Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Felnőtt korban, hogyan lehet...

Felnőtt korban, hogyan lehet fejleszteni egy diszkalkuliás embert, hová lehet fordulni ilyen problémával?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt nő vagyok és gimnáziumban kaptam meg a diszkalkulia diagnózist. Már előtte is egyértelműek voltak a jelek, de több oka is volt annak, hogy nem jutottam el a kivizsgálásig :S


Miután megkaptam a diagnózist heti 2 délután jártam fejlesztőpedagógushoz, ahol megtanultam az alapokat. Jobb-bal, kevesebb-több. Akkor még tehernek éreztem az egészet egy bizonyítéknak, hogy tényleg buta, fogyatékos és semmirekellő vagyok. Öngyilkosságon gondolkoztam.


A gimnázium után felvettek főiskolára, de állandóan úgy éreztem, hogy úgyse fog menni, mert fogyatékos vagyok... a vizsgákra már be sem mentem, mert féltem a kudarctól és a szégyentől. Ez után sokáig jártam terapeutához, aki kezelte a depressziómat és sikerült eljutnom odáig, hogy szeretnék fejlődni a lehetőségeimhez mérten.


Felnőttként hová tudnék fordulni ilyen problémával?



2019. nov. 27. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Na ne mond már h csak a gimiben jöttek rá h nem tudod mi a jobb és a bal. Előtte meg volt minimum 8 év általános iskola
2020. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1, ahogy írtam: előtte is egyértelműek voltak a jelek, de több oka is volt annak, hogy nem jutottam el a kivizsgálásig.

1. nem vagyok már olyan fiatal, amikor általánosba jártam sok tanár azt se tudta, hogy mi az a diszkalkulia. Én is gimiben hallottam erről először, ahogy a szüleim is.

2. azt tudták, hogy van valami baj, de attól féltek (a szüleim is és az osztályfőnököm is), hogyha kiderül rólam valami, akkor áttehetnek kisegítő iskolába, később nem találok majd munkát, nem vesznek fel gimnáziumba stb.

3. megtanultam kompenzálni a hiányosságaimat egy bizonyos szintig, ezért valójában a környezetem nem érzékelte 100%-ban azt, hogy mekkora a baj. Nyilván nem mindent lehetett elkendőzni, de csak gimiben jutott el az egész egy olyan szintig, (illetve akkor kerültem egy olyan szellemi közösségbe), hogy elismerték, segítségre van szükségem.

2020. febr. 25. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!