Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem kellene valahogy ellenőriz...

Nem kellene valahogy ellenőrizni a 16-os korhatárt?

Figyelt kérdés

Mondjuk regisztrációnál igazolványképpel vagy stb? Sokan hazudhatnak és bosszantó ennek még a lehetősége is.

Szexualitással szintén ezt tenném aki nincs 18 azt átírányitanám alapból.



2018. máj. 29. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem
2018. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mert akkor a tulajdonos elesne a látogatók jelentős részétől (nem azért, mert olyan sokan akarnának csalni, hanem mert olyan sokan nem adnák ki a személyes adataikat egy ilyen cégnek). Ha pedig nincs látogató, akkor nincs reklámbevétel, ha pedig nincs bevétel, akkor le lehet húzni a redőnyt.
2018. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a dolgot nem gondoltad át eléggé. Ugye nem azért, mert korhatár alatti vagy?

Nicknév + igazolványkép. Ez aztán az ellenőrzés...

2018. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon szigorú annak a köre hogy te egy magánszemélytől mikor és miért kérheted el az azonosító okmányait. Még egy ügyvéd sem másolhatja le és teheti el, csak bizonyos esetekben. Hát még egy weboldal... garantáltan nem kérhetnek be ilyen adatot, nem kezelhetik és nem is tárolhatják. És még üti is a GDPR rendelkezéseit, ami miatt szigorodtak a betöltött 16. évre vonatkozó szabályok.


Nem kell ellenőrizni és le is írják hogy nem ellenőrzik. Te önkéntes hozzájárulással megadod a nyilatkozatot a gombra kattintással, hogy igen, elmúltál. Majd ha te ugyanezt megszeged a kérdéskiíráskor/válaszadáskor és kiderül hogy hazudtál, törölnek. Ez elég egyszerű dolog.

2018. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
személyi igazolványra gondoltam és a korhatár jó 12 évvel maghaladom szóval kár még a feltételezés is. Nekem mindegy végülis, dehát a szabály az szabály elvileg.
2018. máj. 29. 20:30
 6/18 A kérdező kommentje:
szóval simán lesz hazudozás és bujtatás? csak azt szűrik ami nyilvűnvaló? érdekes lesz.
2018. máj. 29. 20:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Amiről ez az egész adatvédelmi herce-hurca szól, megtiltja hogy jogosulatlan adatkezelés történjen, ha nincs meghatározva és jogszabály által engedve az adatkezelés. Pont emiatt tilos egy személyazonosító okmányt bekérni. Plusz az oldalon nem a saját neveddel szerepelsz hanem egy kitalálttal. A személyi és semmilyen más igazolvány sem tudja hitelesen azt igazolni hogy a "Hercegnő239" nevű felhasználó az tényleg az akinek az igazolványát beküldték.


Hiszen az oldalon nem is adsz meg olyan személyes adatot ami bármilyen okmányodon szerepel, és össze lehetne hasonlítani. Így a kérdésed ötlete még akkor sem lenne kivitelezhető, ha legálisan megoldható lenne.

2018. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én csak egy törvénytisztelő állampolgár vagyok , kérem. De ha az eu sem köthet bele, akkor jó nekem is.
2018. máj. 29. 20:52
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Hogyan tiszteled a törvényt, ha nem is ismered?
2018. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Igazolványkép??? Személyi??? Hol élsz te? Hallottál az adatvédelmi törvényről? Ha nem, olvasgass már a témában, mielőtt hülyeségekkel állsz elő.
2018. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!