Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem merek segítséget kérni,...

Nem merek segítséget kérni, ezen hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Középiskolás vagyok, és egyszerűen nem merek segítséget kérni, hogyha valami nem megy(ami elég gyakran elő szokott fordulni). Nagyon mélyen bennem van ez a mit gondolnak mások dolog, és emiatt egyszerűen nem merek segítséget kérni. Van, hogy párszor kérek segítséget, de olyan eléggé kellemetlenül érzem magam, eléggé kívül van ez a komfort zónámon. Már fordult olyan elő, hogy segítséget kértem, és ennek ellenére sem értettem meg a dolgot, és többször már nem akartam segítséget kérni. Ez akkor a legrosszabb, amikor mindenki ért valamit, csak én nem.

Szerintetek hogyan tudnám az ezzel kapcsolatos gátlásaimat leküzdeni?


2019. nov. 24. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Törekedj mindig arra amit diktálnak az érzéseid és azokat fogadd el, ne idegeskedj semmin se.. ha valami nem megy nem kell erőltetni, és ha rábízod magad úgymond "az életre" elfogadva a gátlásaidat is, majd meglátod előbb utóbb jól fognak alakulni a dolgok..
2019. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Van egy olyan mondás, hogy inkább egyszer nézzenek hülyének, mint hogy hülyén halj meg.

Egyébként hülye kérdés nem létezik, csak hülye válasz.


2. Mindenki tudatlannak született, ezért természetes ha nem tudsz valamit vagy úgy érzed, hogy semmi közöd a témához. Inkább tehet róla az oktatási rendszer, mint te.


A lényeg mindig, hogy neked ne legyen rossz. Fontos nagyon a tanulás, a barátok, de te is az vagy.

Megtanulni csak úgy tudsz valamit, ha megérted és gyakorlod az adott téakört. A memórizáláshoz pedig koncentráció, energia és kipihentség kell. (célszerű adni időt az infomrációnak, aludni rá és nem zh előtt megtanulni az egész év anyagát).


A lényeg, hogy ne érezd magad emiatt rosszul.

Vagy védd meg magad! Tőlem is kérdezhetsz ha gondolod. Meg az oldalon többen is szívesen segítenek.

2019. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te megaláznál valakit, aki értetlen? Megérdemli az olyan, hogy figyeljenek rá?
2019. nov. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg! Ha látsz valakit aki segítséget kér,vagy tőled kérik akkor te rosszat gondolsz az illetőről? Mások se fognak emiatt neheztelni rád.
2019. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!