Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miert idegesiti az ide irogato...

Miert idegesiti az ide irogatokat, ha lepontozzak a valaszait? Mi a jelentosege, hogy hany %-ban hasznos valaszokat adunk?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nem csak erre a témakörre korlátozódó oka van. Az emberek igen különbözőek. Más területeken is, ezügyben is.

Vannak, akik követelőzően elvárják a kizárólagos elismerést. Akik csak a legjobbak lehetnek. Senki sem előzheti meg őket, még közlekedésben sem. Ha mégis, az jogtalan, szabálytalan, elfogadhatatlan, felháborító! Moderátor, rendőrség, bíróság, ítéletvégrehajtás! Azonnal!!!

Vannak aránytévesztettek. Akik egy „Tetszik a frizurám?” GYK-s kérdésre adott igen, vagy nem válaszuk értékelését is ugyanolyan fontosnak tartják, mint az érettségijük eredményét.

És vannak, akik helyükön kezelik a dolgokat; de a kérdés nem róluk szól.


Például, jónéhány év óta, érdeklődéssel olvasom két, felhasználónévvel író válaszait. Mindkettőjüknél nemegyszer látom, hogy helytálló, okos válaszukat méltatlanul alacsony hasznosságúnak ítélik.

Egyikük soha, semmilyen megjegyzést nem fűzött hozzá. Pedig, legalább néhány alkalommal biztosan látnia kellett, mert pl. kérdező kommentje révén olyan módosító körülmény került szóba, ami miatt újabb választ írt. Akkor biztosan látnia kellett előző válasza értékelését, de máskor is láthatta, mert eszerint figyelemmel kíséri.

Másikuk, ha pl. csak 78%-ot kap, azonnal új „választ” ír, ami abból áll, hogy felháborodik a lepontozás miatt, és követeli, hogy indokolják meg, hogy miért nem 100%-os a válasza. Még az sem tántorítja el ettől, hogy indoklás helyett, a háborgós „válaszait” rendszeresen 0%-úra értékelik.


Van, aki, akár a jó fasírtkészítés receptjéről érdeklődő-, akár EXCEL makró-írással kapcsolatos problémáról szóló a kérdés, a válasz elejére és végére is, jajongva, odaírja, hogy őt egész biztosan – természetesen, érdemtelenül - le fogják pontozni.

Van, aki itt a GYIK-ben tesz fel kérdést, hogy hogyan növelhetné a válaszadási százalékát?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=n%F6velni&ka..

Van, aki a válasza után írt újabb „válaszban” kéri, hogy pontozzák fel. És van, aki – finoman szólva – bosszankodik a „lepontozáson”. Néhány példa:

[link]

2016. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Molyember ***** válasza:
83%
Mert marha frusztráló, amikor értelmesen megfogalmazol egy választ, erre valamelyik agyhalott gyökér nyom rá egy pirosat, mert... a fene tudja, miért. Nincs ellenérv, nincs semmilyen reakció, csak a lepontozás. Nekem időbe telt, mire feldolgoztam, hogy ez ellen tehetetlen vagyok, azóta sok kategóriában meg se próbálok komoly választ adni, úgyse érdekel senkit. De azért nem jó, ha valakit nagyon lepontoznak, mert 50% alatt nem nagyon lehet komolyan venni valakit. Vagy troll, vagy hülye. Ki akar rájuk hasonlítani? Na, ezért zavar, amikor egy értelmes válaszomat lepontozzák. Szinte látom magam előtt a buta ábrázatát, ahogy nyom egy pirosat, mert az hiszi, az valami "nemteccik" gomb. Ez a Gyakori árnyoldala, ugyanúgy, mint a való életnek: az ostobák.
2016. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi :) Huh, ez nem semmi :D Szoval jol sejtettem, semmi jelentosege, h hany százalékot kapunk, csak van, aki ebbol hiusagi kerdest csinal. Amit felraktal, azon nem tudom, sirjak-e vagy nevessek, vicces is de szomorú is, h valakinek ebbol all az elete...
2016. szept. 3. 14:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Masodiknak: de ha vki kerdez, es te segito szandeku valaszt adsz es ezzel segitesz neki, ki nem sz@rja le, ha valaki mas meg lepontoz? Azert 50 szazalek ala csaknem mesz. Mondjuk en mindig csak segítő szandeku valaszokat adok, megis 70valahany %-om van, de hat nem tetszhet mindenkinek az en vilagnezetem, nem en vagyok a Messias :)
2016. szept. 3. 14:30
 5/7 Molyember ***** válasza:
A szinte tapintható butaság az, ami ilyenkor bosszantó. Hogy vagy nem érti, mire való az a kéz, vagy nem tud válaszolni, és érvek helyett nyomja.
2016. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Én konkrétan leszarom, mert vannak topikok, ahol nem a válasz értelmessége alapján, hanem a kognitív disszonancia feloldása érdekében pontoznak, az egészséges életmód, házifeladat, ezotéria, politika, vallás topikok jó része például ilyen.
2016. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lumia 532 ***** válasza:
engem nem idegesit pontozatok le nyomik
2016. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!