Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A fosszíliákat a Sátán tette...

A fosszíliákat a Sátán tette a földbe, hogy megtévessze az embereket, vagy Isten, hogy próbára tegye az emberek hitét?

Figyelt kérdés
Szerintem Harry Potter varázsolta oda, aztán jókat nevet a megtévedt muglikon...
2016. jan. 9. 00:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

15:40:


Akkor most teljesen komolyan:


Aki egy kicsit is ért a bibliatudományhoz, az jól tudja, hogy az ókori zsidóság teológiájában eredetileg nem volt létezett a Sátán, hanem mindent Istentől eredeztettek.


A zsidóság teológiáját azonban nagyban megváltoztatta Babilonban töltött 70 esztendő. Onnantól fogva, a fogság utáni irodalomban jelenik meg a Sátán. A mai figurája kb a Kr.e. 1. századra tehető, ezt fejlesztette tovább egy kicsit később az Őskereszténység. Nos akkor, ezek után adódik a kérdés:


A Sátán figurája mennyivel hitelesebb, mint Harry Potteré? Elhiszem, hogy vallásos és a stréber ateista szemszögből megbotránkoztatónak, esetleg komolytalannak tűnhet a kérdés, de egyébként vallástudományi szempontból teljesen korrekt a Harry Potterrel való hasonlat. Hiszen mindkettőt egy bizonyos időben találták ki, mindkettő karaktere változáson ment keresztül, annyi különbséggel, hogy a Sátán figura, egy vallásos-irodalmi alak, Potteré meg tisztán irodalom.

2016. jan. 9. 15:51
 12/17 anonim ***** válasza:

Plusz azzal az apró különbséggel, amit te is említettél, miszerint az egyik több mint kétezer éve része a "mitológiának", a másik talán tíz éve, és nem kimondottan mitológiai figura, nem vallási szereplő, hanem egyértelműen mesefigura. Értem én, ennyi erővel jöhetne Micimackó is.


Csak ha komolyan foglalkozol a kérdéssel, akkor írd is ki komolyan a kérdést, tárgyi tévedésektől mentesen, különben esetleg viccnek nézik. Meg téged is.

2016. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Külön gyerekessé teszi a kérdéshez való hozzáállásodat a kritikákra adott válaszreakciód.


Komolytalan, gyerekes válasz, ami megkérdőjelezi azt, hogy értelmes, felnőtt ember írta ki a kérdést komoly szándékkal.


Inkább egy trollkodó hülyegyerekre utal.

2016. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

”Plusz azzal az apró különbséggel, amit te is említettél, miszerint az egyik több mint kétezer éve része a "mitológiának", a másik talán tíz éve, és nem kimondottan mitológiai figura, nem vallási szereplő, hanem egyértelműen mesefigura. Értem én, ennyi erővel jöhetne Micimackó is.”


-->Micimackó, Sátán, Harry Potter -->kitalált, fiktív, nem létező alakok. Az, hogy az egyik mitológia, a másik meg esetleg irodalom, semmit nem változtat az összképen, hiszen ugyanúgy egyik sem létezik,. Ne akarj tehát különbséget tenni.


”Csak ha komolyan foglalkozol a kérdéssel, akkor írd is ki komolyan a kérdést, tárgyi tévedésektől mentesen, különben esetleg viccnek nézik. Meg téged is.”


-->Nincs benne semmilyen tárgyi tévedés, hiszen a kitalált, nem létező alakok egyre mennek, annyi különbséggel, hogy egyesek tekintélyesebbek az irodalom világában. Ha a fundi tehát azt mondja, hogy Sátán művei a fosszíliák, én ugyanúgy hozhatom párhuzamba viccből Harry Pottert, hiszen egyik sem létezik. A fundi fejében csak azért másabb a Sátán alakja, mert elhitették vele, hogy az ókori emberek által kitalált mesebeli alak egy valóságos személy. Valójában azonban már az 1900 évvel ezelőtt élt emberek sem vették komolyan mind a bibliai meséket. Szegény Flaviusnak kellett is magyarázkodni a tenger kettéválasztása miatt a könyvében, mert a hellenisztikus műveltségű rómaiak előtt ez valószínűleg egy vicc volt.


