Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen ember vagyok én? Ha...

Milyen ember vagyok én? Ha bárki bajban van, segitségre szorul mindig számíthat rám. Miből ered ez a jóhiszeműségem?

Figyelt kérdés
A családunkban az utóbbi időben történtek elég sulyos bajok, nagy gondok, életmentésre szoruló segitségek. Mindig szó nélkül megyek, segítek, ügyeket intézek, pedig nekem is van családom.Minden gondolkodás nélkül, bármit félre teszek,ha arról van szó,hogy a családomnak, a rokonaimnak vagy ismerősöknek segiteni kell vagy csak a puszta jelenlétemmel,hogy ott legyen, megnyugtassam, beszélgessen, számíthatnak rám. Milyen embernek mondanátok a fent leirtak alapján. Ezt is csak azért kérdezem,mert a családom gyakran megkérdezi, hogy "MIÉRT TESZEM? Ha nekem szükségem lenne hasonló esetben, vajon mások is igy állnának hozzá?Erre a válaszok csak annyi: Én így érzem, hogy nekem ezt kell tennem az adott esetben. Nem várok el helyette semmi hálát, csak az a valaki gyógyuljon,boldoguljon. Ha bárkinek az élete utolsó időszakában érezheti,hogy fontos volt az itt léte, Nekem már megérte, és ez a legfontosabb!!!!Szerintetek?????

#segitségnyujtás
2012. szept. 9. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért,mert azt szeretnéd,hogy melletted legyenek.
2012. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha te is bajban vagy.Ez lemaradt.
2012. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem, hogy sok-sok évvel ezelőtt elvégeztem a Telefonos Lelkisegély-szolálatot.Ahol a segitségnyújtás személytelen,de mégis nagyon fontos. Ha megtudod,hogy bárkit is megmentettél,azt nem hiszem hogy kell bővebben....
2012. szept. 9. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:

mert csak így érzed, hogy fontos vagy másoknak, ha adsz valamit. ez egy belső kényszer, talán önbizalomhiányból eredhet, vagy kicsi benned az önszeretet és azt hiszed enélkül nem vagy szerethető.

gyerekkorra vezethető vissza talán.

ha anno pl zsaroltak olyannal, ha nem írod meg a leckét, nem szeretlek, vagy bármi hasonló, amit amúgy tilos lenne a szülőnek mondania, akkor ez is kiválthatja.

meg sorolhatnám, mennyi ezer oka lehet még.

2012. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azért a 3. válaszolóval nem igazán értek egyet,mert ÖNBIZALOMHIÁNYBAN biztos nem szenvedek,mert olyan ember nem ülhet a telefon tulsó végén,aki nem határozott, önszeretethiányban pedig szintén nem szenvedek,mert semmi gondom nincs magammal. Talán azért furcsa másoknak ez a kérdés, mert egy kicsit leszoktak az emberek az egymásra figyelésről, segitségről, együttérzésről stb. Talán nem haladok a korral, maradtam a régi, észre veszem az emberek baját, szeretethiányát, magányát? Úgy érzem, sokan ezt sajnos nem ismerik, talán azért is értelmezik a kérdésem másként. Talán már nem természetes,hogyha nem rugunk egymásba, hanem megállunk egy-egy szóra?Lehet,hogy a válaszomban benne van a kérdés!?
2012. szept. 9. 23:28
 6/8 anonim ***** válasza:

bocsi azt hittem hivatástudat, vagy olyasmi.

mert annak tényleg oka lehetne az önbizalomhiány.

amúgy meg csak példákat soroltam, nem jellemeztelek. és írtam még ezeregy oka is lehet ezeken kívül. nem értem ezt a hirtelen indulatot..

2012. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

csak az jutott eszembe erről, amikor az emberiség hajlamos pl egy munkahelyen a felsőbb vezetők felé kedveskedni..ott is arról van szó, hogy kevésnek érzik magukat, kevésnek érzik a munkájukat,mintha azzal nem becsülnének meg őket, így rásegítenek pluszba kedveskedéssel.


ismétlem csak egy példa volt, nem kell magadra venned, csak ebből indultam ki.

2012. szept. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Áh. semmi indulat nem volt bennem,amikor irtam csak akkor éppen azt éreztem,hogy a segítséget lehet másként is értelmezni, pl. megalázkodás a cél elérése érdekéért,gyávaság, stb. egyébként számomra minden hozzászólás hasznos. Mindenből lehet tanulni,értelmezni. Köszi nem akartalak megsérteni, szivesen veszem,ha bővebben is kifejted a véleményed. üdv.
2012. szept. 10. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!