emberek értékelése számít. :D
2016. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak azután írja ki a változást ha új válasz érkezik az adott kérdèsre.
2016. aug. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ilyen van?? De miert, mi ertelme ennek?
2016. aug. 26. 05:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataimat képeken is bemutatom. A kísérleteknél minden esetben zöld kezet nyomtam.

A képfájlok jobb alsó sarkában látszanak az oldalmentési időpontok.


1./ Ha még nem jelent meg értékelés a válasznál, de már volt értékelés, és még egy értékelés kell a megjelenéshez, akkor azonnal megjelenik az értékelés.

(Természetesen, nem tudhattam, hogy van-e már értékelés, próbálkoztam, de elég hamar sikerült olyat találnom, aminél megjelent.)

[link]


2./ Ha már megjelent értékelésű választ értékelek:


2.a./ Új válasznál azonnal módosul az érték:

[link]


Az 1./ nem szerepel a kérdésben, a 2.a/ már szerepel válaszban.


+


2.b/ Ha értékeltem értékelt választ, két nap múlva módosult az érték úgy, hogy semmilyen más változás nem történt:

[link]


2.c/ Két választ is értékeltem. A másodiknál azonnal megjelent érték, és az első is módosult:

[link]


Hogy mi az oka, értelme, azt nem tudom.

2016. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez tényleg érdekes
2016. aug. 28. 22:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Még egy eset eszembe jutott, amikor azonnal módosult az érték. Ha „A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.” esetén piros kezet nyomtam. Azonnali böngésző lapfrissítésre rögtön látszott a 100% lecsökkenése.


És, mikor ezt nemrég tapasztaltam, felrémlett, hogy volt már így. Persze, ezt nagyon ritkán csinálom, csak ha nagyon-nagyon jogosnak érzem a dolgot. Így, bemutató képet sem készítettem ilyenről. De, ha valakinél ilyen adódik, és olvassa ezt, akkor eszébe fog jutni.


Ellentmondásosnak érzem, de 0%-nál a zöld kéz nem okoz azonnali változást. (Gondolom, hogy az csak akkor módosul, ha már előbbi válaszokban említett esetek történnek.) Már nemigen olvasott, lista végén levő, 2006-os, 2008-as válaszoknál kísérleteztem, ott már nem téveszt meg, gondolkodtat el senkit, ha 0% helyett tizen-, netán huszonvalamennyi % érték látható; és a válaszolóval is inkább jót tettem, ha egyáltalán ez beszámítódik nála. De, nemhogy azonnal, lapfrissítésre, de egy nap elteltével, semmi nem változott, maradt a 0%.


Amúgy az is eszembe jutott, hogy ha nem történik látható változás, akkor az érintetteknél (értékelő, értékelt) módosulnak-e a pontok, az össz értékelési és válaszadási %-ukba beszámítódik-e? Vagy csak akkor, ha például új válasz érkezik a kérdéshez?

2016. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De az biztos, hogy emlékszek, pár éve még mindig szépen egyből látszott az értékelés.
2016. aug. 30. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen. Most viszont, ha valaki egy régi, több válaszos, és több értékelt válaszos kérdéshez hozzáír egy választ, akkor lehet, hogy több válasz értékelése és több válaszíró válaszadási százaléka megváltozik ahhoz képest, ami a válasz előtt látszott. Legalábbis lehet, hogy más érték lesz látható. Lehet, hogy az látszik, hogy a választ 91%-ra értékelték, aztán egy új válasz után kiderül, hogy az csak 42%. Vagy, akár fordítva.


Ugyanígy, többeknél nem frissül az, hogy hány százalékban ad hasznosan válaszokat. Azoknál lehet megnézni, akik megjelenítik a felhasználó-nevüket. Volt ilyen kérdés is, olyan kérdezte, akinek különböző értékei voltak a különböző válaszainál. A legkirívóbb az volt, mikor egyugyanazon kérdésre írt több válaszánál, nappali időszakban, néhány órán belül is 3%-kal eltérő válaszadási százaléka volt látható. Volt más, akinél 5 különböző érték is látható volt, különböző válaszainál. („A válaszíró ?%-ban hasznos válaszokat ad.”)

