Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért olyan negatív ez az oldal?

Miért olyan negatív ez az oldal?

Figyelt kérdés

Egy bő két hónapja kezdtem el újra használni a gyik-et, akkor még 86%-al, és azóta 7%-ot estem, pedig mindig hasznos és nem bullshit válaszokat adok. Ezt nem csak azért gondolom, mert az én válaszaim, hanem mert a kérdezők is mindig nagyon hasznosnak tartják. Legalábbis ezt akk tudom amikor válaszolnak is :D

Olyan mintha a használók nagyja nem a kérdés hasznosságát néznék, hanem h őnekik tetszik-e vagy sem, és ez akkora baromság. Egy vélemény kikérő kérdésnél nem azt nézik h rendes választ ad-e a válaszoló, hanem h ők egyetértenek-e vagy sem.

Az értékeléseket meg úgy használják mintha egy facebook like gomb lenne. Valaki mondd vmi vicceset, gúnyosat a kérdezőről, ami am semmi választ nem ad a kérdésre, akkor az "100%-ban hasznos válasz"...


2019. márc. 19. 08:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

(Ön)dicsértes, hogy mindig hasznos válaszokat adsz. Mindenkinek a számára hasznosakat? Azt, hogyan tudod megítélni?


Az értékeléshez egy feleletválasztós kérdés van: „Hasznos s̲z̲á̲m̲o̲d̲r̲a̲ ez a válasz?” És három válaszból lehet választani: „H̲a̲s̲z̲n̲o̲s̲”, vagy „F̲é̲l̲i̲g̲-̲m̲e̲d̲d̲i̲g̲-̲h̲a̲s̲z̲n̲o̲s̲”, vagy „N̲e̲m̲ ̲h̲a̲s̲z̲n̲o̲s̲.”

N̲e̲m̲ azt lehet értékelni, hogy egy válasz hasznos-e, jó-e, mert nem az a kérdés, hogy „H̲a̲s̲z̲n̲o̲s̲ ̲e̲z̲ ̲a̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲?̲”, és nem is az, hogy „J̲ó̲ ̲e̲z̲ ̲a̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲?̲”

Például, számomra nem hasznos egy sokszög területének kiszámítását megfelelően ismertető válasz, mert sok évtizede tudom. Nem hasznos, egy tőlem többszáz kilométerre levő kisváros helyi közlekedési kérdésére adott kiváló válasz, mert valószínűleg sosem leszek ott. Ettől még, a kérdező számára hasznosak. Ha úgy ítéli meg, akkor számára hasznosnak jelöli, más pedig, ha számára nem hasznos, akkor nem hasznosnak.


Hogy így mire való az értékelés? Ahogy látom, arra, hogy itt rendszeresen jelenjenek meg álkérdések; igaziból panaszok, háborgások, változtatást igényelve, javasolva, sőt, eltörlést követelve, melyekhez 2-3 válaszoló egyetértően, esetleg bővítően, csatlakozik. Hogy tudatában vannak-e, vagytok-e, hogy semmi értelme, mert úgysem változik semmi, azt nem tudom. Legfeljebb, van, akinek jólesik, például, „baromságnak” nevezni, amit mások csinálnak.

Azt tudom, hogy mikor valamit a böngészővel kerestetve, a GYK-n találtam választ, és kíváncsiságból nézegetni kezdtem az oldalt, elkerülhetetlenül botlottam reklamálásokba („Miért lett lepontozva a #2-es válasz?” stb.), sőt, egykettőre elém került olyan is, hogy „Törjön le a keze annak, aki lepontozta…”, vagy éppen, hogy „dögöljön meg”. Azt is láttam, hogy én nem kevés választ igencsak más értékűnek tartottam, mint amilyennek értékelve volt. Aztán láttam az értékelés kérdését, és így már regisztráció előtt eldöntöttem, nem érdemes foglakozni vele, nem is foglalkozom. Meg nem tudnám írni, hogy nőtt, csökkent, esetleg mióta ennyi a százalékom. Azt sem látom, hogy értékelik-e, és ha igen, akkor mennyire, a válaszaimat. Elküldöm, többé nem látom. Általában mindjárt törlöm a „Megválaszoltjaid”-ból, de ha elmulasztom, előbb-utóbb (inkább előbb) törlöm. Amíg ott van, sem nyitom meg.


Számomra, egyáltalán nem „negatív ez az oldal”. Képes vagyok arra, hogy kiválogassam, mivel foglakozom, mivel nem; mit veszek figyelembe, mit nem. Pozitívum számomra, hogy sok hasznosat, tanulságosat találtam itt, sok segítséget. Ennyi érdekel belőle, ennyivel foglakozom; ennek viszont csak örülni tudok. Te pedig, csak jegyezgesd, hány százalékot esel, nekem nem szegi kedvem.

Ilyenkor mindig felrémlik bennem, egy hasonlat, hogy sokan mennyit bírnak háborogni egy-egy TV-műsor, netán TV-adó miatt. Nincs ilyen gondom. Ami nem teszik, nem nézem. Nézem azt, ami tetszik. Ha semmi, akkor nem nézek TV-t. Én nem látok rossz műsort, sporteseményt, filmet. Pedig, lényegében ugyanazok a TV-adók nézhetők nálunk is, mint azoknál, akik teli szájjal szidják.

2019. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11

Köszönöm a válaszod!

Több pontra is szeretnék reagálni, de mivel azt írtad, hogy sose nézed vissza a megválaszoltjaidat, nem tudom h megérné-e annyit írni. Ha esetleg mégis látod ezt, és még vissza is térnél, hogy bővebben kifejtett kommentemet elolvasd, akkor kérlek jelezd!

2019. márc. 19. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!