Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért bántok fizikailag...

Miért bántok fizikailag gondolatban mást vagy magamat?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta gyakran képzelem el, hogy kínoznak mindenféle módszerrel, vagy engem magamat, vagy elképzelem, hogy valaki más vagyok, és őt.

Tudom, betegen hangzik. Zavar is, hogy ez van. Nem tudom az okát. Sosem bántottak. Sosem akarnám, hogy ténylegesen bántsanak, és azt sem, hogy mást kínozzanak. Fejben mégis erről "álmodozok".


2019. nov. 18. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tudatalattid nem úgy gondolja a dolgokat mint te. Lehet, hogy azt akarja, hogy téged, vagy valaki mást kínozzanak, és te azt látsd.


Vagy ha ez az előző pár mondat nem igaz, akkor viszont az is lehet, hogy tudat alatt félsz a bántalmazástól.

2019. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Önkielégíteni szoktál rá?
2019. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Biztosan nem akarom, hogy engem kínozzanak. Én sem akarok mást. Ez a kettő száz százalék. Hogy mást, és azt látni, őszintén, erre nem tudtam rávágni azonnal, hogy kizárt, de pár gondolatsor után már igen, azt sem szeretném. Viszont elgondolkodtató, hogy miért nem tudtam azonnal rávágni.


Lucifer-666: Nem! Nem izgat egyáltalán, egyszerűen csak eljátszom magamban és kész.



Kihagytam két szerintem fontos dolgot. Olyan rég volt, már el is felejtettem, de amikor kisgyerek voltam, bántottam az állatokat. Nem olyan vérkomolyan nevezhető állatkínzásnak, de néha csináltam olyat, hogy pl. simogattam egy kutyát, és amikor senki sem figyelt, megmarkoltam a bőrét és jól meghúztam, hogy fájjon neki. Sétáltattam a szomszéd kutyáját, és megpróbáltam lekényszeríteni egy kis szakadékon, hogy ugorjon, ahova nem akart ugrani. Szerencséer ez elmúlt, ahogy nagyobb lettem. Furcsa, emrt egyébként imádom a kutyákat, és minden állatot, sőt egy állavédő sereggel is dolgozom ma már.

A másik, ami talán számít, hogy kisgyerek korom óta szeretem, imádom, azokat a filmek, sorozatokat, ahol speciális módon végeznek az emebrrel vagy épp megmentik őket, de mutatva minden részletét, és fájdalmas. Szóval nem az a lényeg, hogy az emebr halott legyen benne, az öldöklős filmeket kimondottan utálom. De szeretem például a Dexter sorozatot, ahol a legkülönfélébb módokon öl a sorozatgyilkos, szeretem a Fűrész összes részét nagyon, ahol az emberek magukat megkínozva próbálnak kijutni. Szeretm a Grey's Anatomy sorozatot, ahol rengeteg olyan történés van (repülőbaleset, vonatbaleset stb.) ahol jól mutatják, hogy mentik meg az orvosok az ember életét, de sokszor nincs időm fájdalomcsillkapítóra, nicsn leehtőség altatásra, éberen megműtik akár.

Mire ezt leírtam, az első válaszolónak írt válaszomra is megkaptam a választ, hogy szertném-e nézni. Rájöttem, hogy azért gondolkoztam el, mert szeretem nézni. Képernyőn. Élőben viszont nem bírnám, nem szeretném látni soha.

2019. nov. 18. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Fel kéne keresned egy szakembert még mielőtt a hangok mondják és megölöd a páréves kisgyerekeidet a jövőben...


Lehet nem ennyire komoly a helyzet de kérlek a magad és mások egészsége érdekében járj ennek utána szakembernél!

2019. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincsenek hangok, sosem lennék képes bántani senkit. Kisgyerekként okoztam néha fájdalmat néhány állatnak, de már erre sem lennék képes, sőt állatmentéssel, állatvédelemmel foglalkozom.

Pont emiatt zavar ez az egész, hogy nem értem, miért játszom ilyen gondolatokkal, hogyha egyébként képtelen lennék bármilyen ilyen jellegű cselekedetre.

2019. nov. 21. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!