Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a sportolá...

Hogyan kezdjek neki a sportolásnak? Változtatni szeretnék. Tapasztaltabb emberek segítségét szeretném kérni, mit hogyan csináljak.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Soha nem voltam az a sportrajongó, nem is szerettem sportolni, mert béna voltam mindenben és sokat cikiztek ezért. Viszont most érzem magamon, hogy kicsit el vagyok hízva.Nem olyan vészesen, de van rajtam 5 kiló felesleg maximum.Ami inkább nem is felesleg, csak jó lenne, ha ez nem zsír hanem izom formájában lenne rajtam. Jelenleg egyetemre járok, és az étrendemen nem nagyon tudok változtatni. Arra gondoltam, hogy amíg szorgalmi időszak van elkezdek futni meg esetleg otthon tornázni, majd ha hazajövök akkor eljárnék konditerembe is. Tudtok nekem tanácsokat adni, hogy mire figyeljek?

2015. ápr. 17. 13:34
 1/7 A kérdező kommentje:
sajnos pénzem nincs ilyen csoportos foglalkozásra eljárni. meg időm se nagyon, hogy ezekhez alkalmazkodjak.
2015. ápr. 17. 13:36
 2/7 A kérdező kommentje:
azt kihagytam még, hogy 158 cm és 56 kg vagyok
2015. ápr. 17. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, szerintem jo de ha te azt akarod akkor elkell h fogadja mindenki. Hat kondizz kicsit szerintem.
2015. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kondiba járni majd csak júniustól szeretnék. Ennek oka van. Egyenlőre csak furni vagy otthon tornázni szeretnék csak. Formásodás a cél.
2015. ápr. 17. 13:48
 5/7 Mr. S ***** válasza:
a legfontosabb amit sokan elfelejtenek a táplálkozás! nem arra gondolok, h mostantól csak cékla leven élhetsz hanem fektess hangsúlyt a tudatos táplálkozásra. zöldség, gyümölcs, ilyen-olyan fehérjék, stb
2015. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Zsírt leadni és izmosodni egyszerre nem lehet sajnos. Zsírból meg nem lesz izom. A jó alakhoz meg izom kell, attól leszel "feszes". Csak úgy tisztázom, ne legyünk tévhitekben.


Viszont semmilyen edzés nem alkalmas testformálásra, ha az étrend nem megfelelő. Se a futás se a kondi. A táplálkozáson valamelyest mindenféleképp változtatni kell ha szép eredményt akarsz elérni. Ha meg már időt áldozol rá, miért ne akarnál eredményt?


Picit komplikáltabb a dolog mind diéta, mind mozgás kérdésben, pár sorban nehéz tanácsot adni, de van egy egész "türhető" ingyenes e-könnyv, a sárga kapszula. Olvasd el, az alap információk benne vannak.


Otthon a tornát hanyagold, nekem mindig a 90-es években elterjedt aerobic kazetták jutnak eszembe róla, de saját testsúlyos edzést tudsz végezni otthon is, plusz két darab szerelhető súlyzó meg nem nagy beruházás. Így szinte az egész tested megtudod dolgoztatni. Utána meg mehetsz terembe is, ha kevés a terhelés.

2015. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül konditerembe járni. A Kiss Virágnak vannak fent a jutubon otthon végezhető edzései, kezdêsnek pont jó lesz, ezeket csináld hetente háromszor. Emellett próbálj minél több húst, halat, tojást, túrót fogyasztani, kb annyit, hogy kijöjjön a napi 1,5-2 g\ testsúlykilogramm. A szénhidrátfogyasztást mérsékeld, úgy , hogy heti fél- egy kilónál ne fogyj többet. Ez kb 2g \ tskg. Ha nem fogysz, akkor csökkentsd tovább, ha heti eg kilónál többet fogysz, akkor emeld meg picit. Járj el hetente kétszer fél órára bicajozni, kocogni, görkorizni,vagy csinálj bármilyen aerob jellegű mozgást is.

Nagyjából ennyi a titok. Izmosodni és fogyni tényleg nem lehet egyszerre, kivéve ha most kezded a sportot, így rövid ideig menni fog a kettő egyszerre.

Ezt csináld három hónapig, annyi idő alatt szépen lemegy a felesleg, és utána gondolkozhatsz izomépítésben.

2015. ápr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!