Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az a benyomásom, hogy a...

Az a benyomásom, hogy a Gyakori Kérdések -en a hangnem mindinkább eldurvul. Nem lehetne ez ellen a fórum gazdáinak tenni valamit?

Figyelt kérdés
Van olyan nemzetközi kérdezz-felelek fórum, amelynél alapszabály, hogy kedvesnek és udvariasnak kell lenni. "Be nice!" az alapszabály. Ilyen szabály a Gyakori Kérdések-en nincs, símán leanyázzák az embert vagy durva, lehülyéző, szemrehányó választ kap. Ha ezen a nemzetközi fórumon valaki "tahó", akkor letiltják egy hétre. Nem lehet valami hasonlót ezen a helyen is bevezetni? "Én sem vagyok hibátlan" jeligére választ várok.

#udvariasságiszokások
2019. febr. 6. 13:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én a következőket tenném. A szabályzatba nem sokkal többet írnék, mint hogy 1. Légy udvarias és türelmes a kérdezőhöz. 2. Ha ez nem megy, alkalmazd az 1. pontban foglaltakat. Továbbá: beillesztenék egy opciót, amely szerint a válaszoló osztályozhatná magát, mielőtt elküldi a választ: Elég udvarias-e a válaszom: önpontozás 1 - 5. És önpontozás nélkül nem lehetne elküldeni a választ. Rögtön lenne egy kis önkontroll. Végül, az anyázos-durva válaszolókat tényleg le kellene tiltani. Másként nem nagyon fog menni. Persze van olyan kritika, amit tűnie kell a kérdezőnek. A fórum szerkesztőinek nem kellene olyan felesleges dolgokat írnia, hogy "Ne menj bele felesleges vitákba!" Másmost ők honnan tudják, hogy mi a felesleges például nekem, vagy másnak. Inkább azt kéne írni, hogy "Ha vitatkozol, akkor is maradj türelmes, udvarias." Ez a számos "Ne" vel kezdődő parancs abszolút nem korrekt, ezt mindenki tudja, aki kommunikációval fogalkozik. Az emberek az "igenekre" hajlamosok reagálni. Ha a biztatásból nem értenek, akkor jöhet a letiltás.
2019. febr. 11. 10:57
 12/18 anonim ***** válasza:
Javaslom, ezt, amit írtál, kedves kérdező, küld el a moderátoroknak. Okosakat írsz, de így könnyebben eljut hozzájuk és lehet profitálnának belőle.
2019. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Úgy egészében: mégis csak azt gondolom, az embereket abban, hogy mit írnak vagy mit nem írnak a válaszba, korlátozni nem lehet. Ha valaki ki akarja sírni a baját, ám tegye, ha kicsit kurta a válasza az sem baj, fő hogy megadta a kért információt. Az a baj, amikor kifejezetten durva, minősítő a válasz, és azt tartják hülyének, aki eme fórum nyilvánosságához fordul akármiért, segítségért. Egyszerűen hiányzik a megértés, a megbocsátás, a másik helyzetébe való beleérzés (empátia) és a türelem. És hiányzik még a párbeszéd, tehát, hogy beszéljük meg, mi is a gondod, gondom - de annélkül, hogy közben a másikról mindenféle aljas dolgot, butaságot feltételeznénk.
2019. febr. 12. 11:02
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

" tehát, hogy beszéljük meg, mi is a gondod"


***


Igazából a honlap azért készült, hogy a kérdést tegyünk fel, ne a lelkünkön könnyítsünk azzal, hogy a sérelmeinket ide kiírjuk.


Hogy fel tudjál tenni olyan kérdéseket, hogy


"Hogyan zajlik, ha a szerződésben feltüntetett felmondási időt nem tudom letölteni?"


"Olvastam egy álláshirdetést, de volt benne egy rész, amit nem értek, ez pedig a ... - mit jelent?"


"Milyen társas programok vannak jóbarátoknak?"


"Ivartalanítás után mennyi ideig nem hagytátok egyedül a kutyátokat otthon?"


És hasonlók.


Nem egy beszélgetős felület, ahol kiírom "Most erről mit gondoltok? Én vagyok a hibás? Változnom kéne?" és alatta a leírásban elmesélem, hogy a kollégám nagyon bepöccent rám, mert az irodában az asztalához ültem és most nem áll velem szóba.


Az tény, hogy nem kell a kérdezőt megvetni azért, mert nem tud valamit, vagy a Google keresőjét ügyetlenül használja (vagy lusta megnyitni)... Illetve egy értelmes kérdést unalomból nem kell széttrollkodni... De a beszéljük meg egy túlzás.


Ez nem a szeretetszolgálat. A honlap lényege, hogy én kiírok egy kérdést, más ad rá egy választ és az élet megy tovább.

2019. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező,nagyon jó dolgokat írtál!

