Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívnak egy lányt a fiú...

Miért hívnak egy lányt a fiú osztálytársai a vezetéknevén?

Figyelt kérdés

Osztálytársaim lány létemre Töröknek hívtak szinte mindig, annak ellenére, hogy van rendes keresztneven is, Barbi.


Miért hívtak Töröknek? Nem úgy jött le, mintha gúnyolódtak volna. (Hé Török, Török, meg ilyen megszólításaim voltak.) Lehet, hogy az volt az oka, hogy nem vagyok nagyon lányos, hanem fiúsabb?


2017. aug. 8. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem tetszik a Barbi név, szóval én is inkább Töröknek hívtalak volna.
2017. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is vezetéknéven szólítottuk egymást, vagy vezetéknévből képeztünk becenevet. Mi szerintem azért csináltuk, mert vezetéknévből nem volt 2 ugyan olyan, keresztnévből pedig igen.
2017. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért, mert fiús vagy és havernak gondolnak.

Nálunk a suliban csak a fiúkat hívták vezetéknéven. Bár nekik is inkább a vezetéknévből kreált becenéven. Szerintem vezetéknéven hívni valakit bunkóság és durva. Ha nem tetszik, akkor szóljál nekik, hogy vagy rendes neved, hívjanak azon.

2017. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!