Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mivel szeretnék...

Nem tudom mivel szeretnék foglalkozni a jövőben, nem tudom milyen hobbijaim legyenek, folyamatosan feszült, ingerült vagyok? 19F

Figyelt kérdés

Teljesen kilátástalan számomra a saját jövőm, nem tudom mit akarok csinálni, hiva akarok menni, tsnulni vagy dolgozni akarok, etc. Érdekelnek a nyelvek, de a hallásom kicsit rossz, van hogy többször kell elismetelni valamit hogy megértsem mert olyan mintha össze folyna a beszéd (mármint bármilyen nyelven, legyen ez magyar vagy angol),érdekel az informatika, programozni szoktam néha magamban meg a suliban, meg hálózatokat építeni gyakorlatban, de ennek az elméleti része (mint protokollok, ilyen meg olyan időzítők, stb) nem megy. Ha tovább akarok tanulni ahhoz mindenképp albérletbe kell költöznöm, de a teljes alberletek drágák, barátom nincs akivel össze tudnánk hozni közösen, szobát viszont nem szeretnék bérelni, mert annyi felé ember ahány csillag az égen, unokatesómtól is volt már hogy lopott a társbérlő. Ha tovább tanulnék szeretnék a szakmában ha lehetne, de neten még gyakornoki állást is csak olyat találok, ami 2-5 év tapasztalattal, ilyen olyan "debug" rendszer ismeretét igényli,szüleim viszont nem tudnának támogatni ebben sem. Ahol jelenleg állok (helyzetet nézve), van két "barátom", közülük az egyik nem tanul tovább hanem a tervei szerint a saját falujába megy vissza dolgozni hogy (allitasa szerint) a szüleinek segítsen, de ő is tudja hogy azon a környéken így mem fog tudni segíteni, a másik szintén nem tudja mit akar csinálni a jövőben, csak ő ki sem akar próbálni semmit, csak azt ismétli hogy "Ha csajnak születek másabb személyiségem lenne, szóval a sors kicseszett velem".

Nem tudom mit tehetnek, feszült, ingerült vagyok, hamarosan vizsga és sok mimden tökéletesen megy, de ami nem, az azért nem mert nem érdekel (például mikor érdekel a matek, de a fizika már nem, és a matekra fokuszalsz).


Hogy jöhetnék rá, mit kéne tennem?


2020. febr. 1. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Engem a szüleim nem segítenek 21 éves korom óta. Előtte is inkább visszafogtak.


Önállósodás jó dolog. Pár dologba belekezdeni és elbukni benne szintén jó dolog. A siker sok sok bukásból épül. De csak akkor, ha tudsz tanulni a bukásokból.

Amíg CSAK másra támaszkodsz, sosem lesz saját akaratod, sosem lesznek saját terveid.

Miután megtalálod saját utad és látod, egyedül is megy, érdemes visszatérni a többiekhez. (nem mellékes, hogy a legtöbb mese, amíg gyerekként hallottál pont ezt tanítja, most jó lenne elkezdeni). Amikor már egyedül megy, a segítség valódi segítség lesz és nem veszi el előled a lehetőségeket.

2020. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdésre fókuszáljunk ha lehet.
2020. febr. 1. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Úgy

Jöhetsz

Rá,

Hogy mit kéne tenned,

Hogy teszed. És ha nem jön össze, újra neki kezdesz valaminek.


Te választod azt, hogy nem keresel szobatársat. Ha nem bízol benne elég lenne egy széf is, vagy egy zárható tároló. Nem kell 200ezres albérlet. Az emberek (kivéve a c vitamisosok) nem lopnak egymástól. Amúgy mit lopjon el? A zoknid?


Egyáltalán ki mondta, hogy albérletbe kell költöznöd? Vannak más lehetőségek is. Akár koli, akár, ismerőshöz költözés, akár diák szálló, akár vallási koli. Ez mind olyan lehetőség, amit nem gondolsz végig. Nem kell egyedül luxus lakásban élned. Az első faluban/külvárosban is lakhatsz, ahol az albi ötöd annyi, mint a nagyvárosban.


Mi akarsz, válassz. Vállald. Nem. Megy, javíts rajta. Nem megy kérj segítséget, akkor sem megy, keress mást. Ezt írtam először. Fail fast and learn.


Mivel tesze tosza a kérdés és magad ellen hozol fel mentségeket és kifogásokat, kérdés, hogy akarod te ezt?

2020. febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Ad2, irány a HVG állás börze! Nézz szét ott, mindenhol tölts el max 10 percet és kapsz egy képet arról, mit csinálj, mihez lenne affinitásod.

Programozni tanulni egyetemen lehet munka mellett is, ha már valamilyen szinten értesz dolgokhoz.

2020. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, a leírtak alapján vannak kilátásaid, értesz dolgokhoz, csak motiválatlan vagy.

Hadj meg, egy két napot, vagy egy hetet is, arra, hogy ne foglaékozz ezzel a problémával, lehet túl beletemetkezdtél a gondolatokba, és nem tudod kellő távolságból nézni a problémát.

2020. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3, utánad válaszolt valaki aki egy telejsen életerő témáról kezdett el írni, az ő kommentje törölve is lett. De látom sikerült felnyomni az adrenalin szinted.

"Amúgy mit lopjon el? A zoknid?". Tárca, bankkártya, igazolványtartó. Soroljam?


"Egyáltalán ki mondta, hogy albérletbe kell költöznöd? Vannak más lehetőségek is. Akár koli, akár, ismerőshöz költözés, akár diák szálló, akár vallási koli. Ez mind olyan lehetőség, amit nem gondolsz végig. "

A környező kollégiumokba csak 3H-s diákokat vesznek fel, erre kifejezetten rá is kérdeztem mikor nyíltnap végén nézelődtem a városban.

Fent írtam, hogy két barátom van, mindkettejüket jellemeztem, ergo nincs ismerős akihez/akivel költözni lehetne.

Szóval de, végig gondoltam őket. Fent van amit találtam.


Azt sem mondtam hogy luxus albérletbe akarok menni, manapság minden piszok drága.


"Mivel tesze tosza a kérdés és magad ellen hozol fel mentségeket és kifogásokat, kérdés, hogy akarod te ezt?"

Én azt írtam le, ami a jelenlegi helyzet. Mire gondolsz? Mentség, hogy nem tudom mivel tudnék foglalkozni? Mentség, hogy már gyakornoki pozícióra legalább éves tapasztalatot kérnek olyanról, amiről az iskolában sosem Hallottál? Kifogás az, hogy nincs ezres ismerős listám, és még az a pár ember sem helyileg, sem szakmailag nem abban a rétegben van? Ugyan már.


"Ad2, irány a HVG állás börze! Nézz szét ott, mindenhol tölts el max 10 percet és kapsz egy képet arról, mit csinálj, mihez lenne affinitásod."

A leírásban csak egy adott állást említettem, de ezzel a mondattal megerősíteném, hogy a legtöbb álláskereso oldalt, csoportot időm nagy részében lapozgatom, viszont egy álláshirdetésből (vázlatpontokba foglalt sablonos feladatokból) senki sem fog rajonni, hogy van-e hozzá affinitása, nem hogy 10 perc alatt.


Minden esetre köszi a kiegészítő válaszod.


#5,mondhatni igen.

Esetleg annyit tudok tenni azzal kapcsolatban amit írsz, hogy 2 napot nem foglalkozok vele(péntek du, szombat), mert általában akkor nyugi van. Köszi neked is.

2020. febr. 2. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!