Sajnos nem hiszem hogy megvalósul belőle bármi, de azért egy próbát megér.

A 75%-os válaszadónak ment a zöld kéz,nagyszerű ez a mentalitás, hozzáállás!

2019. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Valaki írt egy hosszabb választ, aminek csak egy mondatát idézem "A Gyakori Kérdések nem szeretet-szolgálat." Tényleg? És ha bizonyos emberek számára szeretet-szolgálat, másoknak meg éppen nincs szükségük szeretet-szolgálatra. Például a kommentelő úgy gondolja, hogy ha valaki öngyilkossági szándékot forgat a fejében, akkor írjunk neki valami jó durvát, vagy pedig igenis legyünk szeretet szolgálat, és igenis mondjuk neki azt, hogy "azért ezt meg kéne gondolni" és így tovább. Szerintem tehát segítsünk kinek-kinek igénye szerint, ha az anyósával van gond, akkor abban, ha fitymaszűkületét nem meri megoperáltatni azon, ha programokról kérdez, akkor abban, csak a durvaságot, a közönséges modort, a militarista-kioktató stílust hagyjuk a fenébe, ami azért is jobb lenne, mert nem nagy dicsőség név és cím nélkül valakit leanyázni, lehülyézni és kijelenteni róla, hogy jobb lenne, ha lehúzná magát. Tehát a Gyakori Kérdéseknek dicsőségére válhat, ha sok embernek nyújt minél hasznosabb és több információt, és akinek lelki segély kell, az kapja meg, amire szüksége van. Amúgy semmiképpen nem dönthetünk helyette. Helló, evribadi, legyünk nájszok!
2019. febr. 14. 01:08
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A Gyakori kérdések nem foglalkozik az öngyilkossággal; ha kiírsz egy kérdést, ami az öngyilkossággal kapcsolatos, törlik ezzel a szöveggel (mesélték nekem) ha valaki jelenti. Ugyanis, mint írtam, ez a honlap nem a lelkisegély.


Kérdező, kedves, nagyon kezded elterelni az egészet más fele.


Ennyi erővel a bank is lehetne szeretetszolgálat és őrjöngve kijöhetnék onnan, ha ügyintézés közben a magán életemről beszélnék és őket hidegen hagyná.


Mindennek megvan a dolga; tény, hogy a bankban azért már túlontúl ízléstelen, ha azt mondom, átutalnék x számlára x ft-ot és az ügyintéző elkezdene röhögni, lefogyatékosozna, üvöltözve mondaná a többieknek, milyen b.ta vagyok és káromkodna, mert ezt otthon is lehet. De, nem a bankban fogom az ügyintézővel megvitatni, hogy mennyire fáj, hogy elhagyott a férjem.


A honlap ugyanígy; az embereknek normális hangnemben kéne írniuk, ez igaz. Az is igaz, hogy nem kéne másokat letámadni, mert nem tudja mi az a porlasztó vagy a muszáj és muszály között nem tudja melyik a helyes. De a honlap nem társkereső, lelkisegély, stb. csak mások használják tévesen ezeknek.


Az anonimitás pedig nem értem miért gond; ha megkérdezem "Meddig tart az M3 szakaszának a felújítása?" persze, hogy jobban örülök egy "márciusig" válasznak, mint szitkozódó, trágár szavaknak. De nem mindegy, hogy egy anonim felhasználó vagy asdfjklé123456789 vagy Nagy Anna Budapestről írta le? A honlap lényege, hogy INFORMÀCIÓVAL SZOLGÁLJUNK EGYMÁSNAK.


Azt had tegyem még hozzá, az öngyilkosságra valakit rávezetni avagy segíteni őt benne bűncselekmény a hetvenes évek vége óta - és, ha hiszed, ha nem, ebbe beletartozik az is, ha Te az orvosi segítség kérését kihagyod, amikor valaki közli ezt feléd. Az orvodnak pedig kötelessége ÉLŐBEN megbizonyosodni, hogy az illető biztonságban van e a környezetében és értesíteni a szüleit, párját, stb - ha egyedül él az illető, befektetni pszichiátriai osztályra vagy értesíteni a hozzátartozóit, akik magukhoz veszik.

2019. febr. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

"Gyakori kérdések nem foglalkozik az öngyilkossággal; ha kiírsz egy kérdést, ami az öngyilkossággal kapcsolatos, törlik ezzel a szöveggel (mesélték nekem) ha valaki jelenti. Ugyanis, mint írtam, ez a honlap nem a lelkisegély." Ebben nagyon tévedsz, én magam elég sokszor válaszoltam meg olyan kérdéseket, kétségbe esett kiáltásokat, amelyek arról szóltak, hogy az illetőnek például suicid fantáziái vannak, most mit tegyen.



Kérdező, kedves, nagyon kezded elterelni az egészet más fele.

