Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Visszakövetelhetem e a pénzem...

Visszakövetelhetem e a pénzem arányos részét?

Figyelt kérdés

Történt az, hogy vásároltam egy helyi járatú buszjegyet. Felszálltam a buszra és bedugtam a lyukasztó készülékbe és csak utána vettem észre, hogy a készülék a kilyukasztott pöttyöket nem adta vissza.

300 Ft volt a jegy.

3db 5mm átmérőjű pötty után járó összeget szeretném visszakövetelni.


2018. ápr. 2. 00:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Valóban megdöbbentő az eset és a briliáns logikával kifejtett érvelés minden tekintetben helytálló.

Ám most tegyük túl egy kissé magunkat a nyilvánvaló justizmordon.

Az merült fel bennem, hogy ha néhány vacak jegy félbehajtásából és eltépéséből sokan képesek megélni, akkor ezért nyilván jó fizetés dukál, de vajon mennyit kaphatnánk egy Leonardo félbehajtásáért és betépéséért?

Nyilván az utóbbi sokkal nehezebb munka és az értéke is nagyobb, vagyis megfelelő karriernek látszik egy törekvő és szorgalmas ember számára, aki nem sajnálja a fáradtságot a közjó érdekében.

Elképesztő, hogy mennyi Leonardo, sőt Rembrandt, van Gogh, Munkácsy van még félbehajtatlan és eltépetlen állapotban.

A munka nehézségi fokozatát jelzi az, hogy akár fegyveres ellenállásra is számíthatunk ennek a munkának a keretében, amíg a fenti jegyellenőr csupán néhány laza és jól megérdemelt pofonnal honorált prémium gyanánt, így itt már csak a veszélyességi pótlék összege is komoly vagyonnak kell, hogy legyen.

Tudja valaki a múzeumok pontos nyitva tartását?

2018. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!