Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért szoktak benneteket...

Miért szoktak benneteket lepontozni az oldalon?

Figyelt kérdés

Milyen válaszokat adtok, amelyek nem tetszenek a többségnek?

Előfordult már, hogy rátok szállt valaki, és minden ok nélkül lepontozott, akármit is írtál?



2016. dec. 25. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Sokszor csak azért, mert magasabb volt az értékelésem mint a többségnek. "nehogy már ő 91%-os legyen, mikor engem is lepontoztak 80 alá".


Az utolsó két százalékpontesés a rendszer saját hülyesége. Ha bejelentesz egy választ akkor azt egyben negatívan is értékeli. De ha te negatívan értékelsz a többiek ellen akkor te negatív pontot kapsz és ezért esik a százalékod. Tehát ha te trollokat jelentesz amit a többi troll felpontoz, akkor a jelentés által te "nem hasznos" értékelést kapsz, negatív pontot kapsz és ezért huzamos idő után a globális értékelésed is csökken (miközben az oldalt segíted).


Na mindegy. Szinte bármiért lehet lepontozást kapni. Tipikusan az olyan kérdéseknél amiben a pontozásról van szó, mert ha valaki ki meri mondani hogy ő jó válaszokat ad és nem érdemli meg a lepontozást, azzal egyben meg is kapja mindenkitől. Sokakban az kelt jó érzést ha másoknak rossz. Elég sok embernek pedig az a napi motiváció hogy másokkal kib aszhat.


Miért pontozhatnak le:

- nem tetszik a kérdezőnek, mert nem azt akarja hallani

- nem tetszik a kérdezőnek mert ő hirtelen mindenkinél jobban tudja a jó választ

- nem tetszik más válaszolónak mert te jobb értékelést kaptál

- tartalomtól függetlenül valaki sértettségében mindenkit lepontoz

- tartalomtól függetlenül nem lehet igazad és/vagy mindig fogja valaki szemét szúrni (politika rovatban ugye nem létezik igazság)

- tartalomtól függően valakik szándékosan lepontoznak (ezotéria kategóriában tipikus, ott ha nem trollkodsz akkor 0% vagy, a trollkodás 100% mert felhúzzák egymást)

- csak úgy

2016. dec. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Remek összefoglalás, első válaszoló!

Talán a frusztráltság a leggyakoribb ok, de Te ezt is kifejtetted.

Aztán vannak, akik egyes személyekre mennek rá, akiket megismernek a nevük vagy a százalákuk alapján, ha olyan kérdések merülnek fel, amelyekre általában válaszol.

Nem tudom, hogyan, de valahogy csiszolni kellene ezen a pontozásos rendszeren, hogy ilyen visszaélések ne fordulhassanak elő.

2016. dec. 25. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet javítani a rendszeren, mert hogy tudná eldönteni a gép, hogy azért nyom egy akármilyen kezet valaki, mert a téma szakértője, vagy azért, mert barom?


Én inkább a kérdezők pontozását hiányolom. Egyesek csak azért kérdeznek, hogy a véleményüket kifejthessék, és aztán lepontozzák az ellenvéleményeket.

Mások meg nyilvánvaló fake kérdéseket tesznek fel, és sok segítőkész félnótás bedől nekik. Aztán ha felhívom a figyelmüket, hogy ezért és ezért nem lehet valós a kérdés, akkor nem ismerik el, hogy ők voltak a hülyék, hanem tovább segítőkészkednek (ugyanazok), néha még le is pontoznak. Néha be is szoktam jelenteni az ilyen kérdéseket, de nem sok értelme van, mert a moderátorok általában nem értenek a témához, vagy nem érdekli őket, és nem tesznek semmit.

Meg ami a kérdések legalább felére jellemző: a kérdező kiírja ide is, meg más oldalakra is, aztán az ide érkező válaszokat nem olvassa el, vagy ha mégis, annyit se válaszol, hogy nyasgem. Válaszolókat az ilyeneket is lepontoznám.

Aztán ha valaki kérdezőként alacsony pontszámon állna, akkor egyszerűen nem kapna válaszokat, és a normális kérdezőknek többen válaszolnának, mert nem menne el az egésztől a válaszolók kedve.


Lepontozásra még ok: valaki erősen bizonygatja, hogy 2x2=5.

