Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mikor élnétek szívesen?

Ti mikor élnétek szívesen?

Figyelt kérdés
Jelen, múlt, jövő, távoli jövő, távoli múlt?? Kb. melyik évek között élnétek (melyik évben születnétek és melyikben halnátok meg)?? Én valamikor az 1. vh. alatt születtem volna szívesen és valamikor 2000 körül haltam volna meg. Vagy pedig most születnék és élnék minimum 100 évet a jövőbe. Mind a kettőnek van pozitív és negatív oldala is. Ti mikor? Már régóta foglalkoztat ez a téma.

2020. márc. 17. 14:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is sokat gondolkodtam már ezen. Szivesen éltem volna a 18-19ik században a háborúig persze. De van pár dolog ami felett nem szabad szemet hunyni.

A forradalmi nézeteid vajmi keveset érnek amikor szétszakad a fejed és nem tudsz bevenni egy advilt vagy fáj a fogad vagy amikor a barátaid családtagjaid simán elviszi a tüdőgyulladás a hastifusz a spanyolnátha vagy a kolera.

Az itt válaszolok java része nem élné meg a 40 éves kort. A nagy számok törvénye alapján jó részünk szegény parsztcsaládban élna tésztán és krumplin a masik fele meg egy városban robotolna a hét minden napján.

Arról nem is beszélve, hogy császárral születtem anyámat pedig fiatal korában vakbélre műtötték szóval a 18ik században eleve megsem születtem volna.

2020. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A forradalmaknak az volt a célja hogy megdöntsék a vad kapitalizmust. Sikerült is csak itt leverték őket, lehet hogy ezt pl. én vagy bárki más ebből a világból megelőzhette volna. Figyu gondolj bele a legtöbb nagymama/nagypapa élt a 19. sz. elején és mégis van ki felhúzzon a buszon, mert azt az egy helyet szúrta ki magának és az egész busz üres. :-) :-D Na, de komolyan sokan élnek még.
2020. márc. 20. 23:06
 13/13 anonim válasza:
11es, annak a vegtelenul egyszeru eletmodnak is megvolt a maga szepsege. Dednagymamam peldaul le mernem fogadni, hogy kevesbe volt stresszes, maganak termesztett etelt kemeny munkaval, de egeszseges volt, 91evesen hunyt el. Nem garancia a modern technika, hogy sokaig fogsz elni. Sot, ha megnezed a statisztikakat, rengetegen "dolnek ki" a mai megfeszitett eletstilus miatt.
2020. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!