Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak magára számíthat az...

Csak magára számíthat az ember úgy igazán?

Figyelt kérdés
21 éves üzletvezetőként dolgozó lány vagyok most kezdem az egyetemet, már egy éve külön élek új városban, az eddigi tapasztalataim során sajnos azt szűrtem le hogy csak magamnak vagyok, senki se törődik senkivel igazán és ez már elsem szomorít igazából, mert ennek köszönhetően szerettem meg saját magam és fejlesztettem a jellemem olyanná ami előre vitt karrierügyileg meg az élet más részein is. Viszont érdekelne más külső, tapasztalt ember véleménye is erről a gondolatról, mert félek hogy csak a rossz dolgok miatt érzem így amik velem történtek és nem látom a helyzetem reálisan: szóval kezdeném is 15 éves koromban apukám megcsalta anyukámat és eléggé szörnyen zajlott a valásuk (testi és verbális bántalmazás egyaránt ért mindenkit a csaladban) édesanyám kiskorom óta sajnos nem igazan szimpatizált velem és mindigis apás voltam ezért amikor ez megtortént és édesapám kitörölt teljesen az életéből teljesen(azóta sincs kapcsolatunk) padlóra tett és egy szörnyű párkapcsolatba menekültem szociális problémáim lettek (ebből mára már semmi sem érzékelhető sőt eléggé exovertált vagyok) majd kimásztam ebből és a barátaimmal voltam állandóan (felszines volt de legalabb mindig együtt voltunk nem volt időm gondolni a rossz dolgokra) ugyanis sajnos amig otthon laktam édesanyám hozzáállása hozzám továbbra sem változott állandóan hozzám vágta hogy miattam ment el apu, mindenen ordibálásig veszekedtunk, az egész családja állandóan velem volt elfoglalva hogy miben hibazok miért vagyok mindig rossz, sokat buliztam tanultam ezek elterelték a figyelmem (bevallom sokat ittam ekkoriban) ezért is kaptam az ívet tőlük, szerencsére az iskolában mindig jeleskedtem, amit persze sose ismert el senki(nemis vártam hisz magamért tettem) csak az fájt hogy minden buta idiótának elhortak otthon minden egyes nap. Na itt kezdtem érezni hogyha ebbe én most belemélyülök akkor kuka lesz az egész életemnek. Kapcsolatfüggő lettem, nem volt sok párom inkább nagyon elhúzott rossz kapcsolataim, amiket véleményem szerint azért tartogattam mert kellett egy biztos pont az életembe. Aztán persze megtörtént első szerelem boldog voltam mint állat, de persze amikor vége lett kb tönkrementem azóta sem éreztem meg hasonlót se, sőt azóta senki iránt nem igazán tudok érezni szeretet se. Ami eléggé megrémít... Szóval itt vagyok most a jelenlegi legközelebbi barátommal is eléggé felszínesnek nevezném a kapcsolatunk és azon tünődőm hogy tenyleg nem lehet számítani igazán senkire az életben csak magadra vagy ez valami önvédelmi mechanizmus és talán elmúlik? Légyszíves fejtsétek ki a témáról a véleményeteket nagyon érdekel más hogy látja ezt a dolgot :) válaszokat előre is köszönöm!

2019. júl. 25. 23:03
 1/2 Toboz111 válasza:

Igen. De mégsem. A család neked egy fejlődési tered/utad volt és még lesz. DE. Egy gyermek soha nem hibás, arról nem tehet, ha az édesapja és az édesanyja között megszakad a kapcsolat. Ez az ő dolguk. Egy férfi és egy nő dolga. Gyerekként neked nincs ezzel mit kezdened.

A válás után az anyukád szomorú, dühös, csalódott... volt. Sajnos legkönnyebb azt hibáztatni, okolni aki "szem előtt van", kisebb, gyengébb... Nem? NEM!!! Az életét mindenki maga alakítja és dönt róla, de sose késő másként dönteni, érezni, gondolni és főleg bocsánatot kérni, felelősséget vállalni! Sok mindent lehet, hogy nem lehet megváltoztatni - ami ugye nem is olyan baj -, de lehetőség van utána egy jobb életet, kapcsolatot kialakítani, felépíteni.

A veszekedés, ordibálás, verekedés nem old meg semmit sem, de legyen jelzés, hogy nagy a kétségbeesés és sürgősen cselekedni, dönteni kell.

A sokáig elhúzódó, felszines párkapcsolatoknak sajnos a gyerekkori példa a rossz alapja és az is, hogy a probléma elől máshova menekültél /mint édesapád/ egy párkapcsolatba. Ez egy szükségtelen minta, amit ha felismersz átírhatod a jövőbeli párkapcsolatod.

Az élet megmutatta, hogy van lehetőséged más életre, szerelemre, de amíg a téves elvárásaid, elképzeléseid, mintáid benned vannak - sajnos!? ezek fogják a jövőben is működtetni az életedet.

Lásd meg van az amiért/akiért érdemes önmagadba ásni és rá nagyon-nagyon türelmesen várni!

Nincs abban semmi, ha az ember néha padlót fog, mélabús vagy szomorú, azt érzi értelmetlen, de ne hidd azt, hogy ilyen vagy és ez mindig így lesz!

A karrier, a tanulás fontos, csak mértékkel. Tudd mit akarsz és azt érd el. Ne felejtsd el azért a munkád nem a vigasz és ha beteg vagy még csak egy pohár vizet sem ad.

Nehéz: légy mindig őszinte, ne taposd le magad, se mást a hazugsággal. És eleted során bizony a körülötted lévők "segítettek".

Biztos pont te magad vagy! Lásd mennyi mindent át és túléltél, megoldottál és itt vagy!

Törődj magaddal, figyelj arra mit szeretnél, de közben arra is akivel együtt vagy. Azt kapod vissza amit te is adsz!

Sok sikert, tedd rendbe - persze csak ha érted, érteď!!! megérted?

2019. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Hajnali 4 óra 25 van és szeretném kiverni aztán fürdeni menni majd aludni de elolvastam amit írtál és rájöttem hogy nagyon érdekes, és érdekel és nagyon szívesen elmélkednék is róla és tök szomorú hogy vannak ilyen hitvány emberek mint a szüleid és hogy ez a seb mindig nyitva marad. Viszont fáradt vagyok. LEhet elalszok a kádban, de majd írok valami értelmeset is ha lesz ídőm. Egyelőre két dolgot mondanék. A "Segíts magadon, az isten is megsegít" mondást sokan ismerik de csak kevesen értik vagy érzik át. A másik pedig az hogy bár nem voltak minta szüleim de lehetett volna ezerszer rosszabb is viszont nem biztos h tudom h milyen egyszerű azt tanácsolni hogy szeresd önmagad és milyen nehéz megtenni annak aki nem táplálkozhatott biztos talajból míg felnőtt. Persze aztán lehet h mégis. Nem tudom. De a lényeg hogy szeresd magad! A többit majd kifejtem. Már ha még visszanézel erre az oldalra.
2019. aug. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!