Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek miért van az hogy...

Szerintetek miért van az hogy ha egy 12-13 éves ír ki kérdést akkor a hozzászólók folyton belekötnek meg olyanokat írnak hogy inkább a helyesírást gyakorold stb. , de ha egy felnőtt kérdésében van hiba azt észre sem veszik?

Figyelt kérdés
2018. aug. 28. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne vennénk észre! Bele is kötünk ugyanúgy.
2018. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem te nem veszed észre ha felnőttbe kötnek bele. :)
2018. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden helyesírási hibát észreveszek személy szerint és a kérdező stílusától (értsd:parasztságának fokától), amiben feltette a kérdést meg a mennyiségtől függ, hogy szóvá teszem-e. Életkor számomra mindegy, bár egy felnőtt esetében én sokkal cikibbnek tartom.

Azokat viszont én is utálom, akik egyetlen vesszőhibába vagy félreütésbe is úgy kötnek bele, mintha attól már az egész szöveg érthetetlen.

2018. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*érthetetlen lenne

Bocsi 😂

2018. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden kérdésbe belekötnek ahol a kérdező túl buta vagy lusta hogy magyarul, értelmesen leírjon egy mondatot. 16 éven aluli nem írhat ki kérdést, így a problémád első része nem értelmezhető, de elég nagy szégyen hogy valaki úgy fejezi be az általános iskolát hogy nem tanult meg a saját nyelvén írni vagy beszélni.
2018. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az emberek már csak ilyenek. Folyamatosan belekötnek a másika, kortól és cselekedettől függetlenül.

Ha mondjuk egy ember helyesen ír, és félrepötyög egy betűt, máris le van szidva, viszont, ha egy szöveget hibátlanul és szépen fogalmazunk meg azt az emberek nem értékelik, és nem mondják, hogy "de ügyes vagy, hogy ezt is szépen, helyesen leírtad". Az emberek ilyenek. Elváják a tökéletest, holott senki sem az.

Szerintem ez nem feltétlen kortól függ, pusztán gondolj bele, egy kilenc éves kislányba könnyebb belekötni, mint egy negyven éves motorosba😂 (nem tudom, hogy honnan jött ez a hasonlat😂)

2018. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha 12 -13 éves ír ki kérdést azt jelentem mert nem írhat az oldalra.

sőt kötelessége lenne mindenkinek

2018. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Régebbi kérdésekben vannak 12 13 évesek is
2018. aug. 30. 20:07
 9/9 anonim válasza:
'Miért' és 'hogy' szavak elé vesszőt kell tenni! A 'stb'után pedig pont és kettőspont
2018. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!