Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Itt miért a válasz sorszámával...

Itt miért a válasz sorszámával hivatkoznak egy kérdés alatt a korábbi válaszokra?

Figyelt kérdés
Sokszor törölnek válaszokat, emiatt elcsúszhat a számozás pl. ötödikből negyedik lesz. Ugyanígy rossznak tartom, ha azt mondja valaki, hogy a 68%-os, mert az is változhat. Miért nem lehet a válasz időpontjára hivatkozni, az nem fog változni, és ritka, hogy két válasz is ugyanabban a másodpercben érkezik.

2018. nov. 27. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:

"ritka, hogy két válasz is ugyanabban a másodpercben érkezik."

az igaz , de ugyanabban a percben előfordul. főleg felkapottabb kérdéseknél

és a mp-et nem jelzi ki

2018. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
20:14-es ezt benéztem, tényleg percet ír csak az oldal. És tényleg van olyan ahol gyakoriak a válaszok. A válaszoknak kellene valami egyedi azonosító, ami nem függ a többi választól, akkor jobb lenne a rendszer.
2018. nov. 27. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Ritkán törölnek választ és időpont alapján nehezebb kikeresni. Sokszor odaírják, hogy ma, de ez holnap tegnap lesz, ezért ez sem segít.

A sorszám a legegyszerűbb, leggyorsabb. Azzal lehet tudni egy több oldalas kérdésnél is, hol van a válasz.


De inkább (álmodjunk róla hogy)csinálják meg azt, hogy normálisnan lehessen válaszolni.


(és olyan válaszra mi értelme válaszolni ,ami úgy is biztos törölve lesz. Akkor inkább jelenteni kell és privátot küldeni.)

2018. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sorszámmal hivatkozni a legegyszerűbb és a leggyorsabb is. A válaszok esetleges törlésére max az lenne a jó, ha be lenne másolva a válasz, amire hivatkozol, de azzal meg csak feleslegesen elnyújtod az adott reakciót, így kb senki se olvasná el, mert egyszerűen eltűnne a lényeg. Kb olyan lenne, mintha egy líra helyett prózát írnál: írni lehet, max kevesebben olvasnák el, mert nem feltétlen azt keresik.
2018. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
Hát ha van 5-10 oldalnyi válasz nem valami kényelmes az időpontokat nézegetni. Volt már, hogy azt néztem és nagyon vacak helyzet volt, pedig csak egy vagy két oldalnyit kellett átnézni. Máshol is számozva szokott lenni, szerintem ez a legtermészetesebb.
2018. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valóban vicces, mikor a # 9-es válasz írója durva jelzőkkel illeti a # 9-es válaszolót; vagy akárcsak tárgyilagosan vitatkozik vele.


┌ „A válaszoknak kellene valami egyedi azonosító, ami nem függ a többi választól,” ┘

Van.

A válaszoknak, kérdezői kommenteknek éppúgy vannak egyedi sorszámai, mint a kérdéseknek. Ezek nem változnak; ha törlésre kerülnek, akkor azzal a sorszámmal nem található kérdés, válasz, komment.

(A kérdésed egyedi sorszáma: 9 624 976.)

A kérdésedhez írt válaszok, és kommented egyedi sorszámai:

# 1 [2018-11-27 20:14 → 56 171 995

# 2 [2018-11-27 20:18 → 56 172 035

# 3 [2018-11-27 20:24 → 56 172 098

# 4 [2018-11-27 21:57 → 56 173 186

# 5 [2018-11-28 00:12 → 56 174 321


De, az általam írt hivatkozások nehézkesek.

És a működő rendszer összhangban van a használati utasítással:

„Milyen szabályokat kell betartanom a válaszíráskor?”

„• Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!”

Ennek betartása esetén, nincs semmiféle hivatkozási gond.


(Bár, nehéz a kézformákat nyílnak tekinteni. Ráadásul nem is régről ittfelejtődött szöveg lehet, mert régen sem nyíl volt. Legalábbis, 2007. májusában sem nyíl volt; annyi, hogy akkor még nem volt félig-meddig hasznos jelölési lehetőség: [link] )

2018. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

Az egy idejétmúlt és gyakorlatiatlan szabály, hogy "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre". A válaszok a kérdés megválaszolásához kapcsolódnak, és ha helyesbítésre szorul egy válasz, az a megválaszolás egyik módja. A gyakorlatiasság miatt. Az teljesen mindegy, hogy egy cikkből idéz valaki, vagy egy válaszból, ha az tovább árnyalja a válasz megadását.


Anno beleírták a szabályzatba, de nem volt semmi értelme. Érdemesebb lenne kivenni onnan, az embereket úgysem lehet meggátolni abban, hogy beszélgetésbe elegyedjenek egymással és nem is jó ötlet. Inkább hangzik diktatórikusnak az ötlet.


Végső soron a kérdésekre adott válaszok megvitatása is a kiírt kérdésre adott választ jelentik. Józan ész csak mond valamit.

2018. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én kiemelem a kommentárból azt a részt, amire reagálok. Így nem kell a többieknek keresgélniük meg nagyokat pislogni, mivel a 2. válaszadó offolt, a 4. pocskondiázott és a 8. válaszhoz fűzött kommentem így értelmetlen; mert időközben a 8-ból 6 lett és a 8. válaszadó már tök mást ír.


Így tekergetni se kell a többieknek, hogy pontosan mi volt az, amire én reagáltam; benne van a kommentemben.


Viszont nem mindig, én is néha sorszámot használok, ha körülményesebb lenne idézgetni. De erről próbálok leszokni a fent említett indok miatt.


Kb olyan vicces dolgokat szül a sorszámmal való utalás, hogy senki sem érti,hogy miért oltja le a 2. válaszadót a kérdező, amikor az helyes információkkal szolgált vagy a kérdező a saját kommentjeit becsmérli :D

2018. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A beszélgetés pedig nem mindig negatív egy kérdés alatt. Pl ha valaki beírja, hogy a kutyát nem kell télen kullancs ellen védeni én meg arra reagálva írok, hogy de kell és megindoklom, hogy miért, akkor azzal én a kérdezőt segítem, hogy hasznos információt kapjon és ne legyen babéziás a kutyája januárban, nem pedig a válaszadónak a tudását becslérlem és élvezkedek, hogy hogy beoltottam egy vadidegent.
2018. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban helytálló érv az ésszerűség, életszerűség, az érvelő példák is azok; de ettől még áll, hogy a működő rendszer nem támogatja az egyértelmű válasz-azonosítást, mert a ma is olvasható használati utasítás betartása esetén nincs rá szükség.

Ugyanakkor eltűrik, nem moderálják amiatt a válaszokat, mert nem tartják be a „ne a válaszra válaszolj” felszólítást.

Csak ettől még nincs megoldás a kérdező által írt problémára. És felhasználók egymás közt felvetett javaslata, meghaladottságra, életszerűségre hivatkozása – hiába helytálló – nem is képes változtatni. Egymás meggyőzése nem hozhat megoldást.

Marad az a válasz, hogy azért ilyen, mert ebben a témában ilyen elvű, és ehhez illeszkedő gyakorlatú a GYK. Hogy ki hogyan oldja meg a hivatkozást, az ő dolga. Válsz törlés esetére, igazán jó gyakorlat, nincs.

Bár, szerintem hiába lenne egyéni azonosító, ha egy válaszban úgy írnak egy törölt válasszal kapcsolatban bármit, hogy annak már az azonosítója se látszik, de főként nem olvasható, akkor azon úgysem segít külön azonosító.

2018. nov. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!