Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szoktátok nézni a saját...

Szoktátok nézni a saját toplistátokat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mostanában megbuggyant a rendszer? Tegnap minden kategóriám, ami a listámban van, 3 felfelé kék nyilat jelzett. Ma minden kategóriám három piros lefelé. Ráadásul van egy olyan -5 pontom, amit áthelyeztek, de nem értékelt senki.

Egy-két hete vettem észre, hogy össze-vissza jelez, mondjuk a százalékom nem változik (szerencsére).



2018. máj. 11. 13:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Javítok: van egy olyan kérdés, amit áthelyeztek, -5 ponton áll úgy, hogy senki nem értékelte.
2018. máj. 11. 13:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudom hol kell nézni. Van értelme? Itt!
2018. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Azért nem, mert nem érdekel.

Saját véleményem írom le kommentjeimben, nem jópofizni akarok, hogy a listán előbbre jussak.

Miért érdekelne a lista, ha sok gondolkodni nem akaró összekeveri a "hasznos" fogalmat a "tetszik"-kel?

2018. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért szoktam nézni, mert én is hiába válaszolok a legjobb szándékkal, sokszor teljesen indokolatlanul lepontoznak. Egy kérdésen belül azt is, aki A-t mond, azt is, aki B-t., vagyis a totál ellenkezőjét.

Amúgy büszke vagyok rá, hogy 9 éve nekem csak ez az egyetlen egy regisztrációm van, nem nyitok mindig másikat csak azért, hogy hűű, de magas százalékon álljak. Nálam ez presztízskérdés.

Amúgy azt kérdeztem, hogy nálatok is bekeveredett-e a rendszer. Egy-két hete pl. pont válaszért jelzett nálam politikában százakárhány választ, amikor szinte hozzá sem szólok, mert nem politizálok.

A rendszer megkavarodására kérdeztem rá.


1-es. Bal oldalon a kategóriák felsorolása alatt az utolsó menüpont: Toplista. Ott megnézheted.

2018. máj. 11. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéshez fűzött magyarázatból kiderül, hogy a 30 napos, összesített toplistáról írsz. (All time toplista és kategória toplista nem lehet, mert azokban csak egy sorod lehet, nem lehetne több sorban kék nyíl.)


A jelölés, kategóriánként is, összesítve is, mindig az előző napi értékhez való „Össz. pontszám” oszlopban levő pontszámváltozásra utal: maradt; emelkedett; csökkent; nem volt, de lett. A jelölésnél nincs különválasztva, hogy melyik összetevő miatt változott: kérdés kiírás, értékelt válaszod, vagy más válaszának általad történt értékelése miatt, vagy ezek bármelyikének együttes változása miatt. Ez csak akkor egyértelmű, ha vagy leírtad, vagy „kifényképezted” az előző napi adatokat, és össze tudod vetni.


Mivel minden nap – szerepel is a lista tetején - az elmúlt 30 nap pontszámait tartalmazza, változhat úgy is, hogy nem írsz ki kérdést, nem válaszolsz, nem értékeled más válaszát.

Ha éppen 31 nappal korábban kaptál több jó értékelést, írtál ki, például, két kérdést, akkor tegnapról mára az ezért kapott pontok mind elvesztek a táblázat szempontjából, és lehet a tegnapi felfelé mutató kék nyílból lefelé mutató piros nyíl. De fordítva is lehet, eltűnhet rossz értékelés, és attól, bármiféle aktivítás nélkül emelkedik a pontszám.


Ha egyik napról a másikra 1-5 pont az „Össz. pontszám” növekedés, akkor egy kék felfelé mutató nyíl mutatja, ha 1-5 pont az „Össz. pontszám” csökkenés, akkor egy piros lefelé mutató nyíl mutatja. Lehet, hogy tegnap 1 ponttal nőtt az összesítésed, máris felfelé kék nyíl van. És ha mára akárcsak 1 pont a csökkenés (akár a 31 nappal korábbi +1 pont kiesése miatt), akkor egy lefelé mutató piros nyíl adódik.