Már mért terelném el? Honnan veszed? Milyen egészet, milyen más fele, és miért ne terelhetnem affelé, amerre logikám szerint akarom. Ettől lépj vissza.


Ennyi erővel a bank is lehetne szeretetszolgálat és őrjöngve kijöhetnék onnan, ha ügyintézés közben a magán életemről beszélnék és őket hidegen hagyná. Rossz nyomon jársz megint. Persze, hogy a bank nem szeretet-szogálat, vagy szakszerűbben nem elsősegély lelkileg. De a gyakori kérdesek, ha jól veszem, nem bank. Hanem, én vidéki bankba járok, és ha tudnád, hogy ott az emberek mi mindent elkotyognak a családi életükről, csak az nem halja, aki nem akarja. A tisztviselő pedig, aki épp mondjuk a távoli szomszédja bólogat és legalább meghallgatja az ügyfél nyomorát. Ezért az ügyféle odamegy és beteszi azt a kis pénzét.



Mindennek megvan a dolga; tény, hogy a bankban azért már túlontúl ízléstelen, ha azt mondom, átutalnék x számlára x ft-ot és az ügyintéző elkezdene röhögni, lefogyatékosozna, üvöltözve mondaná a többieknek, milyen b.ta vagyok és káromkodna, mert ezt otthon is lehet. De, nem a bankban fogom az ügyintézővel megvitatni, hogy mennyire fáj, hogy elhagyott a férjem.

Megvitathatod vele, és mint mondtam, ha netán összefuttok a Spar-ban, akkor meg pláne. Persze más a helyzet egy nagyvárosban. Bankban egyébként rosszul venné ki magát, ha valaki kiabálni kezdene, tehát nem tudom ezzel mit akarsz mondani, miért kreálsz lehetetlen helyzeteket. Azért, hogy kivágd magad a szorult helyzetedből, amibe egyre jobban belemanőverezed magad?


A honlap ugyanígy; az embereknek normális hangnemben kéne írniuk, ez igaz. Az is igaz, hogy nem kéne másokat letámadni, mert nem tudja mi az a porlasztó vagy a muszáj és muszály között nem tudja melyik a helyes. De a honlap nem társkereső, lelkisegély, stb. csak mások használják tévesen ezeknek.

Megint nagyon tévedsz, mert ez egy szabadnak látszó honlap, és nézd meg az érzelmileg hot rovatokat, szex, szerelem stb. Így egymás között hadd kérdezzem meg, nem vagy te egy kicsit rideg, nincs valami olyat, amit szívesen elmondanál annak, aki meghallgatja, csak szégyelled? Nem szégyen bajban lenni, elesettnek lenni és bevallani, hogy nahát, mekkorát hibáztam, hogyan lehetne visszacsinálni. Hallgatlak!



Az anonimitás pedig nem értem miért gond; ha megkérdezem "Meddig tart az M3 szakaszának a felújítása?" persze, hogy jobban örülök egy "márciusig" válasznak, mint szitkozódó, trágár szavaknak. De nem mindegy, hogy egy anonim felhasználó vagy asdfjklé123456789 vagy Nagy Anna Budapestről írta le? A honlap lényege, hogy INFORMÀCIÓVAL SZOLGÁLJUNK EGYMÁSNAK.

Itten kicsit kötözködsz, és bekorlátozod magad, nem igazán szereted a szabadságot. Az informció fogalma nagyon tág, abba belefér egy mosolytól kedve a Nagy British Enciklopédia, a lelki tanács, egy kis hangulatos locsi-fecsi. Mindig attól függ, hogy X mit akar és Y mibe megy bele.



Azt had tegyem még hozzá, az öngyilkosságra valakit rávezetni avagy segíteni őt benne bűncselekmény a hetvenes évek vége óta - és, ha hiszed, ha nem, ebbe beletartozik az is, ha Te az orvosi segítség kérését kihagyod, amikor valaki közli ezt feléd. Az orvodnak pedig kötelessége ÉLŐBEN megbizonyosodni, hogy az illető biztonságban van e a környezetében és értesíteni a szüleit, párját, stb - ha egyedül él az illető, befektetni pszichiátriai osztályra vagy értesíteni a hozzátartozóit, akik magukhoz veszik.

Most itt nem megyek bele, hogy hogyis van az öngyilkossággal, de tudd meg, csak ne add tovább - három tanulmányt is írtam az öngyilkosságról, ismerem a zárt és nyílt osztályokat, az orvosi pszichológusi etikettet, az elhúnyt feleségem klinikai pszichológus volt. Ha ebben a tekintetben akarsz beszélgetni, nyilván megtaláljuk a módját. Ne vedd annak, hogy ki akartalak oktatni, csak szólok.


Minden jót, előbb utóbb csak kiegyezünk!

2019. febr. 15. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!