Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? (Lent kifejtve)

Mit tegyek? (Lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején. Fiúnak születtem, de nem tudok azonosulni vele, immár sokadik éve.


Idestova legalább 10 éve, hogy érzem, nem stimmel velem minden, azon túl, ahogy kinezek, az sem, ami vagyok. Régen (8-9 éves koromban) is gondoltam már rá, hogy mennyire utalok fiú lenni, mennyire nem tudok azonosulni ezzel a helyzettel. Akkor még nem zavart annyira, hisz 8-9 évesen még csak bizonyos dolgokban tér el a két nem.


Idővel "hála" a hormonoknak elindult a ferfiasodas, megjelent a várva várt arcszorzet, meg úgy amblokk, a mindent beborító szőrzet kialakult, nomeg a férfias csontozat, kinézet. Ruhellem. Kb ezzel tudom a legjobban leírni. Mind a mai napig, fiatal felnőttként kényszeresen tepkedem az arcomon megjelenő szort, ahol érem, ott próbálom eltüntetni, természetesen mindhiaba. Régebben ott vágtam a szőrt ahol tudtam, de ezzel fel kellett hagyjak, kötelességem volt hagyni, hogy ellepjen, mert ha nem teszem, mindenképp nevetség tárgyává valok (viszont ahol nem látszik feltétlen, ott borotvalom a szőrt).

Nem szeretem a hangom sem, ezt a mély, számomra elviselhetetlen hangot, ezért próbálok mindig magasabb hangszinen beszélni, hogy számomra kellemesebb legyen.


Miben hasonlitok a többi férfira? Hát, érdekel a történelem, és néhány videojatekkal szívesen játszok, és főként más lányok tetszenek. Ennyi. A sört ki nem allhatom, focit nem szeretem, kocsikhoz nem értek, erős nem vagyok, nem is szeretnék soha kigyúrt állat lenni, szimplán egy aranyos és szép nő.


Viszont számtalanszor elképzeltem már magam nőként, hogy milyen lennék, hogy neznek ki, hogy szeretnék kinézni. Szép hosszú haj, ilyen meg olyan ruhák... Ezért döntöttem úgy nemrégiben, hogy megnovesztem a hajam, ami valljuk be, érezhető örömöt okozott :)


Lehet furcsának tűnik, de az elképzeléseim között szerepelt meg az is, hogy ha úgy döntenek, pontosabban ha persze megvalósítható lenne, milyen tetovalasom/piercingem lenne. Viszont jelen esetben, akármennyire szeretném is, sose lesz egyik se, mert rajtam nem állna jól, legalábbis a környezetem nem viselné el, nevetség tárgyává valnek.


Szeretnék sminkelni, szépnek látszani és annak érezni magam. Sajnos még lettem aldva valami csodás kinezettel az Y kromoszoman kívül, de annyira, hogy kutyának nem kellek.


Minden esetben, amikor elmegyek strandra/fesztiválra, vagy akár csak az utcára, ha szembejön egy lány, nem arra gondolok, hogy hű de jó lenne meg...., hanem elont egy érzés, egyfajta irigyseg, hogy "de jó neki, biztos élvezi, hogy nőnek született", ami lehet nem igaz, de számomra egy megváltás lenne.


Nos, sokat nezelodtem már neten, sok infót megtudtam a nemvalto műtét hogy S mintjerol, de nem tudom, mit tegyek. A családom elég konzervatív, nem tudom, mit szólnának ehhez, vélhetően nem támogatnának. Viszont nem tudom magam elképzelni férfiként, egyszerűen undorodom magamtól, és akarmikor, amikor egy lányt meglatok, elfog egyfajta szomorúság, hogy nem, én sose lehetek olyan, mint ő. De megis, titkon abban reménykedem, hogy hátha holnap lányként ébredek fel ebből a remalombol, avagy fel se kelek. Ti mit tennének a helyemben?



2019. aug. 6. 02:47
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Én a nemváltó műtét mellett döntenék a helyedben. Mármint, a család oké, nem fogadná el. De az írásodból is látszik, hogy így konkrétan szenvedsz. Így sose tudnál igazán boldog lenni. Na meg a családod ha szeretnek, akkor végül el fognak fogadni úgy, ahogy vagy. Szóval szerintem ez egyértelmű, hogy ide nemváltó műtét "kell". Az emberek, ismerőseid majd megbékélnek vele, ha nem, akkor pedig úgy is jobban jársz nélkülük. De így lényegtelen, felesleges élni, hogy tudod, hogy így úgy sem lehetsz boldog, ebben a testben.
2019. aug. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
87%

Igen szerintem is a legjobb megoldas a nemvalto mutet meg hormonterapia

Figyelj ha te kisminkelve erzed jol magad akkor sminkeld ki magad

Ha noi ruhaban akkor vegyel fel noi ruhat

Ne masok velemenyevel foglalkozz kerlek mert akkor sosem leszel boldog igazan

Es mikor mar a halalos agyadon fekszel nem az lesz az utolso gondolatod hogy milyen szar volt ferfikent hanem hogy egy csodalatos nokent elted le az eleted

En nagyon remelem hogy sikerul megtalalnod a megoldast es boldog leszek a borodben sok sikert!!

