Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Két embernek lehet ugyanaz a...

Két embernek lehet ugyanaz a felhasználóneve?

Figyelt kérdés

2016. dec. 17. 17:15
 1/8 A kérdező kommentje:
*lehet
2016. dec. 17. 17:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted hogy két ember két különböző fiókot regisztrál ugyanazon a néven? Ilyet nem enged a rendszer.


Ha úgy érted hogy 1 darab hozzáférést több ember használ: nincs korlátozva, de ha egymásnak ellentmondó kérdéseket tesznek fel és azt valaki jelenti akkor kitilt(hat)ják.

2016. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A GYK elég tágan értelmezve sem enged olyan felhasználó névvel regisztrálni, amilyen már van.


Pl. Crisopher nevű felhasználó megjelenítteti a nevét, így nem követek el indiszkréciót, ha ezzel e felhasználónévvel mutatom be:

[link]


Azért írtam, hogy tágan értelmezve, mert ha például csupa nagybetűvel írom, vagy váltakozó nagy- és kisbetűkkel, azokat is foglaltnak tekinti, nem enged regisztrálni vele:

[link]

Kipróbáltam, még a magyar ékezetes betűkkel sem lehet kijátszani. Ha ezeket cserélem nagyra, kicsire, azt sem fogadja el.


Kipróbálhatod akár a saját felhasználóneveddel, akár kérdéseknél, kommenteknél, válaszoknál látható felhasználónevekkel, de akár a toplistákban szereplő többszáz felhasználónév bármelyikével. A képen láthatóhoz hasonlóan, elég beírni a nevet és a "Regisztráció" gombra kattintani.


Ha olyan névvel próbálkoztam, ami még nincs, azt elfogadta:

[link]

2016. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha pedig van olyan szerencsétlen olvasó, akit 1-2 betű eltérés megtéveszt, az a saját egyéni problémája. (nem mintha a név lenne a lényeg).
2016. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagy o betűt helyettesíted a nullával. Az i és l betűkkel is lehet még trükközni. Esetleg a szünettel (space) de ezt nem próbáltam.
2016. dec. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valahol igen, valahol nem. Instán pl nem.
2018. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja hogy itt! xd

Nem lehet itt sem

2018. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A felhasználónév minden adatbázisban egyedi kell hogy legyen, sehol nem regisztrálhatsz be már meglévő fióknévvel. A felhasználónév az ami esetleg külön is megadható, de azon felül ugyanúgy az egyedi fióknévvel is azonosítható leszel.
2018. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!