”Külön gyerekessé teszi a kérdéshez való hozzáállásodat a kritikákra adott válaszreakciód.”


-->Pontosan melyik része is? Ahol világossá tettem, hogy a kitalált mesehősök közt nincs különbség, vagy ahol rámutattam, hogy a stréber ateisták is megérik a pénzüket? Ennyi erővel akkor hallgasd meg Kent Hovind előadásait, és próbáld meg egy felnőtt, értelmes, intelligens, művelt, tapintatos úriember stílusában elmondani a véleményed. Én azonban ezek nélkül is megmondom azt, hogy az egész egy baromság, amit már a művelt vallásos emberek sem vesznek komolyan.


”Komolytalan, gyerekes válasz, ami megkérdőjelezi azt, hogy értelmes, felnőtt ember írta ki a kérdést komoly szándékkal.


Inkább egy trollkodó hülyegyerekre utal.”


-->Nem vagyok gyerekes, se troll, de a butaságokról elmondom a véleményem, méghozzá úgy, ahogyan azt én jónak látom. Egyébként ha elővetted az én stílusom, akkor mit szólsz Dawkins bácsi stílusához? Korunk legzseniálisabb evolúcióbiológusa sem rejti a véka alá a véleményét ha arról van szó, sőőt... Talán ő is gyerekes? Neked se lehet sok eszed.

2016. jan. 9. 16:42
 15/17 anonim ***** válasza:

Az érvelésed ott bukik meg, hogy szerinted (és még sokunk szerint) Isten is kitalált figura. Innentől kezdve viszont nem több heripotternél, tehát mit foglalkozol vele.

-->Pontosan melyik része is?

Ez: "Légyszíves, ne hívd magad ateistának, mert te inkább jobban tűnsz egy fundi szimpatizánsnak. Rendkívül buta, konzervatív, már-már a vallásosok mentalitását súroló egyén lehetsz, aki az ateizmus neve alatt akar érvényesülni, noha fogalma sincs arról, hogy mi az. Nevettséges vagy."

Amikor sértettséged okán elkezded a másikat sértegetni, azzal azt bizonyítod, hogy te semmivel nem vagy több, jobb.


"Ennyi erővel akkor hallgasd meg Kent Hovind előadásait, és próbáld meg egy felnőtt, értelmes, intelligens, művelt, tapintatos úriember stílusában elmondani a véleményed."

Nem tudom ki az, és nem is érdekel. Felnőtt ember módjára ott tudom hagyni, ki tudom kapcsolni, és magamban megállapítani valakiről, hoyg egy idióta - de nem állok ki a színpadra, hogy ugyanabban a stílusban folytassam, ahol ő abbahagyta.


->Nem vagyok gyerekes, se troll

De.


"akkor mit szólsz Dawkins bácsi stílusához?"

A stílus maga az ember, mondta volt valaki. Attól, hogy faragatlan pokróc valaki, még lehet intelligens. Például egy intelligens paraszt. Attól, hogy valaki trollkodik, még lehet intelligens és ostoba is.

2016. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
de ateistának hívom magam, és azért határolódom el tőled, mert ez nem kritika hanem kötekedés, egy rakás részeg paraszt értelmesebben beszélne mint te, kb a föld alól sem lehetne ilyen fundamentalistát összeszedni, te meg láthatóan minden valásos emberre kivetíted, és mindezt a felvilágosultság és a tudományosság magaslatáról
2016. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"A zsidóság teológiáját azonban nagyban megváltoztatta Babilonban töltött 70 esztendő."


Ez igaz, de ez pont alátámasztja a keresztény álláspontot, miszerint a Kinyilatkoztatás az Ószövetség idejében fokozatosan, részletekben történt. Krisztus volt az, aki a Kinyilatkoztatást beteljesítette, és egyúttal le is zárta.


Tök mindegy, hogy Ábrahám, Mózes vagy Illés mit mondott a sátánról, az a lényeg, hogy Krisztus mit mondott róla.

2016. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!