Bizonyítom, hogy 2x2 csak 4, erre lehord minden hozzá nem értő hülyének, és lepontoz.


Régebben az állatos részleg tele volt ilyen "tündi-bündi kutyuli-mutyuli" stílusú válaszolókkal meg pontozókkal, akik életükben először kaptak egy kutyát, ettől két hét múlva nagy kutyaszakértők lettek. Ha a kérdező mondjuk arra panaszkodott, hogy a családi kutya már két családtagnak átharapta a torkát, akkor egyből azt bizonygatták, hogy a kutyulit többet kell simogatni, és majd onnantól mindenkit szeretni fog. Aztán jött valaki, aki tényleg tudott reális tanácsot adni, hogy a kutyát esetleg nevelni kellene, erre a sok ostoba tömegesen lepontozta. 2-3 éve az ilyen valóban hozzáértők válaszok általában 20 % alatti értéken voltak, múltkor teljesen meglepődtem, hogy a normális válaszok 80-90 körül álltak.

2016. dec. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
amíg névvel írtam, addig érdekes módon inkább felfelé pontoztak, hiába volt több válasz is, nálam ki volt írva a 100%, másnál nem igazán, így név nélkül nincs semmi különös, általában akkor pontoznak le, ha valami hülyeséget sikerül összehordani, ritkábban akkor ha egy troll járkál a válaszok között
2016. dec. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Trollok majdnem minden témában bőségesen vannak.
2016. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok valami nagy szakértő az ügyben, de nem lehetne megoldani, hogy a szisztematikusan minden választ lepontozó trollokat vagy rosszakaratú irígyeket egy bizonyos idő után kiszúrja a gép?

Ami pedig a kérdések értékelését illeti, 100%-ban egyetértek.

Egyre jobban rontja az oldal nívóját a hülye kérdések áradata, amelyre a kérdező csak a neki igazat adó válaszokat pontozza fel, és az olyanok, amelyeknek az égvilágon semmi értelmük nincs.

A fórum indulásakor nyilván az adminisztrátorok, szerkesztők sem ezt várták, és jobb is volt a Gyakori.

A sok unatkozó troll szemétládának használja az oldalt, holott tulajdonképpen rengeteg hasznos és érdekes kérdés és válasz is van itt, de sajnos ezek egyre gyérülnek, nem kis mértékben éppen az értelmetlen lepontozások miatt!

2016. dec. 25. 20:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vagy azért pontozhat le valaki, mert:

1. Nincs igazad.

2. Élvezi hogy kevesebb a %-od.

3. Azt hiszi hogy nincs igazad.


De van olyan is, aki bunkóskodik, lepontoz és privátban menőzik hogy hú de megverne, de ha szemben állna veled akkor csak nézne mint hal a szatyorban.

2016. dec. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
72%

Több oka is van:

Férfiként írok a nőtöbbségű párkapcsolatok rovatba.

Hazaszerető emberként írok a szélsőliberális többségű politika rovatba.

Nem követem a birkákat, hanem önálló véleményt formálok.

Olyan kérdésekre szeretek a legjobban válaszolni, amik tipikusan megosztják az embereket.

Aki nem tud érvelni, az általában lepontozással vág vissza.

2016. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
engem speciális okok miatt szoktak lepontozni, azt vettem észre. PL sok dologban konzervatív az értékrendem, és a mai világban ezért kiröhögnek. legyen ez pl vallás, vagy szexualitás, vagy nevelés. ha valami erkölcsös dolgot írtam, már mentem is le. egyik szexuális témánál pl beleszóltam, hogy semmiképp ne feküdjön le a lány kíváncsiságból a barátnőjével, mert meg kell várni hogy előbb szerelmes legyen. már mentek is le a ponttok, mert ugye minek várni, meg nyugodtan csókolózhat akárkivel, ... stb ilyenek - szinte kivétel nélkül. a mai világ már túl liberális - na jó elég sok dologban én is nagyon az vagyok! mert nem vagyok őskövület, de vannak dolgok, amiben szigorú nevelést kaptam és ez már ciki. egyszer meg azért pontoztak le, mert rászóltam valakire, hogy ne szidja a kérdező anyját mert nem ismeri... na most tuti megint le fognak pontozni ... :)
2017. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!