Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nekem a vezetékneven Király....

Nekem a vezetékneven Király. Áttudom íratni/angolosítani King - re?

Figyelt kérdés
Igazaból azért kell, mert nem szeretném az idióta családom nevet viselni,(mivel szánalmasan viselkedtek velem a múltban, nem is jó a kapcsoaltom velük) de mivel már sokan hozzászoktak a nevemhez,ezért úgy gondolom így praktikus lenne megváltoztatni/angolosítani

2019. nov. 2. 15:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Elmultam 18
2019. nov. 2. 15:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet csak úgy felvenni egy külföldi családnevet, mert az neked tetszik. Még akkor sem, ha fordítása a meglévőnek.

[link]


"A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét –különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével –nem lehet engedélyezni.

Különös méltánylást érdemlő körülményként értékelhető többek között, ha az ügyfél bármely egyenes ági felmenője által viselt családi név felvételének engedélyezését kérelmezi és igazolható a felmenő és a kérelmező közötti családi kapcsolat (családfa felállítás) vagy a kérelmező külföldön hivatalosan nevet változtatott és a külföldi névváltoztatás tényét okirattal tudja igazolni."

2019. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi.
2019. nov. 2. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Egyből angolra... Na ez is sokat elárul a mai kor emberéről...


Mit tettek veled ami miatt így vagy?

2019. nov. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!