Akkor vetődött fel, hogy „lökdöséssel”, új válasz írásával lehet azokat is frissíteni. De, ha valakinek újra változik az össz-százaléka? Minden, akár többéves, olyan kérdéshez új választ kell írni, ahol válaszolt, hogy a legfrissebb értékhez igazodjon az ottani érték? Néhány éve ilyen gond sem volt.


Abszolút nincs belelátásom, csak tippelem, hogy a program hiányosságokkal birkózik meg a megnövekedett mennyiséggel.

2016. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekes ez tuti hiba, talán továbbítja valaki moderátor a rendszergazdának.
2016. aug. 30. 23:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már senki sem olvassa, ezt. Dehát időbe telt a kísérletezés.


Nem hagyott nyugodni a dolog, minél többet szerettem volna megtudni.


Előrebocsátok néhány dolgot.

A kísérletek döntő többségénél zöld kezet nyomtam. Ha pirosat, azt nem most tettem a kísérlet kedvéért, és indokoltnak éreztem.

Az, hogy frissül az érték, úgy értendő, hogy lapfrissítés után.

A kísérleteket egy 2012-es, és több 2007-es kérdésnél végeztem. Bizonyos, hogy más nem értékelt éppen mostanában éppen ott, így csak az én értékeléseim okoztak változást. (Ha okoztak.)

Ez így működik friss kérdéseknél is. Ha nem így lenne, akkor ez a kérdés – más, hasonlókkal együtt – meg sem született volna.



••• %-ÉRTÉK VÁLTOZTATÁSI LEHETŐSÉGEK •••


1.) • 100%-nak tűnő válasznál kék, vagy piros kezet nyomva, azonnal látható a csökkenés. Az a lap frissül, amelyiknél ez történik. Így, azon a lapon más válaszok értékei is változhatnak, ha volt olyan értékelés, ami, annak idején nem okozott változást.

Többlapnyi válasznál, a többi lapon nem történik semmi.


2.) • Ha éppen az adott értékelésre jelenik meg a válasznál érték, akkor, azon a lapon azonnal frissül minden érték.

Például adott lapon egy 83%-on álló válasznál zöld kezet nyomtam, az érték nem változott. De ha ugyanazon a lapon egy olyan választ is értékeltem, ahol még nem volt érték, bár – eszerint - volt már más értékelése, és az én értékelésem miatt jelent meg érték, a 83%-os érték 89%-ra változott. Ez volt a konkrét érték, de a lényeg az, hogy változott. Tehát az éppen megjelenő érték miatt frissül a lap.

Többlapnyi válasznál, a többi lapon nem történik semmi.


3.) • Ha az első lapon egynél több, már megjelent értékű válasznál történt értékelés, akkor az éjjeli feldolgozáskor, másnapra frissültek az értékek, addig változatlanok voltak. A további lapokon hiába történtek ugyanakkor értékelések, azok nem módosították az értékeket.

Egy 67 válaszos kérdésnél az első lapon egy 91%-os, egy 83%-os és egy 84%-os válasznál nyomtam zöld kezet, délelőtt. A második lapon egy 86%-os és egy 89%-os válasznál nyomtam zöld kezet. A harmadik lapon egy 92%-os és egy 83%-os válasznál nyomtam zöld kezet. A hatodik lapon egy 85%-os válasznál nyomtam zöld kezet.

Másnapra, nyílván az éjjeli feldolgozás után, az első lapon levő három értékelésem miatt, az adott válaszoknál nőttek a %-ok. Sőt, egy negyedik válasznál is nőtt, azt eszerint már értékelte régebben valaki más, de egy értékeléssel nem idézett elő változást. A többi lapon történt öt értékelésemre semmi sem történt.