A három nyíl sem jelent nagy változást: több, mint 10 pontnyit (ami lehet akár 11 is); természetesen az „Össz. pontszám” oszlopban.


Ami az eszerint különálló -5 pontot illeti: honnan tudod, hogy senki sem értékelte a válaszod? Legfeljebb azt tudod, hogy nem jelent meg mellette, hogy a válasz hány százalékban tűnik hasznosnak. De, egyetlen értékelés esetén nem is jelenhet meg. Viszont, az az egyetlen értékelés lehet piros kéz (számára a válasz haszontalan). És, mivel – az értékeléstől függően - -5 és +5 pont-tartományban adnak pontokat, az egyetlen és így teljeskörű „le”értékeléstől rosszabb nem tud lenni. Ha 100 piros kezet kapnál, és csak piros kezet, az is ennyi pontot érne; nevezetesen -5-öt. (A sok piros kéz csak a százalékod rongálhatná. De ha már sok értékelést kaptál válaszaidra, akkor beáll egy érték, és nehezen változik. A százalék nem csak az utóbbi 30 nap adatait tartalmazza, hanem a teljes „életútét”.)


Ha feljegyzésekkel, kimentésekkel követed a 30 napos toplista pontszámváltozásait, összenézheted az all time toplista tetején levő teljes tevékenységed össz pontszám változásával.

Lehet, hogy a 30 naposnál csökkenés lesz, de az all time toplistán látható pontszámban nem. Akkor az van, hogy a 30 naposból kiestek 31 nappal korábban kapott plusz pontok, de az all time toplistán nem, hiszen az a teljes GYK-s „életutad” összes megszerzett pontszámát mutatja.

Az all time toplista: https://www.gyakorikerdesek.hu/regi-toplista


Nincs itt semmi megbuggyanva.

2018. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fú, köszi a részletes leírásod! Egyébként értem, mit írsz, de egy mondatatomat félreértetted, vagyis kettőt.


Egyik kérdésem röviden újra, amit félreértettél: összességében nem válaszoltam politikai kérdésben annyit, mint amennyit mutat a táblázatom.

A másik: a kategória toplistát nem egyenként értem, hanem összességében előző nap mind három piros nyíl lefelé, azt követő nap mind három kék nyíl felfelé.


Már magam is belekavarodok a mondandómba, de így talán jobban érthető.

Ezt a linket meg külön köszi!

2018. máj. 11. 16:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Az összességében a politika témában nem válaszoltál annyit, mint amennyit mutat a táblázatod; mit jelent?

Mondjuk, az utóbbi 30 napban írtál a politika kategóriában 8 választ. Erre, ha mindet zöld kezekkel értékelték, 8 * 5 = 40 pont kapható; ez a maximum.

Minden kérdéskiírásért 3 pont jár. Ha, mondjuk, az utóbbi 30 napban a kategóriában írtál 1 kérdést, azért 3 pont jár.

Egy-egy válasz értékelésért 1 pont kapható, ha a többséggel egyezően értékelsz. Mondjuk az utóbbi 30 napban értékeltél 3 választ a kategóriában, a többséggel egyezően, ez 3 pont; ez a maximum.

Ez összesen 46 lehetséges pont. De, neked, mondjuk, 53 pontod van? Ilyenről írsz?


A nyilaknál nem értem, mi a helyzet.


Egyáltalán, a főoldali toplistáról írsz? Ahol kategóriánként szerepelnek a pontszámok, összesítve is, részletezve is; illetve felül van egy összesítő sor.

2018. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál megint, de a 30 napos szabályokkal tisztában vagyok.


Igen, a főoldali toplistára gondoltam.

2018. máj. 13. 17:15
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja, az lemaradt, hogy volt kb. 245 pontom válaszért, holott kb. egy, vagy két kérdésre válaszoltam. A többi kategóriában is irreálisan magasak voltak a válaszpontjaim.

De ahogy nézem, helyreállt.

Mégegyszer is köszi, hogy foglalkoztál velem. :))

2018. máj. 13. 17:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én időnként azért kíváncsi vagyok rá és megnézem.
2018. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!