Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni azzal, ha túl...

Mit lehet tenni azzal, ha túl nagy bennem a gyűlölet?

Figyelt kérdés

Nem tudok szabadulni tőle. Egyszerűen nem megy a megbocsátás. Képes lennék megölni ezt a személyt és remélem nem fogom meglátni mert abból tényleg probléma lehet. Nem csak úgy mondom, képes lennék megölni.

Mit tegyek? Hogyan tudnám csillapítani ezt a gyűlöletet?

Katolikus vagyok, misére is járok rendszeresen. De egyszerűen nem tudok kiengesztelődni. Pedig egy súlyos bűn.



2020. márc. 20. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Állj át a sötét oldalra!
2020. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lépj túl azon a személyen,felejtsd el a múltatokat vagy kösd le magad valami hasznos dolgokkal,így nem fog az eszed rajta járni. Csesszél rá mikor meglátod és hidegen fog hagyni a dolog.
2020. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felul kell irnod az emlekeidet ujakkal. En is ugyanigy ereztem a volt fonokom fele, de miota felmondtam, es “lettek mas problemaim az eletemben” azota azokon idegesitem magam es nem azon a munkamanias tyukon. Szoval probalj valami uj dologba fogni, kezdj uj fejezetet, aztan az ido majd segit. Pl kezdj el edzeni.
2020. márc. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az attól függ, hogy miért haragszol az illetőre..., ha szeretnéd itt vagy privátvan megpróbálhatok segíteni
2020. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kérdező, nagyvonalakban le tudnád írni, miért gyűlölöd ezt a bizonyos személyt? A harag hosszútávon megbetegíti az embert.
2020. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem ennek a feloldása az lehet, hogy próbálj meg több szeretetet adni az embereknek (azoknak akik megérdemlik!) mint amennyi gyűlölet van a szívedben. (pl betegeknek segíteni, hospiceba menni önkénteskedni stb...). Így ezeket a negatív érzéseket pozitív érzésekkel tudod semlegesíteni. Nem az határozza meg ki vagy, hogy mennyi fájdalmat szenvedtél el az Életben, az határoz meg téged hogy mennyi szeretetet tudsz adni másoknak. Az az igazi értékmérő. Próbáld elfelejteni a múltat. De nem tudom, mi a gyűlöleted oka, tárgya, ezt leírhatnád.
2020. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A párom exéről van szó. De azt hiszem, ez nem olyan, ami normális lenne. Az előző párom exei iránt is éreztem ellenszenvet. És ez szerintem normális minddenkinél. De ez, ez valami földön túli gyűlölet, amit most érzek. Valamilyen szintem meg is érdemi ez a személy, hiszen olyan dolgokat tett amitől a szememben már emberszámba sem vehető. De leginkább az bánt, hogy a párom őt szerette legjobban egész életében. Ő volt neki a mindent elsöprő szerelem, és hosszú idő volt, mire túltette magát rajta. És tudom, hogy jelenleg én vagyok neki az első és egyetlen, és azt is tudom, hogy vekem tervez. Mégis, ez valamiféle féltékenység. Ami már olyan szintű gyűlöletté érett, hogy hihetetken. Nehéz elviselni.

A párom elmondta, hogy mindenben jobb vagyok, konkrétan elmondta hogy miben és miért, el tudta mondani az exe rossz tulajdonságait és hibáit. Szóval semmijét sem irigylem. És ő nem is beszél róla, hogy ez miatt utálnám.

Az miatt lehet, higy régebben sokat beszélt róla szakítás után, akkor még mi csak barátok voltunk.

És sokat szenvedtem ez miatt hogy megint miatta szomorú, megint róla beszél.

De ennek már vége. Már csak én agyalok rajta. Nem bírom lecsillapítani a gyűlöletem. Miatta olyan álmaim vannak, hogy embereket ölök lelkiismeret nélkül. És ébren is rossz érzés ez a gyűlölet.

Nem tudom mit tegyek...

2020. márc. 22. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudatosítsd magadban, hogy csak magadnak ártasz, mert ezzel nem érsz el semmit azon kívül, hogy pl lelkiismeret furadlásod van. Utána pedig lépésenként kezdj el gondolkozni rajta, honnan jöhet ez a gyűlölet, azon kívül, hogy a párodat bántotta... Mert a párod már melletted van most, jó helyen, többet nem árthat neki ez az ember. Próbáld meg ezeket megkeresni magadban, légy őszinte magadhoz, hogy mi az, ami miatt ilyen szintűgyűlölet van benned... És ha a problémák már megvannak, a megoldást könnyebb megtalálni. :)
2020. márc. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem veletlen az exe, nincs miert feltekenynek lenbed ra. Foleg ha bem is emlegeti.

Hagyjd, akar a ferfit is, nincs az a ferfi vagy az a szemely aki miatt megeri bemocskolni magad, es elmebeteg modjara, gyalazatos tettet duhtol feltekenysegtol vezerelve vegrehajtani.

Te ettol ertekesebb vagy es nagyon jol tudhatod, hogy olni bun es nem csak a birosagon kell elszamolnod vele.


Hogy alakult azota a helyzeted?

2020. ápr. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elvagyok. Nem tudom hogyan lehetne ezt csillapítani. De a barátom sosem akarom elhagyni, azt hiszem ő életem párja.

Igyekezni fogok nem agyalni ezen.

2020. ápr. 6. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!