Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek depressziós vagyok?

Szerintetek depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok és már 3-4 éve szinte semmihez sincs kedvem, semmiben sem lelem igazán örömöm. Hétköznap reggelente fáradtan ébredek, gyakran fáj a fejem és a szemem, a reggeli nem esik jól, fáj tőle a hasam, fogmosás közben öklendezek. Munkába menet fizikailag rosszul vagyok, émelygek, hányingerem van; ha a buszon háttal kellene utaznom, biztosan el is hánynám magam. Munka közben alig tudok koncentrálni, fejben teljesen máshol járok. Az emberekkel való interakció valósággal elszívja az energiámat, kínzás már az is, ha végig kell hallgatnom másokat vagy ha csak hozzám szólnak és válaszolnom kell.

Hazafelé menet hullafáradt vagyok, sokszor le is hunyom a szemem a buszon, de aludni nem tudok. Délután és este már senkivel sem akarok találkozni, semmilyen közösségi programhoz nincs erőm, csak arra vágyom, hogy otthon legyek és egyedül pihenhessek a komfortzónámban, melyet filmek, sorozatok, videojátékok töltenek ki. Számomra egyedül ezek jelentenek egy kis kikapcsolódást (vagy inkább menekülést a valóságtól) és sikerélményt, de csak átmenetileg.

Este nehezen alszom el, 9-10 körül fekszem le, de gyakran még éjfélkor is csak forgolódom. Előfordul, hogy hajnali 3-4 körül felébredek és nem tudok visszaaludni, 5-kor pedig már fel kell kelnem.

A hétvégék kevésbé szörnyűek, szombaton általában sikerül kipihennem magam, de vasárnap már végig rossz kedvem van. Ha csak eszembe jut, hogy másnap menni kell vissza a mókuskerékbe, szó szerint a sírás kerülget.

Bulikba, rendezvényekre nem járok, nem vágyom emberek közé, már a gondolata is annak, hogy egy zajos, arc nélküli tömeg vesz körül és hogy beszélgetnem kell másokkal, akik véleményt alkotnak rólam, megítélnek, ha esetleg nem felelek meg a velem szemben támasztott elvárásaiknak, szorongással tölt el. Emiatt munka mellett csak akkor mozdulok ki otthonról, ha boltba, postára kell menni vagy esetleg valamilyen hivatalos ügyet kell személyesen elintézni. Illetve 2-3 havonta eljárok egy prostituálthoz (vele vesztettem el 5 éve, azóta vagyok rendszeres vendége), de inkább már egy ideje csak szükségből megyek, ugyanis igazából a szexet se élvezem már annyira, nincs meg utána az a kellemes fáradtság és kielégültség érzése, mint eleinte.

Rendes lánynál egyébként esélyem nem lenne a külsőm, a személyiségem és az életmódom miatt, de még ha lenne is, egy kiegyensúlyozott párkapcsolat kialakításához és fenntartásához már végképp nem maradna energiám. Emiatt utcán és egyéb nyilvános helyen sem szoktam megnézni a vonzó külsejű nőket, inkább szándékosan másfelé nézek, hogy ne is lássam őket és ne legyek frusztrált, amiért láthatatlan vagyok a számukra.

Régebben szinte minden évben elolvastam legalább 4-5 könyvet, néha egyet többször is. Manapság ha elkezdek is egyet, 1-2 fejezet után megunom vagy épp arra leszek figyelmes, hogy hiába olvasok, nem fogom fel a szöveget. Ilyenkor elmegy a kedvem az egésztől és abbahagyom. Sokszor filmekkel, sorozatokkal is úgy vagyok, hogy belekezdek, de 10-20 perc után ráunok és kikapcsolom.

Új hobbik kereséséhez nincs kedvem és energiám. Szinte semmi sem kelti föl az érdeklődésemet, vagy ha esetleg mégis, az is csak rövid időre de annyira nem, hogy cselekvésre ösztönözzön.

Igyekeztem tömören és lényegre törően fogalmazni, bocsi ha ennek ellenére hosszú és vontatott lett a szöveg.

Köszi, hogy végigolvastad és azt is, hogyha esetleg válaszolsz.


2019. okt. 21. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te valami olyasmit dolgozol, amit nem szeretsz, és ezen változtatni kéne.
2019. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

En is kezdtem belecsuszni a depibe,sajnos en is folyamatosan faradtan ebredtem, kedvem nem volt bemenni melozni, oklendezes fogmosas kozben stb stb. Csak en mashogy vezettem le a feszkot, nehany hasonlo cipoben levo baratommal hetvegente jol leittuk magunkat (tehat en nem egyedul menekultem, hanem ink a tudatombol). Aztan masnaposan meg egesz hetvegen csak a sotet szobaban fetrengtem, belekezdtem nehany sorozatba, vasarnap meg rosszul voltam attol, hogy folytatodik.


Oriasi szerencsem volt, mert ki tudtam jonni kulfoldre szakmai gyakorlatra, es a kornyezetvaltozas rendberakott.


Ilyenkor talan az segithet, ha keresel vmi uj impulzust az eletedbe, amit megszeretsz (pl. valami sport, egyeb hobbi), es hidd el jobb lesz. Csak probald meg! Ezen keresztul lesz egy sajat profilod, lesz valami ami TE vagy, es - tudom ez hihetetlennek hangzik - de emiatt elobb utobb part is fogsz talalni. Aztan szepen lassan egyenesbe kerulsz. Legyen valami celod, igyekezz uj dolgokat megtapasztalni, uj impulzusokat szerezni!


Teljesen normalis egyebkent amit erzel, sokan vagyunk/voltunk igy.

2019. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
DE hát mi van a családoddal? Nem lehetsz egyedül! Ha igen, az a baj. Költözz haza, vagy valamelyik testvéredhez. Ha véletlenül nincs senkid, olyan munkát kéne keresni, ami kint a levegőn, természetben van, és emberek között.
2019. nov. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!