Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Indulatkezelési tippek?...

Indulatkezelési tippek? Hogyan álljak ki magamért (iskolában) úgy, hogy közben nem bántok mást -konkrétan gyereket-?

Figyelt kérdés

Ma nagyon rossz napom volt. Sok minden összejött és a végén teljesen elszakadt a cérna. Épp a kicsi fiam beszólásánál. Így a végén rajta csattant az ostor.



Tanár vagyok. Ma is be kellett mennünk "tanítani". Nekem sem tetszett, szívesebben lettem volna szombaton otthon. De ha le kell dolgozni, hát le kell dolgozni...


Az iskolások viszont korántsem voltak ennyire beletörődőek. Totális palotaforradalmat csináltak. A legocsmányabb beszólásokkal, dühöngésekkel, tombolással (ablakok törtek, székek, padok repültek, szekrényajtók szakadtak ki). Senki nem tudta őket megfékezni. Konkrétan engem is a földreküldött az egyik kedveske, miközben elmondtak mindenféle k.ának (etc)...


Nem lesz belőle ügy. Az igazgató, miután hazazavartuk a gyerekeket azt mondta, hogy mindenki felejtsen el mindent, ami ma történt. A károkat elsimítjuk...


Úgy érzem, hogy halálosan elegem van a gyerekekből. Nem tudom már kezelni, hogy tanárként semmibe vesznek, erőszakosak, támadnak (nemcsak engem, hanem mindenkit kivétel nélkül; már senki nem bír rendet tartani).


Attól tartok ha hétfőn bemegyek és kezdődik megint előlről, akkor már nem fogom tudni tűrtőztetni magam. El fogom kapni az egyiket és olyat teszek, ami után jöhet a rendőrség és a tv stáb a szenzációért...


De egyszerűen nem lehet, hogy magamba tartsam a dühömet és aztán azt hazavive a kisfiamra és a páromra zúdítsam...


Itt az ideje a pályamódosításnak? Vagy tudtok valamilyen jó módszert, amivel könnyedén egy nap alatt sztoikussá válhatnék?


2012. dec. 15. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

EGY nap alatt semmit sem lehet megoldani.


De ezt már régebben észre kellett volna venned, hogy valami nem stimmel a pályáddal, és már korábban segitséget kérni.


De még most sem késö, keress fel egy ilyen irányra szakosodott pszichológust, és kérd meg, hogy segitsen kihozni a mélypontról.


Az igazgató hozzáállása nekem nagyon furcsa, hogyhogy nem kell a gyerekeket felelöségre vonni, ha ennyire elszabadult a pokol. Mellesleg szerintem eleve nincs rendben valami az iskolában, ha ilyenek elöfordulhatnak egyáltalán.


Ha viszont tényleg nem birod, akkor vagy válts iskolát és keress olyan helyet, ahol a gyerekek is meg az igazgató is normálisabb, vagy válts szakmát.

2012. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 -pandy- ***** válasza:

én általánosba jártam olyan helyre ahol az ilyenek mindennaposak voltak. a tanárok többsége nem tudta kezelni. de volt aki nem is akarta.

de sokat jelenthet ha mutatod,hogy nem félsz..vagy legalább próbáld jól megjátszani.

ha órát akarsz tartani kezdehetnéd úgy,hogy akit nem érdekel mehet..igazolatlan. ha elegendő összegyűlik gyámügy,családipótlék..hasonlók.

ha a szülők meg azt mondják,hogy az ő gyerekük nem,akkor higgadtan el kell mesélni,hogy sajnos itt éli ki magát.


én sem voltam jó gyerek,de ha a szép szóból nem értettem bizony kaptam vagy két sallert apámtól.


de csak ötlet.

2012. dec. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem mai a probléma. Csak eddig fel tudtam úgy fogni, mint egy túlélési gyakorlatot (vagy ahogy kolléganőm mondja, bevesszük a lesza.om tablettát).

A mai nap viszont egy fordulópont, ami után nem tudom, hogyan tovább.


Az iskolában semmi nincs rendben. De nem lehet ellene tenni, nem rúghatjuk ki páros lábbal a pszihopatákat sem, mert akkor veszélybe kerül az iskola léte...

2012. dec. 15. 16:44
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es

Köszönöm, akkor érted a helyzetet :)


Jó ötlet lenne az igazolatlan, de sajnos ez sem működik. Én vagyok az ifjúságvédelmi felelős is. Főnöki utasítás, hogy nálunk nincsen igazolatlan óra, nem jelentünk senkinek semmit...

2012. dec. 15. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen iskolában tanitasz? Mert ilyet még nem is hallottam, hogy meg lehet igazolatlant adni a gyereknek...
2012. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miféle zombi drogos hiperaktív ufó gyerekek ezek??????????


Amikor az összes gyerek ott van a suliba rájuk kell zárni az ajtót és felgyújtani az épületet.

Nekem az is fura , hogy bejárnak a suliba. Jobb helyeken be se mennének ha nincs igazolatlan...

hh

2012. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sokan vannak, akik nem jönnek be egyáltalán (bár leginkább az anyaszerepre készülő leányokra igaz ez, a többiek szeretnek iskolába járni, csak éppen tanulni és viselkedni nem szeretnek). Szeptember óta 7 szülőt kértünk meg, hogy inkább kérvényezze a magántanuló státust a gyerekének...

Az első óra gyakorlatilag nem létezik (0. óra is csak a naplóban van, nem a valóságban), a késések általában 20-30 percesek. De a későbbi órák is becsöngetés után kb. 10 perccel kezdődhetnek csak el. Addigra tápászkodnak fel a folyosóról vagy jönnek be az udvarról.

Már annyira alkalmazkodtunk ehhez, hogy mi sem mozdulunk a csengőszóra, még nyugodtan iszogatunk a tanáriban. Már csak akkor indulunk el, ha kintről halluk, hogy fokozódik a helyzet...


Hogy milyen iskola ez?


Ez egy sima átlagos iskola kívülről. Semmi különös. Bár átlag feletti az SNI-sek, tanakosok száma (ezáltal az osztálylétszám átlag alatti 8-12 fő). A gyerekek 100%-a 2H-s, 47%-a 3H-s. Minden osztályban van legalább egy (de van ahol 4 is összejött), aki Ritalint szed(ne, ha bevenné)...


Kínlódjak még, mert már megszoktam, vagy váltsak, mert itt csak megbolondulok? Csak az a baj, hogy ha váltok, akkor mire váltsak és hova? Tanárok után hol kapkodnak?

2012. dec. 16. 01:37
 8/8 anonim ***** válasza:

A helyedben mennék, privát iskolákban is alkalmaznak tanárokat, de adott esetben valami teljesen más is elképzelhetö - könyvtáros, múzeumi munkatárs, forditó, stb - nem tudom, milyen szakokat tanitasz.


Esetleg privát napközi óvodásoknak, kisiskolásoknak...

2012. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!