Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nálatok is túl nagy a sortörés...

Dq kérdése:

Nálatok is túl nagy a sortörés a GYIK-en?

Figyelt kérdés

Mintha évekig normális lett volna, de egy ideje mintha két sortörést rakna be egy szimpla Enterre, vagy nem is tudom.


Böngésző: FF 55



2018. nov. 18. 20:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Igen

szerintem

nálam is

szintén FF

2018. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Pár hónapja történhetett változás.


Próbáltam megszokni, meg, figyelni hogy átáll-e a nép, de szerintem nem történt meg – mindenki továbbra is úgy ír ahogyan szokott, meg ahogyan máshol szok.


Lassan ideje lenne szólni nekik, hogy csinálják vissza (?)

2018. nov. 18. 20:30
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Valóban pár hónapja történt, nem csak ff-ban, hanem minden böngészőben látható.

Na és?

Ki nem szarja le? Miben zavar? Az egész oldal dizájnja egy kupac trágya, pont ez érdekel?

2018. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom az oldal dizájnjával, ez viszont számomra még mindig zavaró és érthetetlen ¯\_(ツ)_/¯
2018. nov. 18. 21:31
 5/20 2*Sü ***** válasza:

Szöveg esetén az Enter új bekezdést csinál. Magának a bekezdésnek a sortávolsága nem változott, ha egy bekezdés hosszabb – mint pl. ez a bekezdés –, akkor a bekezdésen belül a sortávolság normális, 100%-os. Bár a „normális” kérdéses, hiszen van, ahol alapból 125%-os, sőt 150%-os sortávot használnak, hogy könnyebb legyen megtalálni a következő sor elejét, így az olvasás kényelmesebb. [Enter]

Viszont az probléma volt – és amúgy az alap HTML sem így működik –, hogy a bekezdések között eddig nem volt távolság. Normális esetben – ahogy egy könyvben is – a bekezdéseket nagyobb térköz választja el, így nem folyik össze két bekezdés. [Enter]

[Enter]

Aki viszont megszokta, hogy két enterrel választja el a bekezdéseket, annál most egy kicsit valóban túl nagynak tűnik az üres bekezdéssel közbefogott két bekezdés távolsága. Nem annyira rossz ez, csak kicsit finomhangolni kellene, hogy két bekezdés között alapból ne egy teljes sormagasságnyi távolság legyen, hanem mondjuk csak fél sornyi. De hosszabb szövegek esetén a dolog kevésbé tűnik furcsának. Az más kérdés, hogy itt a GYK-n, meg úgy általában az interneten sajnos mostanában soknak tűnik, ha valaki öt sornál hosszabb választ, kommentet, szöveget ír.

2018. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az Enter nem csinál új bekezdést.
2018. nov. 18. 22:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

az enter új bekezdést csinál

a shift+enter csak sortörést

2018. nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az enter új bekezdést csinál! Ahogy előttem már írták. A shifenter, ami csak sörtörést.
2018. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Sor

törést?

2018. nov. 18. 23:30
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen sortörést.

Nem sör

törést akartam írni :-)

2018. nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!