Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék dühös maradni...

Hogyan tudnék dühös maradni valakire?

Figyelt kérdés
Hát gondolom nem sokan kérdeznek ilyesmit és inkább arra törekednek, hogy megszabaduljanak a dühüktől. De én TÉNYLEG nem tudok haragot tartani. Egyáltalán. És ez egy kicsit zavaró. Ha valakivel össze is veszek, annyira hogy már nem csak szavakkal támadunk, abban a pillanatban tényleg minden egyes porcikámmal gyűlölöm a személyt akivel veszekszem, képes volnék simán megfolytani, vagy beledöfni egy kést(oké, ez creepy, de konolyan). Azonbal eltelik pár perc, egy fél óra és már nincs semmi bajom, olyan mintha az egész balhé meg se történt volna, és akármilyen egy szemét az a valaki akivel éppen veszekedtem és akármennyire is megérdemelné,egyszerűen képtelen vagyok rávenni magam, hogy gyűlöljem. Egyszerűen nem vagyok képes haragot tartani, mint ahogy egyesek nem tudnak úszni vagy biciklizni. Hogy csináljam? Hülye kérdés de nagyon frusztrál.

2018. dec. 16. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Már az beteg eleve, hogy leszúrnád. Én bárkire haragudtam max. izomból pofán rúgtam volna.. lehet nem okés az agyadban valami, esetleg fel sem húznak annyira, csak te túlzod el.
2018. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerencsés ember vagy, örülj neki
2018. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ezek szerint, szeretni se tudsz igazán?
2018. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülj neki, hogy ilyen rövid idő alatt teljesen túl tudsz lépni a konfliktuson. Egészséges lelkületet tükröz. Vagyis fél óra múlva már nem azon rugózol, hogy mennyire utálod az illetőt, hanem előretekintesz és azzal foglalkozol, ami örömöt okoz. Az emberek többségénél az pont fordítva van: még hetekkel, hónapokkal később is a régi sérelmeiket emlegetik. Ha viszont te mindenáron haragtartó akarsz lenni, akkor játszd le magadban újra a verekedést, hergeld fel magad és tépd fel a régi sebeket (bár nem tudom, ez mire jó neked)...
2018. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első, nem túlzok, tényleg nagyon dühös vagyok a veszekedés pillanatában, kimondhatatlan gyűlöletet érzek a másik személy iránt és utolsó azért szeretnék "megoldást" találni erre a "problémára", mert ez eleve nem valami normális. Nem tudom, hogy érezhet valaki egyik percben mérhetetlen gyűlöletet, a másikban meg ez az érzés úgy eltűnik, mintha sose lett volna. Egyszerűen csak puff, már nincs semmi. Igazábol a düh és a gyűlölet azok az érzések, amiket fel tudok ismerni és elkülöníteni a többitől. Úgy értem, érzek szeretetet(biztosan...), de nem tudom felismerni.
2018. dec. 16. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
nem tehetsz róla, hogy szép a lölked:)
2018. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az jó, ha nem vagy haragtarto. A harag megbetegiti az embert.
2018. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!