4.) • Ha többoldalnyi válasznál az első oldalon nem értékeltem, de a többi oldalon több, 80% feletti értéknél nyomtam zöld kezet: napok múlva sem történt semmi.


5.) • Ha újabb választ írtam a kérdéshez, akkor minden lapon minden érték azonnal frissült. Így, mikor néhány nap elteltével az előző soklapnyi válaszhoz írtam egy újat, azonnal frissült minden lap. A nem első lapon történt, több nappal korábbi zöld kéznyomásaim is növelték a %-okat. Sőt. További két válasz értéke is változott, az egyik nőtt, a másik csökkent. Ki tudja mióta álldogáltak ott olyan értékelések, amik nem okoztak frissítést.

Itt tehát összesen három olyan válasz értéke is változott, amihez nem nyúltam.



••• A PONTOZÁS még furcsább. •••


Olyan kategóriájú kérdések válaszaival kísérleteztem, amelyekben nem volt semmilyen pontom a 30 napos toplistában, és a kísérlet ideje alatt azokban a kategóriákban nem is csináltam semmit. (Azóta sem.)


a.) • Az 1.) esetei nem kísérletek voltak, hanem két élő eset, nemrégiben. Olyan kategóriákban, ahol több pontom van, így ponthatását nem tudtam érzékelni. A GYK ismertetője szerint -1 pontot kellett kapnom.


b.) • A 2.) – 5.) esetekben nem kaptam pontot. Az egyéni toplistámban azok a kategórianevek nem is szerepelnek, nem jelentek meg.

Pedig ennyi 80% feletti értékhez nyomott zöld kéznél biztosan a többséggel azonosan értékeltem, amiért +1 pont jár a GYK ismertetője szerint.

És olyan is volt, hogy egy kérdésnél, amelynél csak egy oldalon bőven elférő válasz volt, négy darab 100%-on állónál nyomtam zöld kezet. Itt aztán biztosan a többséggel egyezően értékeltem. Pontot mégsem kaptam.


c.) • Volt viszont egy furcsa eset. Egy néhány válaszos kérdésnél – ahol egy lap se volt tele – egy 100%-osnak tűnő válasznál zöld kezet nyomtam. Ez biztos többség, minden értékelő, én is, zöld kezet nyomtam.

Éjjel megtörtént a feldolgozás és másnapra -1 pont jelent meg. Abban a kategóriában, utolsó sorba, újként íródott. Előző helyezésem nem volt ebben a kategóriában, ezt jól jelezte, üres volt a rubrika. Ennek megfelelő két, balra és jobbra mutató kék nyíl volt a változás-jelzés is. Tehát biztosan erről az értékelésemről volt szó.

Rákövetkező napra annyi változott ezzel kapcsolatban, hogy a nyilak helyett a változatlanságot mutató sárga csillag jelent meg.

És nem tévesztettem el a kéznyomást, a válasznál ott van a „Szerinted a válasz hasznos.” szöveg.


Ezek után lehet, hogy aki 0% miatt kesereg, bosszankodik, nem is annyi, csak nem volt olyan esemény, ami frissített volna.

Lehet, hogy valaki azért szomorkodik, bosszankodik, mert mások 60-80 %-okat kaptak a válaszaikra, ő pedig csak 48-at. Pedig nem biztos. Lehet, hogy egy új válasz írása után az ő válaszának értéke is felzárkózik a többihez, láthatóvá válik a valódi érték. Lehet, hogy ott lapul zöld kéz, csak nem frissült az adat. Ha nem az első oldalon van a válasza, akkor akár több zöld kéz is lapulhat a válaszánál, aminek értékváltoztató hatása nem látszik.



Egy SZÁMOLÓS BEMUTATÓ, hogy zöld kézre miért változik annál nagyobbat egy meglévő érték, minél kisebb volt, a zöld kéz nyomása előtt:

[link]

(Persze, csak ha történik olyan, ami láttatja.)

2016. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!