Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A szentyántól ember is világít?

A szentyántól ember is világít?

Figyelt kérdés
Olvastam a szentyánosbogár a szentyántól világit ha én veszek és bekenem vele a bőröm vagy eszek vílágittani fogok én?

#Szentyán #Szentyánosbogár
2022. jún. 19. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szentyán, az. Ma már ne igyál többet, elég lesz ennyi is. Így is eltart holnap délig, mire kitisztulsz.
2022. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 vantel ***** válasza:
84%
Igen világít!
2022. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sadam87 ***** válasza:
97%
Remélem a kérdés komoly, mert viccnek kicsit erős volna!
2022. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Komoly kérdés
2022. jún. 19. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem, közismert, hogy a szentjánosbogár (és nem szentyános) azért "világít" mert a luciferin egy luciferáz nevű enzim jelenlétében átalakul.
2022. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Z003 ***** válasza:
100%
De ha bekened magad egy luciferin tartalmú krémmel és majd lefröcskölöd magad luciferáz enzimes vízzel, akkor világítanál.
2022. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
A konnektorból is szentyán jön, szóval ha belenyúlsz fogsz is világítani.
2022. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sadam87 ***** válasza:
100%

Ha tényleg komoly a kérdés, akkor az 5. válaszoló adta meg rá a helyes választ.

Egyébként géntechnológiával lehetne a szentjános bogárhoz hasonlóan világító embert késztíteni (persze nem felnőtt embert átalakítani, hanem a zigóta módosításával). Ez persze annyira nem lenne etikus és legális.

De ma már az mRNS technológia segítsségével felnőtt állatok sejtjeit is rá lehet venni, hogy világítsnak. (Sőt, akár emberét is elvben, bár nem tudom, próbáltak-e már ilyet.) Itt például egerekbe juttattak szentjános bogár luciferás mRNS-t. (A történethet hozzá tartozik, hogy az enzim szubsztátját szintén be kell adni az egerekbe a világításhoz ebben az esetben, különben nem működik.)

[link]

[link]

(Az itt látható kép valószínűleg nem az idézett kísérletből származik, mert ott főleg az állatok belső szervei világítottak.)

2022. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!