Öngyűlölet ellen?

Figyelt kérdés

Az önbecsüléssel mégis mire megyek? Én úgy se kellenék senkinek, mert én soha nem leszek elég jó. A volt osztálytársak, munkahelyen a volt főnököm, és az exeim (de leginkább a legutolsó) mindig azt bizonyították hogy én soha nem leszek jó. Az osztálytársaim kigúnyoltak mert szolid, csendes voltam, a volt főnököm szimplán csak utált. Az élet is a volt osztálytársaimat igazolja, hiszen ők nincsenek egyedül, boldog kapcsolatokban élnek. Tehát ők a jók, míg én a senki, mert a kutyának se kellek. A suliban is én voltam az egyetlen akinek nem volt egy biztos baráti köre. Tesi órán se voltam sose ügyes, ezért is kinevettek.

Az exem pedig csak kihasznált. Én sok mindent megtettem érte, míg ő értem nem sok mindent, hazudott, és még csúnyán is szakított. Nyilvánvalóan az új nője biztos jobb, mint én, hiszen én sose vagyok elég jó, kedves senkinek.

Egyszerűen utálom magam, mert csinálhatok akármit se leszek ebben az életben sose elég jó. Már sokszor élni sincs kedvem.

Normális válaszokat szeretnék.


2019. dec. 17. 17:03
 1/4 Blade Bone ***** válasza:
100%

Nem arra kell elsősorban törekedni, hogy a legjobb legyél, hanem arra, hogy a legtöbbet tudd kihozni saját magadból. Ha az elsőt tartod szemelőtt mindig labilis fogsz maradni, hiszen mások sikereit nézve bárki megingana. De ha elég bátor vagy magaddal szemben a határaidat meghúzni és akár át is lépni, akkor könnyedén elérheted az álmaid.


Egyébként az én véleményem a jelenlegi helyzetedről csupán annyi, hogy nem árt ha ezt az oldalt is megismered, hiszen ettől is több leszel, később már ezeken a problémákon már nem fogsz elakadni.

2019. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
86%

Kaptál pár pofont az élettől, rendben. De ettől függetlenül változtathatsz a helyzeteden, érted? VÁLTOZTATHATSZ, mert nincs az kőbe vésve hogy te nem vagy és sose leszel “elég”.

Szóval gondold végig hogy milyen akarsz lenni, ki akarsz lenni, és kezdj el az alapján cselekedni, akkor is, ha ez nehéz. Csak lassan, lépésről lépésre, keményen. Mert könnyű megoldás nem létezik a problémádra.

Tedd magad büszkévé, és megjön az önbecsülésed. És hogy azzal mire mész?

Egyrészt, ha elégedett vagy magaddal, az boldogabbá tesz.

Másrészt, a magabiztosság vonzó, szóval több eséllyel figyelnek fel rád.

Szóval adj esélyt magadnak a javulásra, fejlődésre, küzdj meg azért, hogy egy kedvelhetőbb, jobb ember legyél, és előbb-utóbb olyanokkal is összehoz majd a sors, akik megbecsülnek, és akikkel jól érezheted magad.

Szóval hajrá, mindent bele, küzdj meg egy jobb életért, emeld fel magad, ha már más nincs, aki felsegítsen! Vegyél példát nálad sikeresebb emberekről, és mindig cselekedd azt, amit a leghelyesebbnek érzel (a lelked mélyén te is biztosan tudod, hogy mi a jó és mi a rossz, szóval menni fog az). Sok sikert és kitartást! ;)

2019. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően mindenki ugyanolyan. Senki nem jobb, vagy rosszabb. Te hiszel a gondolataidnak h te más vagy. Tedd fêlre ezeket a gondolatokat, mert ezek miatt vagy más. Ne hidd el a hangokat amiket a fejedben hallasz. Keresd magadban azt ami nem gondolat, és nem változik. Ha megtalálod nem kell önbecsülés, mert az is szükségtelenné válik..
2019. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mindig azon a véleményen voltam, hogy csakis magadnak kell hogy megfelelj. Ezt tanuld meg, mert ha másoknak akarsz megfelelni, az egész életedet megkeserítik.

Ha jót teszel másokkal, valószínűleg nem fogod visszakapni, sőt az ellenkezőjét teszik. Ez nem a te hibád, az eltorzult emberi magatartás, másokhoz való viszonyulás, és az önzőség gyümölcse.

Csinálj olyan dolgokat, amiktől jól érzed magad. Pl eddzél, olvass, rajzolj, zenélj vagy bármit ami jól esik, és fejlődj benne. Légy büszke magadra, hogy kiolvastál egy újabb könyvet, megtanultál egy újabb darabot vagy már jobban megy a sport.

Én pl rajzolni szoktam. Ha jól sikerül vagy látom a fejlődést, tudom azt érezni, hogy valamiben jó vagyok, és hatalmas elégedettséggel tud eltölteni. És tudod miért? Mert NEKEM tetszik. Nem másnak, nekem. Csakis magamnak csinálom, és ez a lényeg!

Remélem tudtam segíteni^^

2020. jan. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!