Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudják egyesek Istent...

Hogyan tudják egyesek Istent ennyire emberszerűnek felfogni?

Figyelt kérdés
Katolikus családban nőttem/növök fel és érzékelem, ahogy körülöttem az emberek egyfajta istenhitet próbálnak magukban elmélyíteni, úgy, hogy közben Istent szinte egy személynek fogják fel. Ez számomra teljesen elképzelhetetlen, hiszen Isten léte csak valami több, mindent átszövő létezés lehet, teljesen megfogalmazhatatlan, mégis szükségszerű, ahhoz, hogy a világot megmagyarázhassuk (ahogy Voltaire mondta: "Ha Isten nem lenne, ki kellene találni").

2016. jan. 3. 12:37
1 2
 1/19 Szirty válasza:
75%

"Isten léte csak valami több, mindent átszövő létezés lehet, teljesen megfogalmazhatatlan, mégis szükségszerű, ahhoz, hogy a világot megmagyarázhassuk"


Pedig a világ működését máshogy is lehet magyarázni.


"(ahogy Voltaire mondta: "Ha Isten nem lenne, ki kellene találni")."


Már kitaláltuk. Ezért létezik a vallás. Istent az ember találta ki. (többet is)

2016. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

A világ magyarázatához nem szükségszerű bármiféle istent kitalálni - ráadásul nem is magyarázat. Gondold csak tovább: ez az isten vajon hogyan is lett?

Nos: ugyanúgy keletkezhet a világ is.


Másrészt: a TE elképzelésed szerint így lenne jó. Másnak meg más a természetes. Az emberek többsége annak örülne, ha a lehetséges felsőbb erők pont olyanok lennének, mint ő. Így érezné magát a legjobban.

2016. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%

Az ókori vallások az isteneket mind személyként mutatták be, ha megkérdeztél volna egy hellenisztikus műveltségű embert ez ügyben, értetlenül nézett volna rád.


Ha neked ez gondot okoz, akkor ott a probléma, hogy esetleg magadévá tetted a spirituálus-ezoterikus istenképet, miszerint az Isten nem személy, hanem valami energia, füstgomolyag, stb...


Szerintem is személy az Isten, nagyon is.

2016. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Mire gondolsz pontosan hogy személyként fogják fel?


A keresztyén hittel ez önmagában nem ellentétes, mivel Jézus 100%-ban volt Isten és 100%-ban ember. Tehát ő is sírt, nevetett, szenvedett, meghalt, mint bármelyik ember.


"Ez számomra teljesen elképzelhetetlen, hiszen Isten léte csak valami több, mindent átszövő létezés lehet, teljesen megfogalmazhatatlan"


Ez a te véleményed, amit gondolom úgy alakítottál ki, hogy számodra ez hangzik a legszimpatikusabban. Nem ismerem a katolikus egyházat annyira jól, de ez egészen biztosan nem az ő álláspontjuk, és nem is a Biblia sem erről ír.


Ui: Nem szeretnék ateistákkal vitatkozni, mivel a kérdező arra kíváncsi, hogy a családja miért úgy gondolkodik ahogy, minden más eltér a témától.

2016. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nem értem a személyesség hogy függ össze az antropomorfizmussal, nem csak a katolicizmus szerint egy tudatos, gondolkodó, kommunikáló valaki Isten
2016. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Katolikus családban nőttem/növök fel és érzékelem, ahogy körülöttem az emberek egyfajta istenhitet próbálnak magukban elmélyíteni"


Nekem azzal szokott bajom lenni, hogy akaratom ellenére inkább bennem mélyítenék el, pedig nincs szükségem rá.

2016. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Márpedig ha emberszerűen gondolkodik, akkor ő is pont olyan korlátolt, gyarló és mulandó, mint az ember. Egy végtelen, mindenható lénynek fölösleges lenne EGO-t növeszteni, hiszen nem lenne szüksége rá, míg az ember cselekedeteinek nagy részét az EGO határozza meg.
2016. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mert ember volt és meghalt értem a kereszten. Ahogy érted is.
2016. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%

Ebből is látszik, hogy az ateisták mennyire buták. Kb ugyanaz a szint, mint a fanatikus vallásosoké.


Egyik sem tud elképzelni egy másik alternatívát. De mégis ez a két csoport akarja megmondani, hogy mi a jó. Vicc az egész.

2016. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Pont ez a bajunk,ateistáknak.Csak elképzelés,semmi bizonyíték...
2016. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!