2019. aug. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Nem kell rögtön műtétben gondolkodni, először próbálj öltözködni a vágyaidnak megfelelően. De ahogy nézem, nálad csak a külsőségekben nyilvánul meg a nőiesség iránti vágy... vagy szeretnél pasizni, babázni, csajos dolgokat is csinálni?
2019. aug. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Most a családodnak kell a te életedet élni? Vagy neked? Tedd azt amit szeretnél ahogy jól érzed magad

A te életed ne más legyen a fontos ❤

2019. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben ott vágtam a szőrt ahol tudtam, de ezzel fel kellett hagyjak, kötelességem volt hagyni, hogy ellepjen, mert ha nem teszem, mindenképp nevetség tárgyává valok"


Hú, mennyi ideig nem szőrtelenítettem csak azért, mert féltem, hogy megbámulnak vagy kinevetnek! Most már kb. fél éve szőrtelenítek majdnem mindenhol és nem érdekel, ki mit gondol. A körmöm is hosszú és szoktam festeni színtelen lakkal és nemrég meg is dicsérték!


"Miben hasonlitok a többi férfira? [...] főként más lányok tetszenek."


Ebben a leszbikus lányokra is hasonlítasz. :)


"Szeretnék sminkelni, szépnek látszani és annak érezni magam."


Akkor sminkelj, vegyél magadnak női ruhákat és vedd fel őket olyan helyeken, ahol megteheted! Kísérletezz! :)


"A családom elég konzervatív, nem tudom, mit szólnának ehhez, vélhetően nem támogatnának."


Ha jól értem, elég fiatal vagy és anyagilag is függsz a szüleidtől. Dolgoznod kell és összegyűjteni a pénzt, mert a tranzíció költséges dolog. A lelki támogatás más kérdés, de erre vannak a barátok. :)


Én szívesen beszélgetnék veled, írj, ha te is szeretnél. :) 30 éves nem bináris / transzfeminin identitású vagyok.

2019. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
válts nemet
2019. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! ☺️


#3: mit értesz csajos dolgok csinalasan? Babazni azt nem szándékozom, amennyiben Barbiera és társaira célzol. De ebben nem hiszem hogy eltérnék a többi lánytól, 18 év felett nem hiszem, hogy ők sokat babaznanak :)


Viszont, ha már belsosegek: sose tudtam azonosulni a fiúk agresszív viselkedésével, eszembe se jutott soha a verekedés, mint "szórakozási forma". Egyetlen fiubaratom van, akivel nagyon jóban vagyok, viszont a legjobb barátom is lány, és még egy lány van az életemben, akit merek nagyon jó barátomnak nevezni. Főként az egyik lánnyal tudok sokat beszélgetni, akár lelki dolgokról beszélni, amiről (lehet csak én fogtam ki rossz embereket) fiúkkal nem igazán tudtam.


Ez lehet hogy nem ennek a helyzetnek köszönhető, de ha egyes férfiak lealacsonyitoan beszélnek a nőkről altalanossagban, akkor rosszul érzem magam.


A pasizast meg nem próbáltam, nem volt rá alkalmam :) viszont ha már itt tartunk, igen, szívesen kipróbálnám, de csak "nőként". És igen, szívesen átélnem azt is, hogy az utcán megfordulnak utánam, hogy "harcolnak" értem. :)


Bocsánat, ha nem logikus a szövegszerkesztes, próbáltam összeszedni a gondolataim, nem tudom mennyire sikerült normálisan ☺️

2019. aug. 6. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:
19%

Jézusom...hova süllyedt a világ

Ez 2019....

Szánalmas...


Csak gratulálni tudok az ilyenekhez...

2019. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14%
Mit ennék a helyedben? Nem tudom de nagyon örülök hogy nem vagyok a helyedben. Férfi vagyok és nem akarok nő lenni de a nőket akarom. Szóval ez nálam egyszerű. Nem tudom hogy genetikusan bszódott-e el nálad valami agyban vagy csak az elmében létezik-e a problémád, de mindenkinek könnyebb lenne ha javítható lenne és persze belsőleg nem külsőleg. Az emberek amúgy sokmindent képesek elfogadni. Tolókocsit, összeégett bőrt, súlyos betegséget stb. Miért pont a te eseted lenne más? Szerintem Stephen Hawking is álmodott arról hogy 50 évesen sétál a parkban, vagy lemegy focizni a haverokkal... Szóval az elfogadás is sokat segítene. És ez azért is lenne jó mert a másik út semmivel sem könnyebb. Van aki a végén elégedett és nem kevés önámítással azt gondolja hogy ő mostmár szép és szexi és nő is... pedig csak úgy néz ki mint Bruce Jenner (South Park jól mintázta meg őt anno). Szóval ahogy nem lehetsz se sárkány, se meggyfa, se pókember, úgy nem lehetsz valódi nő sem. Bár ki tudja lehet hogy pár tízmilla elköltése után azt fogod majd képzelni. A nemváltó műtétet szerintem fizeti a tb ha orvosilag indokolt de az olyan mint az SZTK-s művégtag. Nagyon messze van az "elfogadható" szinttől. Mindenképp keress egy olyan pszichológust, hipnotizőrt vagy akárkit aki át tudja programozni ezeket a gondolatokat a fejedben! Hátha sikerül. Állítólag az elme manipulálható csak jó szakember kell hozzá amiből nincs sok. Aztán ha minden csődöt mondott akkor jöhet a hentes, de azt már nem várjuk meg. :)
2019. aug. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!