Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért van, hogy a trágárságszű...

Miért van, hogy a trágárságszűrő ellenére egyesek mégis ki tudják írni a csúnya szavakat?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy pontot, csillagot tesznek közbe, vagy hasonló karakterrel helyettesítenek egy betűt, hanem betűről-betűre ott a csúnya szó. Hogyhogy ezt ki lehet játszani? És ha már egy kicsit is bonyolult ez a kijátszás, miért éri meg a káromkodónak ezzel külön foglalkoznia?


Én egyszer mástól idézve akartam reagálni, de nem engedte elküldeni a csúnya szó miatt. De én nem is akarok káromkodni, nem szeretem olvasni sem.


2017. jún. 5. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség.
2017. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennél trágárabb szavakra gondoltam, de kipróbálom, nekem viszi-e: Hülyeség.
2017. jún. 5. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos betűknek megfelelő kinézetűen nem csak a latin ábécében léteznek. Berak közé egy hasonlóan (vagy ugyanúgy) kinéző cirill/görög/stb. betűt, és a szűrő számára máris teljesen más szó. Pl. itt egy cirill "a" betű: а. Látsz különbséget?
2017. jún. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy lehet kijátszani hogy nem lett minden csúnya szó tiltólistára téve. Amúgy is elég kreatív a magyar nyelv és százféle verziót lehet csinálni, sőt mi is úgy tudunk káromkodni-szitkozódni hogy a mondatban nincsenek trágár szavak.


Nem akarok példálózni hogy hány trágár szó nincs tiltva, de van pár. A te kommentedet azért állította meg a rendszer mert tiltott szó volt benne, míg ha olyat írsz ami nincs tiltva azt simán beküldi. Ennyire egyszerű, nincs ebben semmi rejtély vagy a rendszer kijátszása.


A "lófasz" például egyszerre lehet káromkodás is és töltelékszó is vagy akár jelző is. Hiába csúnya szót tartalmaz, van olyan szövegkörnyezet ahol nem számít trágár szónak (ugyanez az elv van az angol "fuck off" esetében is ami nem káromkodás hiába benne van a közösülés szava).

Míg ha valakit egy ősi mesterség nevével jelzel az minden körülmény között sértésnek számít, így tiltólistán is van.

2017. jún. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor meg lehetne csinálni azt is, hogy a cirill és egyéb, hasonló betűket tartalmazó szavakat is tiltólistára tenni, nem? Más kérdés, érdeke-e ez valakinek és mekkora munka. Ha pl. találnak egy olyan kommentet, amiben még mindig megjelenik valahogy az a szó, azt a verzióját is berakják a tiltólistába.
2017. jún. 6. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Épp ma történt, hogy nem engedte át a választ a trágárságszűrő, pedig egy fia trágár szó nem sok, annyi sem volt benne.

Ötletem sincs, mit tartott trágárnak a szűrő. Gondolom, nem lehet annyira okosan beállítani ezt a szűrőt..

2017. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A trágárságszűrő nem csak trágárságot szűr, hanem a tiltott kifejezések listája. Vannak olyan reklámjellegű kifejezések amik adott oldalhoz tartoznak.


Például tiltott "data pont hu" (ponttal kiírva egyben) kifejezés, mert az egy letöltőoldalra vezet. Tiltott a "feliratok pont info" (ugyanúgy) említése is, miközben azon csak feliratok vannak és semmi jogsértő tartalom. Tiltott volt a "sorozatjunkie" kritikai blogoldal is, holott maga az oldal nem tartalmaz mást csak szöveges tartalmat és ők is tiltják a letöltést. De ennek az oldalnak a standardja szerint ezeket nem kimondható dolgok (voltak)


Az, hogy épp mi az aktuális tiltott kifejezés(ek listája), folyamatosan változhat. Nem kell csúnya szót írnod csak legyen tiltott.

2017. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!